چند راهکار نوستالژیک که حالتان را خوب می کندنوستالژیک,راهکار نوستالژیک,معنی نوستالژیک

معنی نوستالژیک

 

راهکارهای تغییر حال بد به حال خوب

اصطلاح جذاب نوستالژی nostalgia از دو واژه یونانی ساخته شده است:nostos به معنی برگشت به خانه است و algia که معنی« درد» می دهد.واژه نامه انگلیسی آکسفورد، نوستالژی را شکلی از دل تنگی که ناشی از دوری طولانی مدت از زادگاه است، تعریف کرده است.نوستالژی nostalgia را میتوان بطور خلاصه یک حس درونی تلخ و شیرین به اشیاء، افراد و موقعیت های گذشته، تعریف کرد.

معنی نوستالژی

حس دلتنگی سبب می شود آدم ها برای محصولاتی که یادآور گذشته هستند پول بپردازند. به همین علت از حس نوستالژی در بازاریابی و فروش هم استفاده می شود. در واقع نوستالژی سلاحی قوی برای ارائهٔ خدمات است.

 

نوستالژی حس مبهمی است که در موقعیت های گوناگون و به شیوه های گوناگون اتفاق می افتد. در این جا به بعضی خصوصیت های آن اشاره می کنیم:

 

نوستالژیک,راهکار نوستالژیک,معنی نوستالژیک

ویژگیهای نوستالژی

 

ویژگیهای نوستالژی 

نوستالژی یک حس است

این بارزترین خصوصیت نوستالژی است. گرچه ما اغلب هنگامی که از کلمهٔ حس استفاده می کنیم، معنی اصلی آن را واقعا نمی دانیم. در واقع حس یک تجربهٔ ذهنی است که با عکس العمل های عاطفی همراه می شود. به عبارت ديگر نوستالژی یک احساس موقتی است، ولی میتواند دائمی شود.

 

نوستالژی برای همه اتفاق می افتد

نوستالژی چشم پوشی از جنسیت، سن، طبقهٔ اجتماعی و اقتصادی و فرهنگ، بر ما تأثیر می گذارد. همهٔ ما دوره ای از زندگی مان را پشت سر گذاشتیم که با احساسات مختلفی از آن یاد می کنیم.

 

بعضی از اشخاص نسبت به دیگران تمایلات نوستالژیک بیشتری دارند

شاید از آن گروه افرادی هستید که تفکری روبه جلو دارید و به آينده فکر می کنید. یا از آن گروه افرادی که اسباب بازی های زمان کودکی تان را نگه داشتید. آدم ها در بسياري از موارد متفاوتند. نوستالژی به شخصیت و شیوهٔ زندگی ما بستگی دارد.

 

معمولاً امور نوستالژیک را ایده‌ال می بینیم

عبارت« روزهایی که سپری شد بهتر بود» با جنبه های مثبت موقعیت ها و تجربیات ما رابطه دارد. حافظهٔ ما را از طريق حفظ خاطره های خوب و حذف خاطره های بد محافظت می کند. همینطور سبب می شود با فراموش کردن اشتباهات قبل، شادتر باشیم.

 

نوستالژیک,راهکار نوستالژیک,معنی نوستالژیک

علل نوستالژی

 

نوستالژی علل زيادي دارد

هرچیزی میتواند سبب نوستالژی شود. به عنوان مثال :بوی عطر پدر بزرگ تان، کیکی که در کودکی خوردید، آهنگی مربوط به یک لحظهٔ خاص و…. ما از طريق حواس تجربیات گذشته را بازسازی می کنیم.

 

نوستالژی به ما کمک می کند که رشد کنیم

خاطره ها در طول زندگی ما را هدایت می کنند. به یاد آوردن لحظات شاد حتی اگر در گذشتهٔ دور اتفاق افتاده باشد، ما را شاد می کند. نوستالژی به ما کمک می کند که خود را عمیق تر بشناسیم، عزت نفس مان را افزایش می دهد و از ما دربرابر تنهایی محافظت می کند همینطور به ما قدرت رویارویی با چالش های جدید را می دهد.

 

نوستالژی برای بسياري از اشخاص الهام بخش است

نوستالژی احساسی است که به ما انگیزهٔ خلق کردن می دهد. در هنرهایی مانند موسیقی، نقاشی و ادبیات مثال های زيادي از شکست های عاطفی یا چشم اندازهای قدیمی می بینیم که اکنون تبدیل به نوستالژی شدند.

 

ممکن است آن قدر حالتان بد باشد که به گریه بیفتید. بکوشید هر دفعه یک یا چند تا از کارهای نوستالژیک زیر را انجام دهید. نگران نباشید این احساس و حال بد گذرا هستند و شما با انجام این کارها میتوانید حواس خویش را از مسایل منفی دور نموده و احساس خوبی را تجربه کنید.

 

نوستالژیک,راهکار نوستالژیک,معنی نوستالژیک

کارهای نوستالژیک

 

کارهای نوستالژیک

- فیلم نوستالژیک

- فضای نوستالژیک

- دوست نوستالژیک

- موسیقی نوستالژیک

- یادگاری نوستالژیک

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------