راهنمای خرید انواع دمبلدمبل , خرید دمبل , ورزش با دمبل

ورزش با دمبل

 

زمانیکه شخصی میخواهد وزن کم کند و به اندام ایده‌ال برسد نخستین کاری که به ذهنش می رسد رفتن به باشگاهای ایروبیک و انجام ورزشهای هوازی است. ولی برای افردی که میخواهند به اندام خویش شکل دهند تنها دو و ورزشهای هوازی کافی نیست.آسانترین و کم خرج ترین ورزشی که شما می توانید با تنوع زیاد در منزل انجام دهید و از انجام آن لذت ببرید و به همان میزان تأثير آنرا در بدن خویش ببینید کار با دمبل است.

انواع دمبل 

دمبل های ثابت

دمبل های قابل تنظیم

دمبل های ایروبیک.

 

انواع دمبل ثابت

دمبل , خرید دمبل , ورزش با دمبل

خرید دمبل

 

دمبل های ثابت( buy- dumbbells)، دمبل هایی هستند که معمولاً در رک های افقی و یا عمودی دیده می شود. این دمبل ها بطور رایج به صورت جفت و در وزن های گوناگونی از 1 تا 100 کیلوگرم به فروش می رشند.

 

1- دمبل های لاستیکی ثابت Fixed Rubber Dumbbells)):دمبل های لاستیکی ثابت buy- dumbbells، به میزان زيادي به نیازهای افرادی که به دنبال دمبل های بزرگ و دارای پوشش برای باشگاه خویش می باشند که در مقابل تمرینات سخت و روزانه مقاومت داشته باشند، جواب می دهند.

 

همینطور این دمبل های ثابت تجهيزات عالی برای باشگاه های خانگی می باشند، به این دلیل که کیفیت و حسی که این دمبل ها می‌دهند منحصر به فرد می باشند.

 

یکی از فواید دمبل های لاستیکی بر دمبل های کُرُوم و یا چدن لُخت، این میباشد که لاستیک یک محفظه خارجی محافظ بر دمبل، پایۀ ذخیره سازی و منطقۀ بلند کردن دمبل ایجاد خواهد کرد.

 

خراشیدگی، تراشه ها و فرورفتگی ها را به آسانی روی وزنه های فلزی میتوان مشاهده نمود ولی در دمبل هایی که دارای محفظه لاستیکی بسیار کم هستند.

 

دمبل های پلاستیکی به کم کردن سرو صدا در زمانیکه به وسیله ورزش‌کار به زمین می افتند کمک خواهند کرد.

 

این دمبل ها به آسانی توانایی سفارشی سازی را خواهند داشت و میتوان در دو انتهای دمبل لگوی تیم و یا شرکت را قرار دهید.

 

دمبل , خرید دمبل , ورزش با دمبل

خرید دمبل بدنسازی

 

2- دمبل های یورتان ثابت Fixed Urethane Dumbbells)):یکی از دیگر مورد هایی که طرف دار زيادي دارد و محبوب است دمبل ثابت با محفظه یورتان buy- dumbbells می باشد. اگرچه که بصورت اشکار و به وسیله چشم غیر مسلح نمیتوان تفاوت دمبل های پلی اورتان و لاستیکی را از هم تشخیص داد. این دمبل ها به دلیل وجود چند برتری گران تر می باشند.یورتان بسیار سخت و دشوار میباشد و نمیتوان اسیب ظاهری به آسانی به آن وارد نمود. چرا‌که لایه ی خارجی یورتان بسیار سخت است و نسبت به خراشیدگی و تراشه و مواردی که باعث اثر گذاری بر دمبل های لاستیکی خواهد گردید بسیار مقاوم می باشند.

 

دمبل , خرید دمبل , ورزش با دمبل

وزنه دمبل

 

3- دمبل های هگزاگونالی ثابت Fixed Hex Dumbbells)):دمبل های هگزاگونالی buy- dumbbells برحسب حات و ظاهر استثنایی خود نامگذاری شدند. این دمبل ها به علت شکل خاص خویش از موقعیتی به موقعیت ديگر بر روی زمین نخواهند لغزید.

 

این یکی از فواید بسیار عالی است که در موقع کار با وزنه های گوناگون و تمرین های مختلف که بصورت مکرر دمبل ها را بر خواهید داشت و بر روی زمین خواهید گذاشت مؤثر است.

 

دمبل هگزاگونالی بطور معمول از دمبل های استاندارد لاستیکی و یا پلی اورتان ارزان تر می باشند و این باعث می شود که این گزینه ای بسیار مناسب برای صرفه جویی در هزینه ها شوند.

 

دمبل , خرید دمبل , ورزش با دمبل

راهنمای خرید انواع دمبل

 

دمبل های ثابت کُرومی

 

دمبل , خرید دمبل , ورزش با دمبل

انتخاب وزن دمبل

 

دمبل قابل تنظیم

دمبل , خرید دمبل , ورزش با دمبل

انواع دمبل

 

دمبل های قابل تنظیم اسان برای استفاده هستند و فضای ذخیره سازی زيادي احتیاج ندارند، به شما این امکان را می دهد که روزانه تمرین روزانه خویش را با وزن قابل تعویض تغيير دهید. شما میتوانید به آسانی از ابتدا تا سطح بعدی به آسانی آغاز کنید، به سادگی با عوض کردن صفحات برای تمرین یک گروه عضلانی در یک زمان یا گروه‌های مختلف عضلانی بطور هم زمان برای افزایش قدرت و افزایش عضلات در بازوها، شانه ها و عقب.

 

دمبل ایروبیک

دمبل , خرید دمبل , ورزش با دمبل

کار با دمبل در منزل

 

در کلاس های ایروبیک بعنوان قسمتی از برنامۀ فعالیتی خویش، از وزنه های سبک استفاده می کنند.

 

این وزنه ها ارزان و با کیفیت بالا هستند و شامل یک واحد ذخیره سازی می باشند.

 

دمبل ایروبیک buy- dumbbells در وزن های گوناگون، رنگ های مختلفی دارند که تشخیص و استفادۀ آنها در طول کلاس را ساده تر می کند.

 

دمبل های ایروبیک بطور کامل پوشیده شده اند.

 

به این معنی که کل دمبل من جمله دسته، در یک لایه ای از لاستیک و یا نئوپرن برای محافظت از محصولات پوشیده شده است.

 

پوشش کامل در دست گرفتن وزنه را به خصوص در طول کلاس های ورزشی قلبی عروقی سنگین راحت تر می کند.

 

دمبل های ایروبیک برای اطمینان از عدم ایجاد خطر در کلاس دارای شکل ضد لغزش هستند.

 

دمبل های ایروبیک معمولاً بصورت جفت فروخته می شوند.

 

دمبل های ایروبیک دمبل های خانگی بسیار خوبی هستند درصورتی که به دنبال وزنه های بسیار کم وزن هستید.

 

دمبل ایروبیک معمولاً از 0.5 تا 10 کیلوگرم وزن دارند و برای مقاصد تجاری بطور معمول در مجموعه ای از 40 تا 50 جفت میتوان خریداری نمود.

 

هالتر

هالتر میله ای آهنی و بلند میباشد که طول آن ۱ تا ۲ متر است، و صفحه های وزنه روی آن قرار می گیرند. تمرینات هالتر با نگهداری هالتر به وسیله دو دست انجام خواهد شد. هالترهای المپیکی به طول ۲ متر هستند و وزن آنها ۲۰ کیلوگرم است. آن ها میله های سنگینی می باشند که توانایی نگهداری بار با وزنی تا بیش از ۳۶۲ کیلوگرم را دارند. برخی از میله های المپیکی توانایی نگهداری باربا وزنی بیش از ۴۵۳ کیلوگرم را دارند. این ها عموما برای تمرین های پایه سنگین مثل پرس سینه، اسکات و ددلیفت بکار گرفته میشوند برای این که بسیار بزرگ می باشند.

 

انواع کوچکتر هالتر المپیکی هم وجود دارد که طول آن ها میان۱ تا ۲ مترمی باشند.به طور کلی این میله ها جهت تمرین های سبک تر شبیه جلو بازو، پرس سرشانه، زیربغل هالتر خم و غیره بکار گرفته می شوند. تعداد زيادي از باشگاه ها، دارای رک هالتر می باشند که مجموعه ای از هالترهای وزن ثابت را دارا می باشد.

 

آن ها بطور معمول هالترهایی با وزن ۹ تا ۴۵ کیلوگرم، در افزایش های ۲ تا ۴٫۵ کیلوگرمی دارند( به عنوان مثال یک میله ۹ کیلوگرمی، میله ۱۳ کیلوگرمی، میله ۱۸ کیلوگرمی و…). هالترهای استانداردی هم علاوه بر هالترهای المپیکی وجود دارند که دارای انواعی از هالتر ها می باشند که برای فروختن در اکثر فروشگاه ها بزرگ دیده می شوند. ضخامت آنها ۰٫۰۲ متر میباشد و طول آن ها بطور معمول بین ۱٫۵ تا ۲ متر می باشد. این موارد جهت استفاده در باشگاه خانگی، مناسب می باشند.

 

گردآوری: بخش ورزشی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------