طراحی روبات چمن زن و باغبانربات،اخبار علمی،خبرهای علمی
به تازگی مهندسین چینی یک روبات ویژه طراحی کرده اند که می تواند کارهایی همچون باغبانی، رسیدگی به باغچه، کوتاه کردن چمن و سایر موارد مشابه را انجام دهد.

به گزارش سیناپرس، روبات چمن زنی جدیدی که توسط شرکت روباتیک خدمات چینی ECOVACS ساخته شده است، می تواند به طور خودکار یک محوطه چمن و مرزهای آن را در کمتر از 30 دقیقه ترسیم و 600 متر مربع چمن را در روز کوتاه کند.

 

این محصول جدید که در اوایل سال 2023 وارد بازارهای چین و اروپا خواهد شد، گامی جسورانه برای این شرکت جهت سرمایه گذاری فراتر از خدمات سنتی داخلی خانه های مانند تمیز کردن کف، جارو کشیدن و ... است.

 

دیوید کیان، مدیر عامل ECOVACS Robotics در این رابطه گفت: نقش روبات‌ ها شکل دادن ابعاد جدیدی از راحتی در زندگی مردم است.

 

شرکت های روباتیک خدمات چینی مانند ECOVACS در حال گسترش ردپای خود در مجموعه رو به رشدی از زندگی و سناریوهای کاری در بزرگترین بازار برنامه های کاربردی رباتیک جهان هستند.

 

امروزه در بسیاری از هتل ها، سفارشات غذا را می توان توسط روبات ها دریافت کرده و حتی روبات های ویژه ای قادرند سفارش های افراد را درب منزل آن ها تحویل دهند. در برخی بیمارستان ها، ربات ها می توانند راه را به بیماران نشان دهند و حتی در شمال شرقی چین از روبات های اسکی باز برای کمک به آموزش ورزشکاران استفاده شده است. 

 

به گفته این مدیر ارشد فناوری روباتیک در چین، مدرسه ای در شهر گوانگژو واقع در جنوب چین، روباتی طراحی کرده است  که قادر به بازی و آموزش شطرنج چینی بوده برای تعامل با دانش آموزان در محل قرار دارد.

 

وانگ هونگ، یکی از مقامات وزارت صنعت و فناوری اطلاعات این کشور نیز در رابطه با توسعه کاربری روبات ها در چین گفت: روبات های خدماتی به طور مداوم سطح خدمات اجتماعی را در رستوران ها، خرده فروشی ها، توزیع لجستیک، توانبخشی پزشکی و سایر زمینه ها بهبود می بخشند.

 

به گفته این وزارتخانه، تا پایان سال 2021، چین دارای 101 شرکت تخصصی و پیچیده بود که محصولات جدید و منحصر به فرد در زمینه روباتیک تولید می کنند.سال گذشته، تولید روبات های خدماتی چین به 9.214 میلیون دستگاه رسید که حدود 49 درصد نسبت به سال 2020 افزایش داشته است.

 

بر اساس گزارش موسسه الکترونیک چین، در سال 2022، تقاضا در آموزش، خدمات عمومی و سایر زمینه ها به نیروی محرکه اصلی برای توسعه روبات های خدماتی تبدیل می شود. پیش بینی می شود که اندازه بازار روبات های خدماتی در چین تا سال 2024 به 10 میلیارد دلار برسد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های علمی(زندگینامه دانشمندان، گیاهان،حیوانات، گزارش علمی، آیا می دانید؟،رشته های تحصیلی و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X لرنیتو

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022