ذکر و دعا برای باردار شدنذکر و دعا برای باردار شدن, انواع ذکر و دعا برای باردار شدن, آشنایی با ذکر و دعا برای باردار شدن

ذکر و دعا برای باردار شدن

 

اذکار و دعاهای مناسب برای باردار شدن:

برخی از زوجین در زندگی برای بچه دار شدن با مشکل مواجه هستند و به دنبال راه حلی برای این موضوع می باشند، دعایی برای بچه دار شدن از نظر معصومین وجود دارد.

برای فرزندار شدن، در اسلام دستورات و آداب خاصی وارد شده است. از جمله آنها آداب قبل از آمیزش و آداب حین آمیزش و آداب بعد از آمیزش و دعا کردن می باشد.

 

دستورالعملی برای بچه دار شدن دعای طلب فرزند :

برای بچه دار شدن ، قبل از اينکه با همسرش مباشرت نمايد، نيت کند و سپس غسل نمايد و با توجه قلبی سه بار آيه شريفه ذيل را بخواند :

 

«وَ ذَا النُّونِ إِذْ ذَهَبَ مُغاضِباً فَظَنَّ أَنْ لَنْ نَقْدِرَ عَلَيْهِ فَنادى‏ فِي الظُّلُماتِ أَنْ لا إِلهَ إِلاَّ أَنْتَ سُبْحانَکَ إِنِّي کُنْتُ مِنَ الظَّالِمينَ»

 

اين دستورالعمل بسيار موثر و مجرب است.

دعای مجرب برای حانله و بارداری و بچه دار شدن از آیت الله بهجت

 

ایشان بر اساس حدیثی از امام محمد باقر (ع) به جوانان می گفت: هشام دربانی داشت که ثروتمند بود اما بچه دار نمی شد؛ روزی امام باقر (ع) به او فرمود: می خواهی دعایی به تو یاد بدهم که صاحب فرزند شوی؟

 

دربان گفت: بله. پس امام باقر (ع) فرمودند: در هر صبح و عصر هفتاد مرتبه ( سبحان الله)، ده مرتبه (استغفرالله)، دوباره نه مرتبه (سبحان الله) به جا بیاور.

 

و این آیات را بخوان :

اسْتَغْفِرُواْ رَبَّکُمْ إِنَّهُ کاَنَ غَفَّارًا یُرْسِلِ السَّمَاءَ عَلَیْکمُ مِّدْرَارًا وَ یُمْدِدْکمُ بِأَمْوَالٍ وَ بَنِینَ وَ یجَعَل لَّکمُ‏ْ جَنَّاتٍ وَ یجَعَل لَّکمُ‏ْ أَنهْارًا.

دربان این اذکار را خواند و صاحب فرزندان زیادی شد. (مستدرک الوسایل باب نکاح)

 

روایاتی از امام سجاد (ع) برای فرزندآوری

امام سجاد (ع) به یکی از اصحاب خود فرمود :

برای فرزند خواستن این دعا را هفتاد مرتبه بگو :

«رَبِّ لَا تَذَرْنِی فَرْداً وَ أَنْتَ خَیْرُ الْوَارِثِینَ وَ اجْعَلْ لِی مِنْ لَدُنْکَ وَلِیّاً یَرِثُنِی فِی حَیَاتِی وَ یَسْتَغْفِرُ لِی بَعْدَ مَوْتِی وَ اجْعَلْهُ خَلَفاً سَوِیّاً وَ لَا تَجْعَلْ لِلشَّیْطَانِ فِیهِ نَصِیباً اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْتَغْفِرُکَ وَ أَتُوبُ إِلَیْکَ إِنَّکَ أَنْتَ الْغَفُورُ الرَّحِیمُ».

 

«پروردگارا؛ مرا تنها مگذار و تو بهترین وارثین هستی، و برای من جانشینی معین کن که در زمان زندگی ام به من خوبی نماید و بعد از مرگم برایم طلب آمرزش کند، و به او خلقتی سالم عطا کن و شیطان را بر او شریک و نصیب مگردان، بارالها! از تو آمرزش می طلبم و به سوی تو برمی گردم چرا که تو بخشنده و مهربان هستی».

 

آیات قرآن و ذکری مجرب جهت بچه دار شدن :

هر کس با ایمان این دو آیه را به جهت فرزند دار شدن با نیت خالص و توجه به خدا و معنی آن بخواند امید است، خدای متعال به برکت این دو آیه او را صاحب فرزند گرداند و فرزندی که به دنیا می آید از بلیات محفوظ می ماند.

 

آیات 58 و 59 سوره واقعه :

«أَفَرَأَیْتُم مَّا تُمْنُونَ *أَأَنتُمْ تَخْلُقُونَهُ أَمْ نَحْنُ الْخَالِقُونَ» (خواص آیات قرآن کریم ص 165)

هر کس بین نافله صبح و نماز صبح 41 مرتبه سوره حمد را بخواند و بر این عمل 40 روز بدون فاصله مداومت کند خداوند متعال حاجت او برآورده خواهد کرد هر حاجتی که باشد حتی اگر عقیم نیز باشد خداوند متعال فرزندی به او عطا خواهد کرد.

 

دعا برای فرزند دار شدن :

• نقل شده که امام صادق (علیه السّلام) دعای زیر را توصیه فرمودند:

«اللهم لا تَذَرنی فَرداً و انت خیرُ الوارثین وحیداً و حشاً فَیقصُرُ شُکری عن تفکّری بل هب لی عاقبة صدقٍ ذکوراً و اناثاً آنَسُ بهم من الوحدة و اسکُنُ الیهم من الوحدة و اشکُرُکَ عند تمام النعمة یا وهّابُ یا عظیم یا مُعظِم ثمّ اعطِنی فی کلّ عافیةٍ شکراً حتی تُبلِغُنی منها رضوانک فی صِدقِ الحدیث و اداءِ الاَمانة و الوَفاء بعهد.»

 

• در حدیث دیگر از ایشان نقل شده که فرمودند: در سجده این دو آیه را بخوانید:

«ربّ هَب لی من لدنک ذُرِیةً طیبةً اِنّک سمیعُ الدعاء، ربّ لا تَذَرنی فرداً و انت خیرُ الوارثین».

 

• در روایت دیگری نقل شده که فرمودند: بعد از نماز جمعه دو رکعت نماز بگذارد و رکوع و سجود را طولانی کند. سپس بگوید:

«اَللّٰهُمَّ اِنِّيْ اَسْاَلُكَ بِمَا سَاَلَكَ بِهٖ زَكَرِيَّا يَا رَبِّ لَا تَذَرْنِيْ فَرْدًا وَّ اَنْتَ خَيْرُ الْوَارِثِيْنَ اَللّٰهُمَّ هَبْ لِىْ مِنْ لَدُنْكَ ذُرِّيَّةً طَيِّبَةً اِنَّكَ سَمِيْعُ الدُّعَاءِ، اَللّٰهُمَّ بِاسْمِكَ اسْتَحْلَلْتُهَا وَ فِىْ اَمَانَتِكَ اَخَذْتُهَا فَاِنْ قَضَيْتَ فِي رَحْمِهَا وَلَدًا فَاجْعَلْهُ غُلَامًا مُبَارَكًا وَ لَا تَجْعَلْ لِلشَّيْطَانِ فِيْهِ شَرَكًا وَ لَا نَصِيْبًا.»

 

• در صبح و شام هفتاد مرتبه «سبحان الله»، ده مرتبه «استغفر الله ربی و اتوب الیه» و سپس نه مرتبه «سبحان الله» و یک مرتبه «استغفر الله ربی و اتوب الیه» گفته شود.

 

• در هر سحر صد مرتبه استغفار شود و در صورت فراموشی قضای آن به جا آورده شود و بهتر است «اَستَغفِرُ اللهَ رَبّی وَ اَتوبُ اِلَیه» گفته شود.

 

دعاهایی برای باردار شدن, ذکرهایی برای باردار شدن, آشنایی با دعاهایی برای باردار شدن

دعاهایی مجرب برای باردار شدن

 

ذکر برای باردار شدن از امام هادی (ع) :

• امام هادی (ع) برای باردار شدن توصیه کردند که انگشتری با نگین فیروزه بخرید و بر آن آیه «رَبِّ لا تَذَرْنِی فَرْداً وَ أَنْتَ خَیْرُ الْوارِثِینَ‏» (آیه 89 سوره انبیا) را نقش کنید تا باردار شوید.

 

ختم ذکر برای باردار شدن

• در هنگام صبح و شب این ذکرها را تکرار کنید :

«سبحان الله» 70 مرتبه

«استغفرالله ربی و اتوب الیه» 10 مرتبه

«سبحان الله» 9 مرتبه

«استغفر الله ربی و اتوب الیه» 1 مرتبه

 

• توصیه شده است که برای باردار شدن هر روز هنگام سحر 100 مرتبه ذکر «استغفر الله ربی و اتوب الیه» را تکرار کنید.

 

• تکرار ذکر «یا مبدئ» برای باردار شدن مفید است.

 

• به مدت 3 روز بعد از نماز عشا و بعد از نماز صبح 70 بار ذکر «سبحان الله» و 70 بار ذکر «استغفر الله» را تکرار کنید و بعد از آن آیات 10 تا 12 سوره نوح را بخوانید و پس از شب سوم نزدیکی کنید تا باردار شوید.

«فَقُلْتُ اسْتَغْفِرُوا رَبَّکُمْ إِنَّهُ کَانَ غَفَّارًا ﴿۱۰﴾ یُرْسِلِ السَّمَاء عَلَیْکُم مِّدْرَارًا ﴿۱۱﴾ وَیُمْدِدْکُمْ بِأَمْوَالٍ وَبَنِینَ وَیَجْعَل لَّکُمْ جَنَّاتٍ وَیَجْعَل لَّکُمْ أَنْهَارًا ﴿۱۲﴾»

 

• به مدت 40 روز بین نافله صبح و نماز صبح 41 بار سوره حمد را بخوانید تا باردار بشوید.

 

• خواندن دو آیه 58 و 59 سوره واقعه برای باردار شدن توصیه شده است :

«أَفَرَأَیْتُم مَّا تُمْنُونَ. أَأَنتُمْ تَخْلُقُونَهُ أَمْ نَحْنُ الْخَالِقُونَ»

 

• دعای زیر را که در وسائل الشیعه آمده است 70 مرتبه بخوانید :

«رَبِّ لَا تَذَرْنِی فَرْداً وَ أَنْتَ خَیْرُ الْوَارِثِینَ وَ اجْعَلْ لِی مِنْ لَدُنْکَ وَلِیّاً یَرِثُنِی فِیحَیَاتِی وَ یَسْتَغْفِرُ لِی بَعْدَ مَوْتِی وَ اجْعَلْهُ‏ خَلَفاً سَوِیّاً وَ لَا تَجْعَلْ لِلشَّیْطَانِ فِیهِ نَصِیباً اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْتَغْفِرُکَ وَ أَتُوبُ إِلَیْکَ إِنَّکَ أَنْتَ الْغَفُورُ الرَّحِیم‏.»

 

دعا برای باردار شدن :

همچنین برای باردار شدن در حدیت دیگر فرمودند: برای فرزند دارشدن در سجده این دو آیه را بخوانید:

رَبِّ هَبْ لِي مِنْ لَدُنْكَ ذُرِّيَّةً طَيِّبَةً ۖ إِنَّكَ سَمِيعُ الدُّعَاءِ رَبِّ لا تَذَرْنی‏ فَرْداً وَ أَنْتَ خَیْرُ الْوارِثینَ.

این آیات از سوره های قرآنی برای بچه دار شدن را در بخش قنوت نماز به صورت دعا بخوانید.

 

رَبِّ هَبْ لَنَا مِنْ أَزْوَاجِنَا وَ ذُرِّيَّاتِنَا قُرَّةَ أَعْيُنٍ  و َاجْعَلْنَا لِلْمُتَّقِينَ إِمَامًا.

«ای پروردگار ما، به ما همسر و فرزندانی که نور چشمان ما باشند، عطا فرما و ما را پیشوای پرهیزگاران قرار ده».

 

رَبَّنَا وَاجْعَلْنَا مُسْلِمَيْنِ لَكَ وَ مِن ذُرِّيَّتِنَا أُمَّةً مُّسْلِمَةً لَّكَ.

«پروردگارا، ما را مسلمان و مطیع خودگردان و فرزندان ما را مسلمان و مطیع خودگردان و فرزندان ما را امتی تسلیم خودت قرار ده».

 

رَبِّ ٱجۡعَلۡنِي مُقِيمَ ٱلصَّلَوٰةِ وَ مِن ذُرِّيَّتِيۚ.

«پروردگارا مر و فرزندانم را از برپادارندگان نماز قرار ده.

 

و أَصْلِحْ لِي فِي ذُرِّيَّتِي.

«و فرزندان مرا صالح گردان».

 

گردآوری: بخش مذهبی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X سفر و گردش,آژانس مسافرتی ، تور ها و جاذبه های گردشگری

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023