نکاتی که باید درباره حرکت پلانک بدانیدپلانک,تمرین پلانک,فواید انجام تمرین پلانک

حرکت پلانک یکی از بهترین حرکات ورزشی است

 

نکاتی که باید درباره تمرین پلانک بدانید
حرکت پلانک به عنوان یکی از بهترین حرکات ورزشی شناخته شده است و نه تنها حرکتی فوق العاده برای عضلات شکم است، بلکه عضلات قسمت های دیگر بدن را نیز تقویت می کند. هرچند تقویت عضلات یکی از بهترین دلایلی است که باید به خاطر آن این حرکت را به برنامه ورزشی خود اضافه کنید، اما این حرکت منافع دیگری نیز دارد که کمتر به آن ها توجه می شود. در ادامه با ۴ مورد از این دلایل آشنا می شوید.

 

انجام حرکت پلانک وضعیت بدن را بهتر می کند
آیا می دانید که این حرکت به بهتر شدن طریقه ایستادن و وضعیت بدن کمک می کند؟ پلانک علاوه بر عضلات شکم، بر قسمت کمر، سینه، شانه ها، و گردن نیز تاثیر می گذارد. تقویت این عضلات به شما کمک می کند شانه هایتان را به سمت عقب و سینه تان را صاف به سمت جلو نگه دارید. همچنین به شما کمک میکند صاف بایستید و برای مدت طولانی صاف بنشینید.

 

پلانک,تمرین پلانک,فواید انجام تمرین پلانک

پلانک به بهتر شدن طریقه ایستادن و وضعیت بدن کمک می کند

 

می توانید حرکت پلانک را اصلاح کنید
پلانک حرکت سختی نیست! چه تازه شروع به ورزش کرده باشید و چه ورزشکار حرفه ای باشید، این حرکت فوق العاده است زیرا به راحتی با سطح شما تطابق پیدا می کند. اگر تازه کار هستید می توانید انواع ساده ی آن را انجام دهید و مدت زمان کمتری در این حالت بماید. برای مثال ۱۵ ثانیه زمان مناسبی است. هرچه پیشرفته تر می شوید، سعی کنید حرکت را سخت تر کنید. خیلی زود خواهید توانست بیش از یک دقیقه در این حرکت باقی بمانید.

 

پلانک,تمرین پلانک,فواید انجام تمرین پلانک

حرکت پلانک را می توان به طرق مختلف انجام داد

 

تمرین پلانک تعادل بدن را افزایش می دهد
یکی از دلایلی که پلانک را به یکی از بهترین حرکت ها تبدیل کرده است این است که شما را وادار می کند تا عضلات شکم را تا حد ممکن درگیر کنید تا تعادلتان حفظ شود. به ویژه انجام دادن پلانک پهلو و پلانک با دست و پای کشیده، باعث می شود حفظ تعادل شما بهتر شود.

 

پلانک,تمرین پلانک,فواید انجام تمرین پلانک

حرکت پلانک با درگیر کردن و تقویت عضلات بدن به حفظ تعادل کمک می کند

 

تمرین پلانک انعطاف بدن را افزایش می دهد
پلانک حرکت فوق العاده ای برای کشیدن قسمت پشت بدن به ویژه پاها است. انجام پلانک پهلو نیز باعث کشیده شدن پهلوها می شود. پلانک همه کار می کند- هم انعطاف و هم قدرت!

منبع : baghdaroo.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------