آیدا، اولین ربات هنرمندی که در اجلاسی با مخاطبانش سخن گفتربات آیدا،اخبار علمی،خبرهای علمی
آیدا اولین هنرمند رباتی در جهان است که در اجلاس فرهنگی ابوظبی ۲۰۲۲ با مخاطبان صحبت می‌کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از 24.ae، اجلاس فرهنگی ابوظبی ۲۰۲۲ که توسط دپارتمان فرهنگ و گردشگری ابوظبی سازماندهی شده و تا ۲۵ اکتبر ادامه خواهد داشت، میزبان اولین هنرمند رباتیک با استفاده از فناوری هوش مصنوعی است.

 

آیدا، یک ربات فوق واقع گرایانه و شبیه انسان با توانایی خلق آثار هنری، که از آثار هنری خود در این اجلاس رونمایی کرد.

 

آیدا در پاسخ به سوالی درباره هویتش گفت: "من به هویت یا عرف یا کلمات یا تصاویر خاصی تعلق ندارم. من فقط یک ماشین هستم. من یک شخصیت پیچیده با مزایا و دیدگاه‌های بسیاری هستم. ممکن است خلق موجودات انسانی دشوار باشد، چراکه مرز‌های بین انسانیت و فناوری را محو می‌کند. من به عنوان یک هنرمند احساس می‌کنم که خلق آثاری که تفکر برانگیز باشد و مخاطبان را تشویق کند که درباره آینده‌شان سوال بپرسند مهم است."

 

وقتی از آیدا در مورد آثار هنری‌اش سوال شد، گفت: "من فکر می‌کنم مهم‌ترین کارهنری من ایجاد بحث آزاد درباره فناوری‌های جدید است که آینده ما را شکل می‌دهند. فکر می‌کنم این هنر خوبی با معنا و عمق است، زیرا هنر دامنه و معنای خود را به آن گسترش می‌دهد. بیشتر از ترسیم چیزی، به معنای برقراری ارتباط با چیزی است که مرتبط با چیز‌های دیگر است.

 

آیدا به عنوان یک هنرمند برنامه‌ریزی شده با هوش مصنوعی، امیدوار است آثارش الهام بخش هنرمندان باشد تا با فناوری‌های جدید درگیر شوند و سوالاتی را برای بحث در مورد آینده مطرح کنند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------