پرورش قارچ در تفاله قهوه توسط یک استارتاپ بلژیکی پرورش قارچ در تفاله قهوه,اخبار علمی ,خبرهای علمی
شرکت بلژیکی "PermaFungi" در حال پرورش قارچ در تفاله قهوه استفاده شده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از بیزینس اینسایدر،  تفاله قهوه، پسماند قهوه پس از دم کردن آن در آخرین مرحله آماده‌سازی قهوه است. اخیرا یک شرکت بلژیکی تصمیم گرفته تا از تفاله آن برای پرورش قارچ استفاده کند. ماهیانه بیش از دو هزار کیلوگرم قارچ توسط این شرکت کشت و برداشت می‌شود. شرکت "PermaFungi" می‌تواند بیش از ۲۰ تن از ۱۸ میلیون تن تفاله قهوه تولید شده در سال را بازیافت کند.

 

شرکت "PermaFungi" می‌گوید این کار را برای حذف دور ریختن تفاله قهوه طراحی شده است. تیم PermaFungi به جای اینکه اجازه دهند تفاله‌های قهوه در محل‌های دفن زباله جمع شود، با دوچرخه به کافی‌شاپ‌های محلی در بروکسل می‌روند تا ۱۰۰ کیلوگرم تفاله قهوه را از آنها جمع‌آوری کنند.

 

تفاله‌ها به مرکز رشد بازگردانده می‌شوند و در آنجا آنها را در کیسه‌هایی با کاه بسته‌بندی می‌کنند تا یک خاک مغذی برای هاگ‌های قارچ ایجاد شود.

 

"جولیان جکت"(Julian Jacquet) یکی از بنیانگذاران این شرکت گفت: قارچ می‌تواند تفاله‌های قهوه را تجزیه کند و از نیتروژن، هیدروژن، اکسیژن و کربن آن استفاده کند و از این روش برای بدست آوردن آنچه نیاز دارد استفاده می‌کند.

 

پس از حدود دو هفته در یک اتاق تاریک و مرطوب، کیسه‌ها به فضای روشن‌تری آورده می‌شوند، جایی که قارچ‌ها شروع به جوانه زدن می‌کنند. پس از برداشت، افراد قارچ‌ها را به فروشگاه‌ها و رستوران‌های ارگانیک تحویل می‌دهند.

 

این یک فرآیند دایره‌ای است که در آن محصولات جانبی به جای هدر رفتن مجددا استفاده می‌شوند.

 

ژاکت گفت: ایده این است که آن چیزی را که می‌تواند مجموعه‌ای از کارایی‌های دیگر داشته باشد، بازیابی کنیم تا چیزی جدید از آن بسازیم.

 

هر سال، مصرف کنندگان قهوه در سراسر جهان حدود شش میلیون تن تفاله استفاده شده تولید می‌کنند. در سال ۲۰۱۸، این شرکت ۳۹ تن از آن را بازیافت کرد.

 

در آن سوی مرز، در پاریس، سرآشپز ستاره‌دار "سیمون زانونی"(Simone Zanoni) در حال استفاده از تفاله‌های قهوه برای استفاده در غذاهایی مانند تورتلی قارچ است.

 

بسیاری از صنایع قرن‌هاست که از ساختار "بخر، بپز، دور بریز" پیروی می‌کنند و به جمع آوری میلیون‌ها تن زباله که هر ساله به محل‌های دفن زباله ختم می‌شود، کمک می‌کنند. هدف این سیستم پرورش قارچ، دور شدن از این فرآیند خطی و حرکت به سمت مدل دایره‌ای‌تر است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X لرنیتو

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022