زندگینامه:‌ آندرانیک تیموریانآندرانیک تیموریان,بیوگرافی آندرانیک تیموریان,عکس های آندرانیک تیموریان

آندرانیک تیموریان

 

بیوگرافی آندرانیک تیموریان 

آندرانیک تیموریان به مانند اکثر ورزشکاران ارمنی ایران، فعالیت خود را از ۱۵ سالگی در باشگاه فوتبال آرارات تهران آغاز کرده‌است. آندرانیک تیموریان پس از دو سال بازی در آرارات، در ۱۷ سالگی به تیم جوانان استقلال تهران پیوست.

 

بیوگرافی آندرانیک تیموریان,آندرانیک تیموریان,تصاویر آندرانیک تیموریان

عکس  آندرانیک تیموریان 

 

بیوگرافی آندرانیک تیموریان + تصاویر آندرانیک تیموریان

نام کامل : آندرانیک تیموریان سامرانی(به ارمنی: Անդրանիկ Թէյմուրեան)
زادروز  :  ۱۵ اسفند ۱۳۶۱ ، ۶ مارس ۱۹۸۳
زادگاه  : تهران، ایران
قد :  ۵ پا ۱۰ اینچ (۱٫۷۸ متر)
نام مستعار : آندو
پُست : هافبک

 

زندگی‌نامه آندرانیک تیموریان
آندرانیک تیموریان سامرانی در سال ۱۳۶۱ در تهران از خانواده‌ای ارمنی‌تبار زاده شد. وی مشهور به آندرانیک تیموریان که به صورت مختصر آندو نامیده می‌شود. نام او در مسابقات بین‌المللی تیموریان درج می‌شود اما در رسانه‌های ایران با نام تیموریان شناخته می‌شود. آندرانیک تیموریان در حال حاضر تنها بازیکن فوتبال فعال مسیحی ایرانی شاغل در تیم ملی فوتبال ایران می‌باشد. سرژیک تیموریان برادر بزرگ‌تر آندو که در حال حاضر به عنوان مدیر برنامه‌هایش فعالیت می‌کند، از بازیکنان سابق استقلال تهران می‌باشد که سابقه بازی در باشگاه فوتبال ماینس آلمان را به عنوان هافبک در کارنامه خود دارد.


آندرانیک تیموریان به مانند تمامی ورزشکاران ارمنی ایران فعالیت خود را از ۱۵ سالگی در باشگاه فوتبال آرارات تهران آغاز کرده‌است. پس از دو سال بازی در آرارات، در ۱۷ سالگی به تیم جوانان استقلال تهران پیوست. آندرانیک تیموریان در آن دوران به همراه مجتبی جباری و خسرو حیدری از استعدادهای پرورش یافته جوانان باشگاه استقلال تهران به شمار می‌رفتند.


آندرانیک تیموریان در لیگ جزیره
آندرانیک تیموریان در سال ۱۳۸۵ پس از درخشش در جام جهانی آلمان به تیم فوتبال بولتون پیوست که توسط سام آلاردایس مربی سرشناس بریتانیایی اداره می‌شد، روز ۶ ژانویه سال ۲۰۰۶ آندرانیک در دیدار مقابل دونکستر راورز با به ثمر رساندن دو گل نخستین گلزن ایرانی جام حذفی انگلستان نام گرفت و نقشی تعیین‌کننده در پیروزی ۴ بر ۰ تیمش داشت. آندرانیک تیموریان در بازی تیم بولتون با ویگان نیز دو گل از سه گل تیمش (بولتون) را به ثمر رساند و نقش مهمی در پیروزی ۳ بر ۱ تیمش داشت. او در انتهای فصل جایزه بهترین بازیکن جوان فصل از نگاه هواداران را کسب کرد.

 

آندرانیک تیموریان,عکس های آندرانیک تیموریان,بیوگرافی آندرانیک تیموریان

 آندرانیک تیموریان در سال ۱۳۶۱ در تهران از خانواده‌ای ارمنی‌تبار زاده شد

 

آندرانیک تیموریان در مجموع دو فصل به سال‌های ۱۳۸۵-۱۳۸۷ در بولتون ۲۰ بازی انجام داد که در نهایت توانست به عنوان هافبک دفاعی ۲ گل نیز به ثمر برساند. پس از جدایی آلاردایس از بولتون، سامی لی و بعد گری مگسون (مربیان بعدی بولتون) علاقه‌ای به این بازیکن نشان ندادند وی پس از درخشش در چند بازی با افت شدید مواجه شد که همین امر یکی از عوامل نیمکت نشینی وی بود تا در پایان قراردادش راهی تیم فولهام لندن شود و زیر نظر روی هاجسون به فوتبال خود ادامه دهد. آندرانیک در فصل جدید ۱۳۸۷ با اتمام قراردادش، به تیم فولام پیوست که موفقیتی را در این تیم کسب نکرد و تنها یک بازی در لیگ برتر و یک بازی در کارلینگ کاپ انجام داد و پس مصدومیت در ۲ فوریه ۲۰۰۹به عنوان بازیکن قرضی به تیم بارنزلی در لیگ دسته اول انگلیس رفت و توانست ۱۱ بازی برای این تیم انجام دهد.

 

بیوگرافی آندرانیک تیموریان,آندرانیک تیموریان,تصاویر آندرانیک تیموریان

تصاویر آندرانیک تیموریان

 

آندرانیک تیموریان در لیگ ایران
آندرانیک تیموریان برای اولین در سطح فوتبال در ابومسلم مشهد چهره شد، جایی که از همین تیم نیز به اروپا ترانسفر و به جام جهانی راه یافت، آندو پس از دوری ۴ ساله از لیگ برتر ایران به تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز پیوست که ۲۱ بازی در لیگ برتر فوتبال ایران ۹۰–۱۳۸۹ انجام داد و موفق به زدن یک گل شد، وی در یک دیدار جام حذفی نیز برای تراکتور به میدان رفت.

 

آندرانیک تیموریان سپس برای سال آینده وارد تیم استقلال تهران شد، آندو از همان آغاز فصل بازی‌های خوبی برای این تیم انجام داد ولی مصدومیت وی باعث شد تا مقاطعی در اواخر نیم فصل اول و اوایل نیم فصل دوم را از فوتبال دور بماند. وی در مجموع ۲۵ بازی برای استقلال انجام داد که ۲۰ بازی در لیگ، ۲ بازی در حذفی و ۳ بازی در قهرمانی آسیا انجام داد و در انتها توانست قهرمانی جام حذفی فوتبال ایران ۹۱–۱۳۹۰ را به همراه استقلال به دست‌آورد. بس از دو سال بازی در لیگ ایران راهی لیگ قطر شد. آندو تیموریان در تاریخ ۲۶ تیرماه ۱۳۹۲ با عقد قراردادی ۱ ساله دوباره به استقلال تهران پیوست. آندرانیک تیموریان در فصل ۹۴-۱۳۹۳ نیز در تاریخ ۲۶ تیر ماه ۱۳۹۳ قرارداد خود را به مدت دو سال با استقلال تهران تمدید کرد.

 

آندرانیک تیموریان,بیوگرافی آندرانیک تیموریان,تصاویر آندرانیک تیموریان

عکس های آندرانیک تیموریان

 

آندرانیک تیموریان بعد از اختلافات با امیر قلعه‌نویی و سران باشگاه استقلال تهران با بازگشتی دوباره به تراکتور سازی از حیثیت خود دفاع کرد و قوت دوباره گرفت.


در تیرماه ۱۳۹۴ برابر با ژوئیه ۲۰۱۵ آندرانیک تیموریان با عقد قراردادی یک ساله به ارزش یک میلیون و دویست هزار دلار به باشگاه ام صلال قطر پیوست.


آندرانیک تیموریان در تاریخ ۲۹ دیماه ۱۳۹۴ در آخرین روز نقل و انتفالات نیم فصل با عقد قراردادی به مدت نیم فصل به تیم سایپای البرز پیوست.


آندرانیک تیموریان در تاریخ ۱۴ تیرماه ۱۳۹۵ با عقد قرارداد یک ساله راهی تبریز شد تا دوباره شاگرد رسول خطیبی شود.

 

بیوگرافی آندرانیک تیموریان,آندرانیک تیموریان,تصاویر آندرانیک تیموریان

تصاویر آندرانیک تیموریان

 

آندرانیک تیموریان در تیم ملی
آندرانیک تیموریان در پست هافبک دفاعی بازی می‌کند. وی نخستین بار برای تیم ملی فوتبال ایران به میدان رفت و از سال ۱۳۸۴ تاکنون در عضویت تیم ملی فوتبال ایران است. آندرانیک تیموریان پس از درخشش در تیم فوتبال ابومسلم خراسان، توسط برانکو ایوانکوویچ به تیم ملی دعوت شد، و در جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ آلمان برای تیم ملی ایران در هر سه بازی این تیم به میدان رفت. پس از آن، آندو تیموریان در روی‌دادهای بزرگی نظیر جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۷، مسابقات فوتبال غرب آسیا ۲۰۱۰، جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۱ تیم ملی فوتبال ایران را همراهی کرد.

 

آندرانیک تیموریان در بازی‌های مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ برزیل نیز از اعضای ثابت تیم ملی بود؛ از جملهٔ این بازی‌ها در آخرین و حساس‌ترین بازی در برابر تیم ملی کره‌جنوبی در اولسان، تنها گل تیم ملی با پاس وی توسط رضا قوچان‌نژاد به ثمر رسید. در این مسابقه آندرانیک بیش از ۶۰ دقیقه با دست شکسته به بازی ادامه داد.

 

آندرانیک تیموریان در دقیقه ۲۹ این بازی با برخورد زانوی یک بازیکن کره‌ای از ناحیهٔ دست به شدت آسیب دید اما تا پایان بازی در زمین باقی‌ماند. پس از پایان مسابقه مشخص شد که استخوان ساعد دست او شکسته است. پیروزی در بازی آخر و در خانهٔ حریف موجب شد تا ایران به عنوان تیم نخست گروه و بالاتر از کره جنوبی به جام جهانی برزیل راه یابد.

آندرانیک در هر سه بازی تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل حضور کامل داشت و از جمله برترین بازیکنان تیم ملی به شمار رفت؛ تا جایی که در فهرست صدنفرهٔ برترین بازیکنان جام از نگاه پایگاه «بلیچر ریپورت»، آندو یکی از دو بازیکن ایرانی این فهرست هست.

 

آندرانیک تیموریان,بیوگرافی آندرانیک تیموریان,عکس های آندرانیک تیموریان

عکس های جدید آندرانیک تیموریان


مصاحبه ی  خواندنی و جالب با آندرانیک تیموریان
در ابتدا خودت رو برای خوانندگان معرفی کن و بگو  چه سالی و کجا به دنیا اومدی؟
آندرانیک تیموریان هستم. متولد سال 61  در تهران


تک و تنهایی یا ... ؟
( میخندد  ) . نه بابا . تنها که نیستم . 3 خواهر و 3 برادریم . با خودم 7 تاییم

پس دور و برت حسابی شلوغه ؟
آره . راضی ام چرا که در این شرایط آدم احساس تنهایی نمی کنه

بچه چندم خانواده ای ؟
با اجازه شما کوچیکم و ته تغاری

رابطه برادر و خواهر ها  با تو چه جوریه ؟ بهت که  زور نمیگن؟
نه شکر خدا . تو خانواده ما همه با هم خوبن و برادر و خواهرهای خوبی دارم.

پدر و مادرت چی ؟  با اونها  چه جوری ؟
مادرم خونه داره . یه زن کامل و مهربون . دوست داشتنی و فداکار. پدرم هم مرد خوبی بود . متاسفانه به رحمت خدا رفت.

چی شد سر از فوتبال آوردی ؟
خب پدرم فوتبال بازی می کرد . برادرم سرژیک هم همینطور

یعنی علاقه شخصی در کار نبود ؟
چرا ، اون که جای خودش . اگه نمی خواستم که دنبالش رو نمی گرفتم

فوتبال رو از کجا شروع کردی ؟
منظورتون باشگاهیه

آره ؟
نوجوانان آرارات، حدود 4 سال  توی این تیم بودم و بعد .....
رفتم کشاورز. یک سال هم اونجا توپ زدم . دوسال و نیم هم تو تیم جوانان و امید استقلال بودم . بعد هم به تیم عقاب ملحق شدم.


همسرت آشنا ست بود یا غریبه ؟
از فامیل دورمونه

میانه ایشون با ورزش چطوره ؟
فوتبالی نیست . با این حال  از یک سال پیش برنامه های منو دنبال می کنه

همسرت شاغله  یا خونه دار ؟
کار می کنه، ایشون  معلم اند

مدرک تحصیلی ایشون چیه ؟
لیسانس داره

زن ذلیل که نیستی ؟
نه .  به این حرفها اعتقاد ندارم . توی زندگی طرفین  باید به هم احترام بزارن. حالا شما هر جور دوست داری فکر کن. احترام متقابل زندگی رو محکم تر می کنه . این نظر منه

وقتی با همسرتون  بیرون میرین برخورد مردم با شما چطوره؟ ایشون که حساسیت ندارند ؟
البته ما خیلی کم با هم بیرون می ریم. وقتی هم که میریم توی ماشین هستیم. این مسایل برای ایشون تازگی داره . باید زمان  داد تا مسایل برای او حل بشه. به هر حال همه خانمها روی بعضی از مسایل حساس هستند . من این شرایط  رو درک می کنم.

چه طوری با همسرت آشنا شدی ؟ یا بهتر بگم چی شد که پیشنهاد ازدواج دادی ؟
از کودکی ایشون رو می شناختم و به او علاقه داشتم . البته به دلیل شرایط زندگی ورزشی من ، حدود 5 سال همدیگر رو ندیدیم .بعد از مدتی که به تهران اومدم از طریق یکی از بستگان شرایط رو بررسی و برای خواستگاری اقدام کردم.

 

آندرانیک تیموریان,زند گینامه آندرانیک تیموریان,عکس های آندرانیک تیموریان

 تصاویر جدید آندرانیک تیموریان


دوست داری بچه هات هم ورزش کنند یا برن دنبال درس و مشق ؟
بیشتر دوست دارم دنبال درس خوندن باشن

کجای تهران ساکن هستی ؟
مجیدیه تهران می شینیم

درآمدت چطوره ؟ راضی کننده س ؟
آره ، خدا رو شکر می کنم . من تنها یک هدف دارم که اون هم خوشحال کردن خانوادم و کمک به اونهاست . همین منو راضی می کنه.

وضعیت تحصیلی ات چطوره ؟
دیپلم فنی و حر فه ای دارم .

برای ادامه تحصیل برنامه خاصی نداری ؟
چرا ، اگه فرصت بشه ادامه می دم . اما واقعیت اینه که زمان خیلی کم  دارم . ورزش حرفه ای نیاز به تمرینهای زیادی داره که زمان بسیاری رو از آدم می گیره.

برای آینده چه برنامه ای داری ؟
تا زمانیکه برای فوتبال مفید باشم بازی می کنم. دوست دارم در اوج از فوتبال خداحافظی کنم. البته تشکیل خانواده خوب و تربیت بچه ها رو بهش اضافه کنید. فکر می کنم همه چیز خوب پیش بره.

طرفدار کدوم تیمی ؟ بارسلون یا رئال مادرید ؟
بارسلون

کدوم بازیکن  درفوتبال برات الگو بوده ؟
( ریوالدو )  رو خیلی دوست دارم

دوست داری در چه پستی بازی کنی ؟
تقریبا" در همه جای زمین می تونم بازی کنم ، ولی اگه حق انتخاب با  خودم باشه دوست دارم در پست هافبک دفاعی بازی کنم


و صحبت پایانی :
برای همه ایرانیا  آروزی موفقیت دارم . سلام منو به همه دوستداران فوتبال برسونید و از قول من بگید از هر تلاشی که برای سربلندی ایران لازم  باشه کوتاهی نمی کنم.

 

بیوگرافی آندرانیک تیموریان,آندرانیک تیموریان,تصاویر آندرانیک تیموریان

 آندرانیک تیموریان

بیوگرافی آندرانیک تیموریان,آندرانیک تیموریان,تصاویر آندرانیک تیموریان

 آندرانیک تیموریان

بیوگرافی آندرانیک تیموریان,آندرانیک تیموریان,تصاویر آندرانیک تیموریان

 

منبع : ویکی پدیا

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------