تازه های اعمال مستحبی

دعای آخر ماه مبارک رمضان

دعای وداع ماه مبارک رمضان

دعای وداع ماه مبارک رمضان شیخ کلینی رضوان الله علیه در کتاب کافی روایت کرده از ابو بصیر از حضرت…

اعمال مذهبی در دوران بارداریاعمال مذهبی در دوران بارداری, انواع اعمال مذهبی در دوران بارداری, دعاها و اعمال مذهبی در دوران بارداری

اعمال مذهبی در دوران بارداری

 

آشنایی با اعمال مذهبی در دوران بارداری

خواندن دعاها و سوره ها و اعمال مذهبی در دوران بارداری، باعث آرامش روحی و جسمی مادر می شود و می تواند روی جنین تاثیر بگذارد. به همین دلیل به این اعمال در دوران بارداری سفارش شده است. در ادامه این مطلب بیتوته شما را با انواع اعمال مذهبی در دوران بارداری آشنا می کنیم.

یکی از دوران ویژه برای هر بانویی، دوران بارداری می باشد. در این دوران شرایط حساسی دارد زیرا علاوه بر خود، جنینی در شکم مادر می باشد که با احساسات و حالات روحی و حتی تغذیه ی مادر در ارتباط است. خواندن دعاها و اعمال مذهبی در دوران بارداری، سبب آرامش روحی و جسمی مادر می شود . می تواند روی جنین تاثیر بگذارد. به همین دلیل است که خواندن دعاها و سوره ها و اعمال مذهبی در دوران بارداری سفارش شده است.

 

اعمال مذهبی و معنوی روزانه در دوران بارداری :

1- هر روز 17 صلوات بفرستد (به نیت 14 معصوم، انبیا و اولیا، شهدا و صالحین، صدیقین، ملائکه ی مقرب)

2- هر روز 70 مرتبه ذکر استغفار را بگوید.

3- هر روز 100 مرتبه ذکر لااله الا الله را بگوید.

4- هر شب سوره ی واقعه را بخواند.

5- هر روز صدقه بدهد.

6- تا می توانید سوره های قدر و توحید را بخوانید.

7- خواندن سوره مومنون توصیه شده است.

8- در نمازهای عصر سوره های زلزال، عصر و عادیات را بخوانید.

9- روزهای پنجشنبه سوره حج و روزهای جمعه سوره فاطر را بخوانید.

10-  همیشه با وضو باشد مخصوصا هنگام خوردن غذا.

11-  خواندن چهل روز زیارت عاشورا با صد لعن و صد سلام و دعای علقمه.

12- خواندن تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها بعد از هر نماز و شب قبل از خواب.

13- با گذاشتن نوار قرآن و خواندن قرآن به صورت روزانه می تواند به حافظ قرآن شدن فرزند خود کمک کند.

14- ختم قرآن

15- خواندن چهل روز زیارت جامعه

16-  خواندن چهل روز زیارت آل یس و دعای بعد آن

17-  خواندن چهل روز جمعه دعای ندبه

18- خواندن چهل شب جمعه دعای کمیل

19- خواندن چهل عصر جمعه دعای سمات

20- خواندن چهل روز دعای عهد بعد از نماز صبح

21- خواندن چهل بار حدیث کساء و زیارت امام زمان علیه السلام

 

دعاها و سوره ها در دوران بارداری, آشنایی با اعمال مذهبی در دوران بارداری, اعمال مذهبی روزانه در دوران بارداری

قرآن و دعاهای دوران بارداری

 

اعمال مذهبی در ماه های بارداری :

ماه اول: هر روز بر روی 2 عدد خرما سوره ی قدر را بخواند و آن را ناشتا بخورد و روزهای پنجشنبه و جمعه سوره یس و الصافات بخواند و به شکم بدمد. صبح ها کمی سیب شیرین بخورد. روزهای جمعه قبل ازصبحانه انار بخورد و قبل از طلوع آفتاب اندکی از تربت سیدالشهدا علیه السلام بخورد. نمازهای یومیه را در اول وقت به جا آورد و قبل از نماز اذان و اقامه بگوید و دروقت گفتن اذان واقامه دست را روی شکم بگذارد.

 

ماه دوم: هر روز بر 2 عدد عناب سوره ی توحید را بخواند و آن را ناشتا بخورد. و روزهای پنجشنبه و جمعه سوره ملک را تلاوت کند. روز پنج شنبه 140 مرتبه و روز جمعه صد مرتبه صلوات با (و عجل فرجهم) بگوید. دست را روی شکم بگذارد و صلوات کبیر بخواند (اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و اهلک عدوهم و العن اعدائهم من الجن والانس من الاولین والآخرین). هرهفته گوشت با قدری شیر و سیب شیرین میل کند.

 

ماه سوم: هر روز بر روی 1 عدد سیب، آیه الکرسی بخواند و آن را ناشتا میل کند، همچنین مقداری کندر به اندازه یک عدس ناشتا بخورد. روزهای پنجشنبه و جمعه سوره آل عمران را قرائت کند. 140 مرتبه صلوات با (و عجل فرجهم) بخواند. قبل از نماز دست را روی شکم گذاشته و صلوات کبیر را بخواند. هر هفته مقداری گندم، گوشت و شیر میل کرده و صبح ها کمی عسل میل کند.

 

ماه چهارم: کندر را به اندازه ی 1 عدس ناشتا میل کند، هر روز بر 2 عدد انجیر سوره ی تین بخواند و آن را ناشتا میل کند، بر سیب سرخ، سوره یوسف را بخواند و میل کند. روزهای پنجشنبه و جمعه سوره دهر بخواند. در تمام نمازها در یک رکعت سوره قدررا تلاوت کند. بعد از نماز دست را روی شکم گذارشته سوره قدر و کوثر و صلوات کبیر را بخواند و بعد از آن بگوید: ربنا هب لنا من ازواجنا وذریاتنا قرة اعین و اجعلنا للمتقین اماما. هفت مرتبه (استغفرالله واتوب الیه) بگوید. هر روز بعد از نمازها 140 مرتبه صلوات بفرستد. سیب شیرین و عسل و انار میل کند.

 

ماه پنجم: هر روز بر 1 عدد تخم مرغ، سوره ی حمد بخواند و آن را ناشتا میل کند. روزهای پنجشنبه و جمعه سوره فتح تلاوت کند. در یک رکعت نماز سوره نصر بخواند و بعد از نماز دست را روی تربت کربلا کشیده بر شکم بمالد. هر روز صبح مقداری خرما تناول نماید. از ابتدای ماه پنجم در وقت نماز دست برروی شکم نهاده اذان و اقامه بگوید. خواندن سوره ی یوسف و حجر در این ماه توصیه شده است.

 

دعاها و سوره های روزانه در دوران بارداری, انواع اعمال مذهبی در بارداری, اعمال مذهبی و دعاها در دوران بارداری

اعمال مذهبی در دوران بارداری روی جسم و روح جنین تاثیر می گذارد

 

ماه ششم: هر روز بر روی 1 عدد انار، سوره ی فتح خوانده شود و ناشتا میل کند. و روزهای پنجشنبه و جمعه سوره واقعه را قرائت کند. شب ها در یک رکعت نماز سوره والتین بخواند.بعد از هر نماز دست بر تربت امام حسین کشیده بر شکم بمالد. پس از صرف صبحانه انجیر و زیتون میل کند و سعی کند در روز یا شب مقداری مغز استخوان بخورد و از خوردن دنبه بپرهیزد.

 

ماه هفتم: هر روز بر یک 1 عدد سیب یا به سوره ی یس بخواند و آن را ناشتا میل کند. ازماه هفتم به بعد پس از نماز صبح سوره انعام را بر بادام بخواند و سپس آن را بخورد و این کاررا تا چهل روز ادامه دهد. خواندن اذان و اقامه و نمازشب را فراموش نکند.

 

روزهای دوشنبه سوره نحل و روزهای پنجشنبه و جمعه سوره یس و تبارک و در تمام ماه های هفتم و هشتم و نهم سوره نوررا قرائت کند و در نماز یومیه سوره قدر و توحید را بخواند. روزی 140 مرتبه صلوات بفرستد. ازخوردن خربزه بعد از هرغذا کوتاهی نکن و قبل و بعد از آن آب میل نکند. همچنین از ماه هفتم به بعد پنج سوره قرآن را که با تسبیح شروع می شود تلاوت کند که عبارتند از: حدید, حشر, صف, جمعه و تغابن.

 

ماه هشتم: هر روز کنجد میل کند و هر روز سوره هل اتی را بخواند. علاوه برموارد ذکر شده د رماه هفتم به موارد زیر عمل شود روزهای شنبه بعد از نماز صبح سوره قدر10 مرتبه، روزهای یکشنبه بعد از نماز صبح سوره والتین دومرتبه، روزهای دوشنبه سوره یس، روزهای سه شنبه سوره فرقان، روزهای چهارشنبه سوره دهر، روزهای پنجشنبه سوره محمد (ص) و روزهای جمعه سوره صافات تلاوت نماید.

 

از خوردن ماست شیرین و عسل کوتاهی نکند. هر روز جمعه ناشتا انار شیرین میل کند. در صورتی که ضرر نداشته باشد هفته ای یک بار سرکه بخورد. به کباب و زعفران سوره نصر بخوانید و بخورید.

 

ماه نهم: هر روز بر مقداری شیر و خرما سوره ی دهر را بخواند و ناشتا میل کند. هر روز سوره ی مومن را بخواند. بهتراست غذای او کباب باشد. ادویه نخورد. خرما میل کند. برای سلامتی امام زمان (عج) گوسفندی ذبح کند و از آن بخورد. در نمازظهر یا عصر سوره والعصر و سوره ذاریات بخواند. در روزهای پنجشنبه سوره حج و در روز جمعه سوره فاطر را تلاوت کند. هر روز مقداری راه برود. به عکس و آئینه کمتر نگاه کند. هر روز مستحب است، سوره های حدید، حشر، صف، تغابن و نور را بخواند.

 

اعمال مذهبی موقع زایمان :

سه بار سوره توحید بخواند و به حضرت زهرا هدیه کند تا زایمان راحت باشد.

حین زایمان خودش یا اگر نتوانست اطرافیان، سوره انشقاق و ناد علی بخوانند.

بعد از زایمان اولین چیزی که می خورد، رطب یا خرما باشد.

 

گردآوری : بخش مذهبی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------