دانستنی هایی باورنکردنی از همه چیز و همه جا دانستنی های جالب علمی,جالب ترین دانستنی ها

دانستنی های جالب

 

اطلاعات عمومی ناب

بعضی از دانستنی ها هستند که شاید خیلی از افراد از آن ها اطلاعی نداشته باشند و برای دانستن آن ها برای خیلی ها جالب باشد. در ادامه شما را با چند دانستنی جالب آشنا می کنیم.

آیا می دانستید: در دهه ی 1930 میلادی هنگامی مردم آمریکا حال و روز چندانی نداشتند، بانوان با انتخاب های متعددی برای پوشیدن لباس روبه رو نبودند. آنها باید خلاقیت به خرج می دادند و بنابراین تصمیم گرفتند به وسیله ی کیسه های کتانی آرد برای خود و اطرافیانشان لباس تهیه کنند. هنگامی که تولید کنندگان به فراگیر شدن این مسئله پی بردند کیسه های آرد خود را با الگوها، طرح ها و نقش های مختلف تولید کردند. روی بعضی از کیسه ها دستور شستشو و یا دوخت لباس هک شده بود. 

 

 بزرگترین پرنده ی جهان: فسیل یک پرنده ی بسیار عظیم الجثه در 1979 میلادی در کشور آرژانتین پیدا شد. پژوهشگران اعلام کردند که این پرنده، 6 میلیون سال قبل روی کره ی زمین می زیسته. طول بال های این پرنده به 6 تا 8 متر می رسیده و ارتفاع آن تا 2 متر برآورد شده بود.

 

 عجیب ترین پیام اضطراری: در سال 1948 میلادی کشتی هایی که در حال عبور از مالزی بودند پیغام های اضطراری عجیبی دریافت کردند. کشتی های آمریکایی با سیگنال هایی از داخل یک کشتی هلندی مواجه شدند. پیغام به این شرح بود: تمام افسران به همراه کاپیتان مردند احتمالا تمام کارکنان کشته شدند و من در حال مرگ هستم. هنگامی که کشتی ها برای نجات آن ها به محل مراجعه کردند، تمام خدمه و افسران را مرده و در حالتی شبیه به یخ زدن پیدا کردند. سگ آن ها هم به همین صورت مرده بود و هیچ جراحتی روی بدن آن ها نبود.

 

 دلیل استفاده از اثر انگشت: دو فرد به یک زندان فرستاده شدند. بسیار شبیه هم با یک اسم بودند و برای شناسایی آن ها از اثر انگشت استفاده کردند.

 

 بیدار باش های قدیمی: قبل از اینکه ساعت های زنگ دار اختراع شوند. افرادی وجود داشتند که کارشان بیدار کردن افراد بود. به این ترتیب مردم می توانستند به موقع به کارهای خودشان برسند. آنها با استفاده از چوب و نخود به شیشه ها ضربه می زدند تا افراد بیدار شوند.

 

آیا میدانیدهای خواندنی

 

 زیبایی دردناک به روش آسیایی: در گذشته بانوان چینی پاهای خودشان را می بستند و به این ترتیب از رش آن ها جلوگیری می شد. این کار به این دلیل انجام می گرفت که داشتن پاهای کوچک به عنوان مظهر زیبایی و زنانگی به شمار می رفت. همین امر سبب می شد که پاهای آن ها بد فرم شود.

 

 دانشمندان با استفاده از فناوری انعکاس صدا موفق شدند 2 هرم غول پیکر را در عمق 1830 متری دریا پیدا کنند. به نظر می رسد که آن ها از کریستال ضخیم ساخته شدند و اندازه ی آن ها از هرم های مصر بزرگتر است.

 

 اختراع فتو شاپ توسط استالین: هر زمان که جزف استالین از مرگ یا ناپدید شدن یک نفر باخبر می شد دستور می داد که تصویرش را تمام عکس هایی که با آن گرفته بود را حذف کنند. بنابراین روتوش عکس به این شکل آغاز شد.

 

 ترسناک ترین مومیایی ها: ترسناک ترین مومیایی ها گوانخواتو هستند. حالت چهره ی آن ها نشان از ترس است. که نشان می دهد آن ها یا به صورت زنده دفن شده اند و یا بر اثر شکنجه کشته شده اند.

 

 جاودانه بودن راسپوتین: راسپوتین چهره ی سرشناس روسی در طول زندگی خود بارها از سوء قصدهای مختلف جان سالم به در برد. مسموم شدن، چاقو خوردن و مورد اصابت گلوله قرار گرفتن، همه در یک شب برای وی اتفاق افتاد. کسانی که این کار را کرده بودند فکر کردند که او واقعا جاودانه است. تا زمانی که آن ها راسپوتین را پس از شلیک چند باره به او، در رودخانه انداختند. چند روز بعد جسد وی از آب بیرون آورده شد.

 

 مبارزه ی یک میمون در جنگ جهانی اول: آلبرت مار مدت کوتاهی قبل از شروع جنگ جهانی اول، یک بابون آفریقایی را به نام جکی را پیدا کرد. هنگامی که جنگ آغاز شد، آلبرت به صورت داوطلبانه وارد نبرد شد و جکی را نیز با خود برد. این حیوان با مزه نه تنها سربازان دیگر را سرگرم می کرد، بلکه هنگام نزدیک شدن دشمن آن ها را مطلع می کرد و حتی در مبارزات نیز شرکت داشت. پس از اتمام خدمت او، به جکی مدال شجاعت داده شد. این میمون تا سال 1921 میلادی در کنار صاحبش زندگی کرد.

 

گردآوری: بخش علمی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های علمی(زندگینامه دانشمندان، گیاهان،حیوانات، گزارش علمی، آیا می دانید؟،رشته های تحصیلی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------