دوست بد شما این نشانه ها را دارد!!دوست بد

صفت دوست بد

 

ویژگی های دوست بد

دوستی بخش مهمی از زندگی ماست. این شادی، حمایت و همراهی را به ارمغان می آورد و حتی می تواند به ما در عبور از زمان های دشوار کمک کند. با این حال، همه دوستی ها سالم نیستند. گاهی اوقات ممکن است با افرادی در ارتباط باشیم که با ما خوب رفتار نمی کنند یا ما را پایین می آورند. این افراد اغلب به عنوان دوستان "سمی" یا "بد" نامیده می شوند.

در این مقاله بیتوته برخی از ویژگی های یک دوست بد وجود دارد که به شما کمک می کند تشخیص دهید که آیا فردی در زندگی شما به شیوه ای سالم با شما رفتار نمی کند:

 

ویژگی های یک دوست بد

آنها خودخواه هستند

یک دوست بد اغلب خود محور است و فقط نگران نیازها و خواسته های خود است. آنها ممکن است فقط زمانی بخواهند که با شما معاشرت کنند و ممکن است حاضر نباشند برای دوستی شما مصالحه کنند یا فداکاری کنند .

 

آنها غیرقابل اعتماد هستند

یک دوست بد ممکن است برنامه های خود را در آخرین لحظه لغو کند یا اغلب دیر ظاهر شود. ممکن است زمانی که شما به آنها بیشتر نیاز دارید قابل اعتماد نباشند و باعث می شود که شما احساس عدم حمایت و بی توجهی کنید.

 

ویژگی های دوست بد

ویژگی دوست بد

 

آنها قضاوت کننده هستند

یک دوست بد ممکن است از شما انتقاد کند یا باعث شود نسبت به خودتان احساس بدی داشته باشید. آنها ممکن است شما را پایین بیاورند یا به نوعی احساس حقارت در شما ایجاد کنند و ممکن است از اهداف یا آرزوهای شما حمایت نکنند.

 

آنها بی احترامی می کنند

یک دوست بد ممکن است به مرزهای شما احترام نگذارد یا ممکن است با شما رفتاری آزاردهنده یا نامناسب داشته باشد. آنها ممکن است باعث ایجاد احساس ناراحتی یا خجالت در شما شوند و ممکن است احساسات شما را در نظر نگیرند.

 

آنها قابل اعتماد نیستند

یک دوست بد ممکن است به اعتماد به نفس شما خیانت کند یا پشت سر شما در مورد شما شایعات کند. آنها ممکن است با شما صادق نباشند یا ممکن است شما را به نحوی به نفع خود دستکاری کنند.

 

خصوصیات دوست بد

دوست بد

 

آنها منفی هستند

یک دوست بد ممکن است نگرش منفی داشته باشد یا دائما شکایت کند. آنها ممکن است شما را با منفی گرایی خود پایین بیاورند و ممکن است از دیدگاه یا تلاش مثبت شما حمایت نکنند .

 

آنها رقابتی هستند

یک دوست بد ممکن است با شما رقابت کند یا به دستاوردهای شما حسادت کند. آنها ممکن است به جای اینکه از شما حمایت کنند و موفقیت هایتان را جشن بگیرند، سعی کنند شما را یکی کنند یا کاری کنند که احساس کنید با آنها در حال رقابت هستید.

 

آنها کنترل کننده هستند

یک دوست بد ممکن است سعی کند اعمال یا تصمیمات شما را کنترل کند. آنها ممکن است به استقلال شما احترام نگذارند یا سعی کنند به روش هایی که برای شما مفید یا سالم نیستند بر شما تأثیر بگذارند.

 

چگونه از دوستان بد دوری کنیم

ویژگی های دوست بد

 

آنها نادیده گرفته می شوند

یک دوست بد ممکن است نگرانی ها یا احساسات شما را جدی نگیرد. آنها ممکن است مشکلات شما را از بین ببرند یا تجربیات شما را به حداقل برسانند و احساس ناشناخته و بی اعتباری در شما ایجاد کنند.

 

آنها در حال تخلیه استرس هستند

یک دوست بد ممکن است پس از گذراندن وقت با آنها احساس خستگی یا فرسودگی در شما ایجاد کند. آنها ممکن است در زندگی شما هیجان ایجاد کنند یا استرس غیر ضروری ایجاد کنند و حفظ دیدگاه مثبت را برای شما دشوار کنند.

 

مهم است که این ویژگی ها را در یک دوست بشناسید و در صورت لزوم حد و مرزی تعیین کنید یا از آنها فاصله بگیرید. اگرچه پایان دادن به یک دوستی دشوار است، اما مهم است که سلامتی خود را در اولویت قرار دهید و اطراف خود را با افرادی احاطه کنید که شما را بالا می برند و از شما حمایت می کنند. به یاد داشته باشید که دوستان واقعی باید باعث شوند که شما احساس محبوبیت، ارزش و احترام داشته باشید و به جای اینکه شما را پایین بیاورند، زندگی شما را تقویت کنند.

 

داشتن دوستان یکی از جنبه های مهم زندگی ماست. دوستان ما می‌توانند در شرایط سخت به ما کمک کنند، موفقیت‌هایمان را جشن بگیرند، و حمایت و همراهی کنند. با این حال، همه دوستان برابر خلق نمی شوند و برخی از آنها می توانند تأثیر منفی بر زندگی ما داشته باشند.

 

صفت دوست بد

چگونه از دوستان بد دوری کنیم

 

چگونه از دوستان بد دوری کنیم؟

مشخص کنید چه چیزی باعث بودن یک دوست بد می شود

اولین قدم برای دوری از دوستان بد این است که بدانید به چه ویژگی هایی باید توجه کنید. برخی از ویژگی های مشترک دوستان بد شامل خودخواه بودن، دستکاری، غیرقابل اعتماد بودن و بی احترامی است. اگر دوست شما به طور مداوم این رفتارها را از خود نشان می دهد، ممکن است زمان آن رسیده که رابطه را دوباره ارزیابی کنید.

 

به غرایز خود اعتماد کنید

اگر چیزی در مورد یک دوست یا موقعیتی ناراحت کننده است، به غریزه خود اعتماد کنید. شهود ما ابزار قدرتمندی است و اگر به آن گوش دهیم، می تواند به ما کمک کند از تجربیات منفی دوری کنیم. اگر در کنار دوستی احساس ناراحتی یا ناراحتی می کنید، این احساسات را نادیده نگیرید.

 

مرزها را تعیین کنید

تعیین مرزها بخش مهمی از هر رابطه سالم است. به دوستتان بگویید چه رفتارهایی برای شما قابل قبول نیست و چه انتظاراتی دارید. اگر دوست شما مرزهای شما را نادیده می گیرد، ممکن است زمان آن رسیده که در رابطه خود تجدید نظر کنید.

 

دوستان خود را هوشمندانه انتخاب کنید

ضرب المثل قدیمی "شما شرکتی هستید که دارید" درست است. دوستانی را انتخاب کنید که ارزش ها و اهداف شما را به اشتراک بگذارند. اطراف خود را با افرادی احاطه کنید که شما را بالا می برند، از شما حمایت می کنند و شما را تشویق می کنند تا بهترین خود باشید.

 

خصوصیات دوست بد

دوستان بد

 

مراقب دوستی های سمی باشید

دوستی های سمی می تواند برای سلامتی شما زیان آور و مضر باشد. مراقب دوستانی باشید که مدام از شما انتقاد می کنند، باعث می شوند نسبت به خودتان احساس بدی داشته باشید یا همیشه منفی نگر هستند. این نوع دوستی ها می توانند سمی باشند و بر سلامت روان شما تأثیر منفی بگذارند. اگر خود را در یک دوستی مسموم می بینید ، ممکن است زمان آن رسیده که از آن شخص فاصله بگیرید.

 

صریح و صادقانه ارتباط برقرار کنید

ارتباط کلید هر رابطه سالم است. اگر در مورد رفتار دوست یا چیزی که او گفته یا انجام داده نگرانی دارید، در مورد آن با او صحبت کنید. در مورد احساسی که اعمال آنها در شما ایجاد می کند، باز و صادق باشید. اگر دوست شما پذیرای نگرانی های شما است و مایل به ایجاد تغییرات است، می تواند نشانه ای از ارزش حفظ دوستی باشد.

 

از رها کردن نترسید

گاهی اوقات، علیرغم بهترین تلاش ما، یک دوستی به نتیجه نمی رسد. اگر دوستی دائماً رفتارهای منفی از خود نشان می‌دهد و تمایلی به تغییر ندارد، ممکن است زمان رها کردنش فرا رسیده باشد. به یاد داشته باشید، اشکالی ندارد که رفاه خود را در اولویت قرار دهید و اطراف خود را با افرادی احاطه کنید که شما را خوشحال می کنند.

 

در پایان، داشتن دوست خوب برای رفاه عاطفی ما مهم است. با این حال، همه دوستی ها مثبت نیستند و مهم است که از نشانه های یک دوست بد آگاه باشید. با تعیین مرزها، انتخاب عاقلانه دوستان و برقراری ارتباط صریح و صادقانه، می‌توانیم از دوستی‌های بد دوری کنیم و روابط مثبت و سالم را در خود پرورش دهیم.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 مطالب بیشتر برای زندگی بهتر

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   {source}
   X آموزش و مشاوره,آموزش علمی و کنکور

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023