چگونه با قدرت تجسم زندگی خود را تغییر دهیم؟تجسم صرفا تفکر متمرکز قدرتمند در غالب تصاویری است که به همان نسبت هم احساس ایجاد میکند

 

دلیل قدرتمند بودن تجسم این است که وقتی تو تصویری ذهنی از آنچه میخواهی خلق کنی،افکار و احساسات داشتن آن را در زمان حال در خود ایجاد می کنی.

تجسم صرفا تفکر متمرکز قدرتمند در غالب تصاویری است که به همان نسبت هم احساس ایجاد میکند. تو با قدرت تجسم فرکانسی قوی به کائنات میفرستی قانون جذب این علائم مهم را میگیرد و تصاویر را به همان نحوی که در ذهنت دیده ای به تو برمیگرداند، از طریق تجسم تو در واقع به مسایل تحقق می بخشی. بد نیست بدانید مهم ترین راز در قانون جذب، قانون ارتعاش است. ارتعاش به شما کمک میکند تا اهداف و خواسته هایتان را به کائنات و جهان هستی بفرستید..

  

تو چگونه می توانی زندگیت را تغییر دهی؟ 

راجع به مخترعان و اختراع آنان فکر کن.برادران رایت و هواپیما،جرج ایستمن و فیلم کداک،توماس ادیسون و لامپ،الکساندر گراهام بل و تلفن،تنها دلیل اختراع یا خلق هر چیزی این بوده که فردی تصویر آن را در ذهنش دیده بوده است.

 

او آن را به وضوح دید و با نگه داشتن تصویر و نتیجه ی نهایی آن در ذهنش تمام نیروهای کاینات اختراع وی را از طریق او به دنیا ارایه دادند.

 

تو باید بدانی که نه تنها ذهنی همچون ذهن مخترعان و انسانهای بزرگ داری بلکه حتی بیشترش را هم داری، وقتی تصویری ذهنی داشتی و آن تصویر را مجسم کردی،همیشه و منحصرا روی نتیجه نهایی انگشت بگذار.

 

اگر تجسم به‌درستی انجام شود، می‌تواند شرایط مناسب را جذب زندگی‌تان کند و قدرت این را دارد که محیط را تغییر دهد و فرصت‌های مناسبی به‌وجود بیاورد. درواقع برای اینکه بتوانید از قدرت تفکر خود استفاده کنید و از آن در جهت دستیابی به رؤیاهایتان بهره ببرید، باید از تجسم خلاق کمک بگیرید؛ برای این کار هم، باید از قوانین روحی طبیعی‌ای استفاده کنید که هرکسی قابلیت و توانایی استفاده از آن را دارد.

 

مدیتیشن یک تکنیک تجسم عالی است

 

چگونه تجسم خلاق داشته باشیم ؟ 

 

۱- تأییدیه روزانه 

تأیید یک بیانیه ساده است و می تواند باورهای قبلی شما را به مرور زمان تغییر دهد و به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند. 

بدیهی است که تأییدها باید مثبت باشند.

 

تأیید، یک تکرار و گفتار است، با این حال این تأییدات می توانند ضمانت های شنیداری را نیز شامل شود.

 

نمونه ای از تأییدات روزمره این است که در مقابل آینه بایستید و به خودتان بگوئید” من عاشق و لایق داشتن یک شغل عالی هستم ” و ” خوشبختی در وجود من است “

  

قانون جاذبه بر این اساس است که افکار و انرژی های شما توسط جهان شناخته شده است،

 

به همین دلیل است که اگر شما بتوانید تأثیرات مثبت و انرژی را در جهان بیابید، جهان نیز به آن پاسخ خواهد داد.

 

تکرار در این رویه نقش مهمی در تجسم خلاق شما ایفا می کند و هر چه بیشتر به خودتان بگوئید و به خود انرژی مثبت دهید،

 

این امر در شما نهادینه خواهد شد و در زندگی شما بیشتر از پیش ظاهر خواهد شد.

  

برای اینکه از تأییدات روزانه بیشتر بهره مند شوید، این تأییدات را در ابتدا یا انتهای روز به صورت مرتب نوشته و آنها را به صورت یک مجله که شامل قدردانی هایی که دوست دارید، شود و سعی کنید آنها را هر روزه تکرار کنید تا در شما نهادینه شود.

  

۲- مدیتیشن 

مدیتیشن یک تکنیک تجسم عالی است زیرا، هنگام تجسم، ذهن شما بسیار روشن است و هنگامی که شما تفکر می کنید، ناخودآگاه و به بی اختیار یک شروع برای دسترسی به درون و وجود خواهید گرفت و آن موقع است که می توانید بر خود و اهداف و آرمان های خود تمرکز کنید.

 

فضای به وجود آمده در این هنگام، یک فضای شاد و مثبت است که دارای انرژی مثبت خواهد بود.

 

پس مدیتیشن یک ابزار تجسم عالی است، که می توانید از آن به صورت روزانه استفاده کنید.

  

۳- سپاسگزاری 

مجله ای از قدردانی و سپاسگزاری، یک ابزار تجسم خلاق عالی است که می تواند در رسیدن به موفقیت و اهداف به شما کمک کند و در عین حال ذهنیت شما را به سمت مثبت بودن بکشاند.

  

هر شب قبل از خواب، ۵ الی ۱۰ دقیقه را به امر سپاسگزار بودن تخصیص دهید.

 

انجام این کار باعث می شود شما مثبت اندیشی را به مرور زمان در خود نهادینه کنید و همیشه سعی خواهید کرد که بر روی چیزهای خوب و مثبت در زندگی متمرکز شوید.

  

با تمرکز بر روی چیزهای خوب و ایجاد تجربه های شاد و احساس خوشبختی باعث می شود به آینده خود امیدوار شوید و این امیدواری به شما کمک می کند که آینده خود را به صورت مثبت و معناداری تجسم کنید.

 

به عبارت دیگر، بازتاب چیزهای خوب، باور شما را افزایش می دهد و در شما این حس به وجود می آید که شما سزاوار بهترین ها و شایسته رسیدن به اهداف خود هستید.

 

تجسم موفقیت، انرژی زیادی به آدم می‌دهد

 

موفقیت را تجسم کنید 

تجسم موفقیت، انرژی زیادی به آدم می‌دهد. این کاری است که افراد موفق قبل از دنبال‌کردن اهداف‌شان، مرتب آن را تکرار می‌کنند. خیلی‌ از آنها قبل از اینکه برای رسیدن به هدف‌شان کاری کنند، نحوه‌ی رسیدن به موفقیت را با جزئیاتِ دقیق تجسم می‌کنند. تجسم موفقیت اگر به‌درستی انجام شود، ممکن است نتایج قابل‌توجهی داشته باشد.

 

قدم اول: مسیر رسیدن به موفقیت را به بخش‌های کوچک‌تری تقسیم کنید؛

 

قدم دوم: حالا برای هر بخشِ کوچک‌شده، هدفی تعیین کنید. مثلا کسی که آرزو دارد وکیل یا قاضی مشهوری شود، باید اول مدرسه‌اش را با موفقیت به‌پایان برساند (بخش ۱)، بعد وارد دانشگاه شود (بخش ۲) و به همین ترتیب بخش‌های دیگری در نظر بگیرد. حالا می‌تواند برای موفقیت در مدرسه هم، برای خودش اهدافی در نظر بگیرد؛

 

قدم سوم: برای موفقیت در هدف اولین بخش، شروع به تجسم کنید. یادتان باشد باید همه‌چیز را با جزئیات در ذهن خود بیاورید. فقط به این بسنده نکنید که خودتان را در حال موفقیت تصور کنید، بلکه همه‌چیز را تجسم کنید، مثلا ببینید آدم‌های دوروبرتان چه واکنشی از خود نشان می‌دهند. سعی کنید موفقیت را با تمام گوشت و پوست و استخوان خودتان احساس کنید. همه‌ی اتفاقات را از ابتدا تا انتها تصور کنید؛

 

قدم چهارم: می‌توانید برای هر هدف ۱۰ دقیقه یا بیشتر وقت بگذارید و آن را در ذهن‌تان مجسم کنید. وقتی تجسم هدفی تمام شد، به‌سراغ هدف بعدی بروید.

 

اگر تجسم به‌درستی انجام شود، می‌تواند شرایط مناسب را جذب زندگی‌تان کند

 

اما چرا تجسم مؤثر است؟ 

درست است که محققان بارها نشان داده‌اند که تجسم، مفید واقع می‌شود، ولی سؤال اینجاست که واقعاً چرا؟ بله، آنها فهمیده‌اند که تجسم روی شبکه‌های عصبی و ذهن ناخودآگاه اثر دارد، ولی هنوز نمی‌توانند به‌خوبی به این سؤال پاسخ دهند که چرا تأثیر آن روی زندگی فرد این‌قدر زیاد است. آنها واقعا در تلاش‌اند بفهمند چرا تجسمِ فعالیتی بدنی، و انجام واقعی آن، اثر دقیقا برابری روی بدن می‌گذارند.

 

یکی از دلایل این موضوع ممکن است قدرت عظیم نهفته در افکار باشد. ما با تجسم، روی افکار خاص تمرکز می‌کنیم و آنها را تقویت می‌کنیم. افکار از انرژی ساخته شده‌اند و با تمرکز روی فکر و ایده‌ای خاص، آن را پرورش می‌دهیم. این پروسه باعث تغییرات درونی‌ای می‌شود که روی دنیای اطراف ما اثر می‌گذارند. بنابراین می‌توانیم با تغییر روش فکرکردنمان، واقعیت‌مان را تغییر دهیم. البته چیزی که گفتیم در حد حدس و گمان است، ولی چیزی که مهم است، این است که تجسم، قدرت خودش را اثبات کرده و مهم نیست اگر هنوز به‌درستی، علت این امر را نفهمیده‌ایم.

 

آمال و آرزوها، در ابتدا، باید در افکار و سپس در زندگی واقعی پا به عرصه وجود بگذارند. سرنوشت انسان ها نتیجه مجموعه افکاری ست که بیشتر از هرچیز به آن ها پرداخته اند.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 مطالب بیشتر برای زندگی بهتر

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------