تصفیه آب راد گستر نوینX

دستگاه های ورزشی مناسب و مفید برای سوزاندن چربیچربی سوزی, برنامه بدنسازی چربی سوزی, ورزش چربی سوزی

میزان چربی سوزی بدن با استفاده از دستگاه های ورزشی چند برابر میشود

 

چه دستگاه‌های ورزشی برای چربی سوزی بدن مناسب است؟ 

هدف نهایی ورزشکاران از انجام فعالیت های ورزشی، رسیدن به تناسب و زیبایی اندام است، در واقع میزان چربی سوزی بدن با استفاده از دستگاه های ورزشی چندین برابر می شود. علاوه براین بهره گیری از دستگاه ها موجب تقویت ماهیچه و عضلات می گردد.

فعالیت و دستگاه های ورزشی برای سوزاندن چربی

تناسب اندام به یکی از دغدغه های جوامع کنونی تبدیل شده است. فعالیت های ورزشی مختلفی موجب کاهش وزن می شوند که در میان آن ها ورزش های هوازی نقش چشمگیری را در چربی سوزی ایفا می کند.

 

در حقیقت ورزش هوازی روشی بسیار موثر در خصوص سوزاندن کالری های تجمع یافته در بدن است و با هدف بهبود سیستم مصرف اکسیژن و کارایی سیستم قلبی عروقی صورت می گیرد.

هوازی معادل واژه ی ایروبیک است و ورزش هایی از قبیل ایروفیتنس، رقص های ایروبیک، دوچرخه سواری، جاکینگ (دو نرم)، سوارکاری، قایقرانی، اسکیت، شنا، پیاده روی، فوتبال، بسکتبال، والیبال و هندبال در دسته ورزش های هوازی قرار دارند.

 

استفاده از دستگاه های ورزشی در سرعت بخشی و نتیجه دهی تمرینات چربی سوزی نقش برجسته ای دارند. البته طریقه ی مناسب استفاده از دستگاه در رسیدن به اندام ایده آل بسیار تاثیر گذار است.

 

بهترین دستگاه های ورزشی برای سوزاندن چربی, دستگاه های ورزشی برای سوزاندن چربی, فعالیت های ورزشی در خصوص چربی سوزی

استفاده از بهترین دستگاه های ورزشی برای سوزاندن چربی بسیار کاربردی است

 

سلول های چربی

بدن انسان ها حتی در شرایط عادی نیز برای انجام فعالیت های روزمره به انرژی نیاز دارد. این انرژی از طریق سوزاندن کالری تأمین می شود. در شرایطی که میزان کالری های دریافتی بدن بیشتر از میزان تخلیه انرژی باشد، این کالری ها روی هم انباشته می شوند و موجب تشکیل چربی بروی عضلات بدن می گردند.

 

البته برخی افراد مستعد داشتن سلول های چربی مضاعف هستند. درواقع این قبیل سلول ها حتی در بزرگسالی نیز هم از نظر هیپرتروفی(ساز و اندازه) و هم از نظر هایپر پلازی(تعداد) متغیر هستند.

 

مؤثر ترین روش برای کاهش چربی های موجود در بدن، انجام فعالیت های هوازی است.

لازم به ذکر است فعالیت های هوازی از نوعی ضوابط و قوانین پیروی می کنند. در صورت  انجام تمرین های هوازی در بازه ی زمانی طولانی نه تنها موجب چربی سوزی نمی شود بلکه به دلیل حرکت یکنواخت و تکرر فعالیت کاهش وزن صورت نمی گیرد و بدن در حالت ی منفعل سیر می کند.

 

مزایای استفاده از دستگاه های ورزشی برای سوزاندن چربی

• سرعت بخشیدن به تمرینات کاردیوی

• افزایش فعالیت و کارایی بدن

• افزایش قدرت و استقامت بدن

 

معایب دستگاه های ورزشی برای سوزاندن چربی

بهره گیری از دستگاه های ورزشی تنها زمانی به بدن آسیب می رساند که به طریقه ی نادرست استفاده شود. به عبارتی تمرین کننده می بایست از مربی ورزشی خود نحوه ی اجرا و کار با دستگاه را جویا شود زیرا بروز هرگونه خطا در بهره گیری از فعالیت های ورزشی موجب وارد شدن آسیب های غیرقابل جبرانی به بدن می شود.

 

بهترین دستگاه های ورزشی برای سوزاندن چربی

• دستگاه پله: عمده تمرکز این دستگاه بر روی چربی سوزی پاها می باشد

• دستگاه روینگ یا قایقرانی

• الپیتکال یا اسکی فضایی

• دیپ: مجموعه ای میله های موازی است و نوعی تمرین مناسب برای فرم دهی شانه ها و قفسه سینه می باشد

• دستگاه کرانچ برای انقباض چربی های شکم و پهلو

• چرخ تمرین شکم قدرتی: بر روی چربی سوزی تمام اجزای میان بدنه تمرکز می کند

• میز دراز نشست

• دمبل

• توپ تمرینی یا تعادلی: چربی سوزی و تقویت عضلات میانی، افزایش تعادل توانبخشی و درمان فیزیوتراپی

• حلزونی یا وزنه زنی: کمک به چربی سوزی و عضله سازی در بالا تنه

• سرشانه: چربی سوزی و تقویت عضلات سرشانه

• زیر سینه: چربی سوزی در بالاتنه و فرم دهی به عضلات سر سینه

• پرس سرشانه: سوزاننده ی چربی در بازو و سرشانه

• پرس جلوپا: چربی سوزی و عضله سازی در دو سرپا

• کراس اور: چربی سوزی در خط سرشانه و خط اندازی در پشت بازو

در ادامه سه مورد از بهترین دستگاه های چربی سوزی را شرح می دهیم.

 

دوچرخه ثابت برای سوزاندن چربی

دستگاه دوچرخه سواری عالی ترین و مؤثر ترین دستگاه در راستای چربی سوزی می باشد. این دستگاه همانند دوچرخه های معمولی عمل می کند بااین تفاوت که دوچرخه های معمولی با پایه زدن حرکت می کنند اما دوچرخه ثابت در یک مکان مشخص قرار دارد.

 

استفاده از این دستگاه در روند جریان عمومی خون، بهبود کارکرد قلبی عروقی، بهبود روند تنفس و ریه ها و تقویت ماهیچه و چربی سوزی پاها، بازو، سینه و سرشانه تاثیر مثبت می گذارد.

در صورتی که قصد دارید روند چربی سوزی با سرعت بیشتری رخ دهد، می توانید به صورت ایستاده رکاب بزنید. در این صورت بزرگترین گروه عضلانی(ساق پاها) درگیر می شوند.

 

تاثیر دوچرخه ثابت در چربی سوزی, چربی سوزی با دوچرخه ثابت, بهترین دستگاه های ورزشی برای سوزاندن چربی

دستگاه دوچرخه، یکی از بهترین دستگاه های ورزشی برای سوزاندن چربی است

 

دستگاه قایقرانی برای سوزاندن چربی

بهترین دستگاه برای چربی سوزی جدی، دستگاه قایقرانی می باشد. با استفاده از این دستگاه می توانید ست های پارو زدن را امتحان کنید.

تمرین ایده آل با دستگاه قایقرانی به این شرح است که ست های پاروزنی را به مدت ده دقیقه انجام دهید و حدود 2 الی 3 دقیقه میان هر تمرین استراحت کنید.

مربی های ورزشی معمولا توصیه می کنند برای افزایش چربی سوزی میان ست ها کمی استراحت کنید. در این شرایط بدن شما در حال استراحت است در حالی که ضربان قلب شما در سطح بالایی فعالیت می کند.

 

تردمیل برای سوزاندن چربی

 

تاثیر دوچرخه ثابت در چربی سوزی, چربی سوزی با دوچرخه ثابت, بهترین دستگاه های ورزشی برای سوزاندن چربی

تردمیل یکی از بهترین دستگاه های ورزشی برای سوزاندن چربی است

 

تردمیل یکی از دستگاه های ورزشی محبوب در باشگاه های ورزشی است. این دستگاه حاوی یک موتور الکتریکی می باشد که با نوار چرخشی دور حرکت تردمیل را تنظیم می کند. تمرین کننده قادر است سرعت دور موتور را براساس گام های خود تنظیم کند.

علاوه براین برخی دستگاه های تردمیل قابلیت تغییر وضعیت دارند. به گونه ای که می توان دستگاه را از حالت ساده به سطح شیب دار تغییر دهد.

 

در شرایطی که قصد چربی سوزی جدی دارید، توصیه می شود به جای آهسته دویدن بر روی تردمیل کمی به خود فشار بیاورید و سرعتتان را بالا ببرید.

برای بهره گیری از دستگاه تردمیل در ابتدا بر روی نوار های اطراف دستگاه بایستید، سپس دکمه ی استارت را فشار دهید. هم اکنون می توانید با تنظیم سرعت چرخش تردمیل بر روی آن پیاده روی کنید.

 

همچنین نرده هایی در اطراف دستگاه به منظور حفظ تعادل تمرین کننده، تعبیه شده است.

تمرین ایده آل با دستگاه تردمیل بدین گونه است که در ست های ترکیبی 4 دقیقه ای، پیاده روی آرام داشته باشید و در یک ست یک دقیقه ای شروع به دویدن کنید.

 

گردآوری: بخش ورزش بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------