75 ساله ها از همه شادترند! 

 

75 ساله ها از همه شادترند!

 

 

برخلاف آنچه تاکنون تصور می شد مردم با بالارفتن سن کمتر احساس تنهایی می کنند و از مصاحبت با همسایه ها لذت بیشتری می برند...


این یافته های تازه با باور قدیمی که سن بالا مترادف با انزوا و شاد نبودن تعریف شده ، کاملا در تضاد است. بر اساس نظر سنجی که در انگلستان صورت گرفته 72 درصد از افراد بالای 75 سال هرگز احساس تنهایی نکرده اند و این آمار در رده سنی 16 تا 34 سال به 51 درصد می رسد.10درصد هم که بین 65 تا 74 سال سن داشتند عنوان کردند به ندرت و یا اغلب احساس تنهایی می کنند.


محققان به این نتیجه رسیده اند اوج احساس تنهایی بین سن 50 تا 59 سالگی است و این مربوط به بازنشسته شدن افراد و تنهایی ناشی از ترک خانه توسط فرزندان می شود.


72 درصد افراد بالای 75 سال هم معتقد بودند صحبت با همسایه ها می تواند به مقدار زیادی از تنهایی آنها بکاهد و سرگرمشان کند. ولی در بین کسانی که در دهه پنجم زندگی شان بودند این میزان به تنها 58 درصد و در افراد جوان به 36 د رصد میرسید .


افرادی که به 75 سالگی رسیده اند میزان امید به زندگی بیشتری از جوانان دارند و 65 درصد پیش بینی کرده بودند که حتی می توانند به 87 سالگی هم برسند ولی افرادی که بین 16 تا 34 سال سن داشتند تنها سقف 79 سالگی را برای خودشان قائل بودند.


به این ترتیب مشخص می شود افرادی که پیر هستند باید از سالها قبل نسبت به فعالیتهای مداوم اقتصادی دست بزنند تا درسن بالا با تداوم این فعالیتها بتوانند از نظر مالی شرایط مناسبی داشته باشند و با ادامه زندگی از آن لذت بیشتری ببرند.

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های علمی(زندگینامه دانشمندان، گیاهان،حیوانات، گزارش علمی، آیا می دانید؟،رشته های تحصیلی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------