فاصله زمین تا مریخ چقدر است؟فاصله زمین تا مریخ,فاصله مریخ تا زمین,سفر به مریخ چقدر طول میکشد

فاصله زمین تا مریخ چند سال نوری است ؟

 

مریخ چقدر با ما فاصله دارد؟

مسافت زمین تا مریخ دائماً در حال تغییر است. مریخ و زمین مانند یک جفت ماشین در پیست اتومبیل رانی با سرعت های مختلف به دور خورشید می چرخند. زمین دارای یک خط داخلی است و با سرعت بیشتری به دور خورشید حرکت می کند. علاوه بر این، هر دارای دو مدار بیضوی هستند، نه حلقه های کامل.

فاصله مریخ تا زمین چقدر است؟

اگر می خواهید از سیاره سرخ بازدید کنید، چه مدت طول می کشد؟ پاسخ به موارد مختلفی بستگی دارد، از موقعیت سیارات گرفته تا فناوری که شما را به آنجا سوق می دهد. بیایید چند مورد از مهمترین نکات را بررسی کنیم.

 

اندازه و فاصله مریخ تا خورشید

مریخ با شعاع 2،106 مایل (3،390 کیلومتر) تقریباً نیمی از اندازه زمین است. اگر زمین به اندازه یک نیکل بود ، مریخ به اندازه یک تمشک بود.

 

از فاصله متوسط ​​142 میلیون مایل (228 میلیون کیلومتر)، مریخ 1.5 واحد نجومی با خورشید فاصله دارد. یک واحد نجومی (مخفف AU)، فاصله خورشید تا زمین است. از این فاصله، 13 دقیقه طول می کشد تا از خورشید تا مریخ به نور خورشید برسیم.

 

فاصله زمین تا مریخ چند کیلومتر است؟

برای تعیین مدت زمان رسیدن به مریخ، ابتدا باید فاصله دو سیاره را بدانیم.

 

مریخ چهارمین سیاره از خورشید و دومین سیاره نزدیک به زمین است (ناهید نزدیکترین). اما فاصله این دو سیاره به طور مداوم در حال تغییر است که آنها به دور خورشید می روند.

 

از نظر تئوری، نزدیکترین فاصله مریخ از زمین با یکدیگر زمانی است که مریخ در نزدیکترین نقطه خود به خورشید (پیرهلیون) و زمین در دورترین نقطه (آفتلیون) قرار دارد. این باعث می شود سیارات فقط 33.9 میلیون مایل (54.6 میلیون کیلومتر) از هم فاصله داشته باشند. با این حال، این هرگز در تاریخ ثبت نشده است.

 

نزدیکترین رویکرد ثبت شده این دو سیاره در سال 2003 اتفاق افتاد، زمانی که فاصله آنها فقط 34.8 میلیون مایل (56 میلیون کیلومتر) بود.

 

این دو سیاره هنگامی که هر دو در دورترین فاصله از خورشید، در دو طرف ستاره قرار داشته باشند، از یکدیگر فاصله دارند. در این مرحله، می توانند 250 میلیون مایل (401 میلیون کیلومتر) از یکدیگر فاصله داشته باشند.

 

فاصله متوسط ​​این دو سیاره 140 میلیون مایل (225 میلیون کیلومتر) است.

 

فاصله زمین تا مریخ چند سال نوری است,مسافت زمین تا مریخ,فاصله مریخ از زمین

آیا می دانید سفر به مریخ چقدر طول میکشد ؟

 

سرعت نور

نور با سرعت تقریبی 186282 مایل در ثانیه (299،792 کیلومتر در ثانیه) حرکت می کند. بنابراین، نوری که از سطح مریخ می درخشد زمان زیر را برای رسیدن به زمین طول خواهد کشید (یا بالعکس):

 

نزدیکترین رویکرد ممکن: 182 ثانیه یا 3.03 دقیقه

نزدیکترین رویکرد ثبت شده: 187 ثانیه یا 3.11 دقیقه

دورترین روش: 1334 ثانیه یا 22.4 دقیقه است

به طور متوسط: 751 ثانیه یا کمی بیشتر از 12.5 دقیقه

 

سریعترین فضاپیمای تاکنون

سریعترین فضاپیمای پرتاب شده از زمین ماموریت New Horizons ناسا بود که در سال 2015 از پلوتو بازدید کرد. در ژانویه 2006، کاوشگر زمین را با سرعت 36000 مایل در ساعت (58000 کیلومتر در ساعت) ترک کرد. اگر چنین کاوشگری در یک مسیر مستقیم به مریخ سفر کند، زمان لازم برای رسیدن به مریخ این خواهد بود:

 

نزدیکترین رویکرد ممکن: 942 ساعت (39 روز)

نزدیکترین رویکرد ثبت شده: 967 ساعت (41 روز)

دورترین روش: 6،944 ساعت (289 روز)

به طور متوسط: 3888 ساعت (162 روز)

 

فاصله تا مریخ,فاصله زمین تا مریخ چند کیلومتر است,اندازه مریخ نسبت به زمین

اندازه مریخ نسبت به زمین

 

اما بعد اوضاع پیچیده می شود ...

البته مسئله محاسبات قبلی این است که آنها فاصله بین دو سیاره را به صورت یک خط مستقیم اندازه گیری می کنند. سفر در دورترین نقاط زمین و مریخ به معنای سفر مستقیم از طریق خورشید است، در حالی که فضاپیماها باید در مدار ستاره خورشیدی در مدار حرکت کنند.

 

اگرچه این مسئله برای نزدیکترین رویکرد مشکلی نیست، اما وقتی سیارات در یک طرف خورشید قرار دارند، مشکل دیگری وجود دارد. اعداد همچنین فرض می کنند که این دو سیاره در یک فاصله ثابت باقی می مانند. یعنی وقتی یک کاوشگر از زمین پرتاب می شود در حالی که دو سیاره در نزدیکترین فاصله قرار دارند، مریخ در طی 39 روزی که برای کاوشگر طول کشید، همان فاصله را خواهد داشت.

 

با این حال، در واقعیت، سیارات به طور مداوم در مدار خود به دور خورشید در حال حرکت هستند. مهندسان باید مدارهای ایده آل برای ارسال یک فضاپیما از زمین به مریخ را محاسبه کنند. تعداد آنها نه تنها در مسافت بلکه در مصرف سوخت نیز موثر است. مانند پرتاب دارت به سمت هدف در حال حرکت، آنها باید محاسبه کنند که هنگام رسیدن فضاپیما، این سیاره کجا خواهد بود، نه هنگام ترک زمین، کجاست. سفینه های فضایی برای جلوگیری از پرتاب بیش از حد آن، باید برای ورود به مدار سیاره جدید نیز کندتر شوند.

 

اینکه چه مدت برای رسیدن به مریخ طول می کشد بستگی به این دارد که هنگام شروع یک ماموریت، دو سیاره در کجای مدار آنها قرار دارند. این امر همچنین به پیشرفت های فن آوری سیستم های پیشرانه بستگی دارد.

 

طبق وب سایت مرکز پرواز فضایی ناسا گودارد، آرایش مناسب برای پرتاب به مریخ تقریباً در عرض 9 ماه شما را به این سیاره می رساند. این وب سایت به نقل از کریگ سی پاتن، استاد فیزیک، از دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو:

 

"مدار زمین به دور خورشید یک سال طول می کشد و به دور مریخ حدود 1.9 سال طول می کشد (مثلاً 2 سال برای محاسبه آسان) به دور خورشید می چرخد. مدار بیضوی که شما را از زمین به مریخ می برد طولانی تر از مدار زمین است اما کوتاهتر از مدار مریخ است. بر این اساس، ما می توانیم مدت زمانی که برای تکمیل این مدار طول می کشد را با متوسط ​​طول مدار زمین و مدار مریخ تخمین بزنیم. بنابراین، تکمیل مدار بیضوی حدود یک و نیم سال طول می کشد.

 

"در 9 ماه طول می کشد تا به مریخ برسیم، مریخ در مدار خود، تقریباً سه هشتم راه دور خورشید، مسافت قابل توجهی را دور می زند. شما باید از قبل برنامه ریزی کنید تا مطمئن شوید تا زمان رسیدن به فاصله مدار مریخ، مریخ جایی است که شما به آن نیاز دارید! عملا، این بدان معنی است که شما فقط زمانی می توانید سفر خود را شروع کنید که زمین و مریخ به درستی در یک صف قرار بگیرند. این فقط هر 26 ماه اتفاق می افتد. یعنی هر26 ماه فقط یک پنجره پرتاب وجود دارد."

 

پاتن گفت: این سفر می تواند با سوزاندن سوخت بیشتر کوتاه شود - روندی که با فناوری امروز ایده آل نیست.

 

فناوری در حال پیشرفت می تواند به کوتاه شدن پرواز کمک کند. سیستم پرتاب فضایی ناسا (SLS) اسب کار جدید برای انجام مأموریت های آینده و به طور بالقوه انسان به این سیاره سرخ خواهد بود. SLS در حال ساخت و آزمایش است و اولین پرواز آن برای سال 2019 برنامه ریزی شده است.

 

فضاپیمای رباتیک می تواند روزی فقط در مدت سه روز سفر را انجام دهد. پیشرانه فوتونی برای سرعت بخشیدن به فضاپیماها به سرعت های نزدیک به سرعت نور، به یک لیزر قدرتمند متکی است. فیلیپ لوبین ، استاد فیزیک در دانشگاه کالیفرنیا ، سانتا باربارا و تیم وی در حال کار بر روی پیشرانه انرژی هدایت شده برای کاوش بین ستاره ای (DEEP-IN) هستند. این روش می تواند یک پوند 220 پوندی را تحریک کند. وی گفت: فضاپیمای رباتیک (100 کیلوگرم) رباتیک فقط در سه روز به مریخ می رسد.

 

"پیشرفت های اخیر هستند که این را از داستان های علمی-تخیلی به واقعیت علمی می رساند،" لوبین در سمپوزیوم سقوط مفهوم پیشرفته نوآورانه ناسا (NIAC) 2015 گفت: "هیچ دلیل شناخته شده ای وجود ندارد که ما نتوانیم این کار را انجام دهیم."

 

سفر به مریخ چقدر طول میکشد,فاصله تا مریخ,فاصله زمین تا مریخ چند کیلومتر است

فاصله تا مریخ

 

چه مدت طول کشید که هر کاوشگر به مریخ برسد؟

در اینجا لیستی از مدت زمان طولانی برای رسیدن به سیاره سرخ چندین ماموریت تاریخی آورده شده است. تاریخ پرتاب آنها برای چشم انداز گنجانده شده است.

 

مارینر (Mariner 4) 4 ، اولین فضاپیمایی که به مریخ رفت (پرواز 1965): 228 روز

مارینر (Mariner 6) 6  (پرواز 1969): 155 روز

مارینر (Mariner 7) 7  (پرواز 1969): 128 روز

مارینر (Mariner 9) 9  ، اولین فضاپیمایی که به دور مریخ می چرخد ​​(1971): 168 روز

وایکینگ 1 (Viking1) ، اولین کاردستی آمریکایی که در مریخ فرود آمد (1975): 304 روز

وایکینگ 2 Viking2) Orbiter / Lander (1975): 333) روز

نقشه بردار جهانی مریخ (1996): 308 روز

رهیاب مریخ Mars Pathfinder) (1996): 212) روز

ادیسه مریخ (Mars Odyssey) (2001): 200 روز

مدارگرد اکسپرس مریخ (Mars Express Orbiter) (2003): 201 روز

مدارگرد شناسایی مریخ (Mars Reconnaissance Orbiter) (2005): 210 روز

آزمایشگاه علوم مریخ (2011): 254 روز

 

گردآوری: بخش علمی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------