آخرین اخبار ورزشی

مایکل شوماخر,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

حراج ۶ میلیون دلاری ساعت های مایکل شوماخر توسط خانواده اسطوره سابق فرمول یک نورا تاجدینی

قرار است که خانواده مایکل شوماخر کلکسیون ساعت‌های لوکس اسطوره فرمول یک آلمان را ظرف چند هفته آینده به حراج بگذارند. وضعیت…

بیوگرافی کوبی بین برایانت بازیکن اسبق بسکتبال آمریکاکوبی بین برایانت, کوبی برایانت, بیوگرافی کوبی بین برایانت, زندگینامه کوبی برایانت

بیوگرافی کوبی بین برایانت

 

کوبی بین برایانت زادهٔ ۲۳ اوت ۱۹۷۸ – درگذشته ۲۶ ژانویه ۲۰۲۰، بازیکن بسکتبال بازنشسته آمریکایی و تاجر بود. او تمام ۲۰ سال دوران بازی‌اش را در تیم لس آنجلس لیکرز در اتحادیه ملی بسکتبال (ان‌بی‌ای) گذراند.

کوبی برایانت قهرمانی ۵ دوره رقابت‌های ان بی ای را کارنامه دارد. برایانت در ۱۳ آوریل سال ۲۰۱۶ از دنیای حرفه‌ای بسکتبال خداحافظی کرد؛ او در آخرین بازی خود با یوتا جاز ۶۰ امتیاز آورد.

 

کوبی بین برایانت, کوبی برایانت, بیوگرافی کوبی بین برایانت, زندگینامه کوبی برایانت

کوبی بین برایانت

 

چکیده ای از بیوگرافی کوبی برایانت

نام کامل : Kobe Bean Bryant

تاریخ تولد : 23 آگوست 1978 

محل تولد: فیلادلفیا

درگذشت : در 26 ژانویه سال 2020 در حومه لس آنجلس کالابازا (سقوط بالگرد)

نام مستعار : مامبا سیاه

قد : (1.97 متر)

وزن : (96 کیلوگرم)

پست: شوتینگ گارد

شماره پیراهن: ۸، ۲۴

 

کوبی برایانت در 23 آگوست 1978 در فیلادلفیا، پنسیلوانیا، ایالات متحده آمریکا به دنیا آمد. برایانت که نام او برگرفته از یک استیک ژاپنی است، پسر بازیکن سابق NBA، جو "Jellybean" برایانت است.

 

کوبی بین برایانت (Kobe Bean Bryant) در یک خانواده کاملا ورزشی رشد کرده و فرزند سوم جو برایانت می باشد . کوبی همراه پدرش از سه سالگی ورزش بسکتبال را شروع کرد و زمانی که او ۶ ساله بود، در سال 1984، پس از پایان کار خود در NBA، پدر برایانت خانواده را به ایتالیا برد، جایی که در لیگ ایتالیا بازی کرد.. کوبی در این سفر اجباری به زندگی جدید در ایتالیا کاملا عادت کرده و زبان ایتالیایی را به خوبی فرا گرفته بود.

 

کوبی از دوران کودکی تیم محبوبش را انتخاب کرده بود و همیشه آرزوی بازی کردن در لس آنجلس لیکرز را داشت.

 

برایانت در کنار دو خواهر بزرگتر ورزشکار، یعنی شایا و شریت، در ایتالیا در حال زندگی بود و یک بازیکن مشتاق هم در بسکتبال و هم در فوتبال بود.

 

آنها بعداز بازنشستگی جو برایانت از بسکتبال در سال ۱۹۹۱ به زاگادهشان برگشتند. همچنین بین، میان‌نام او برگرفته از لقب پدرش «جلی‌بین» است.

 

درخشش کوبی برایانت در تیم دبیرستان لوِر مِریان، در فیلادلفیا، باعث شناخته شدن وی در آمریکا شد. مربی تیم سال دوم او پدرش، جو برایانت بود. کوبی در کمپ آدیداس در کنار هم تیمی آیندهٔ خود یعنی لمار اودم بازی کرد و برندهٔ جایزهٔ بهترین بازیکن کمپ در سال ۱۹۹۵ شد. 

 

هنگامی که خانواده در سال 1991 به فیلادلفیا بازگشتند، برایانت به تیم بسکتبال دبیرستان Low Merion پیوست و چهار سال پیاپی آن را به مسابقات کشوری رساند. او همچنین کار خود را با 76ers آغاز کرد.. معدل کوبی برای راهیابی به بهترین دانشگاه‌های آمریکا مناسب بود ولی او، تصمیم گرفت که به لیگ حرفه‌ای ان بی ای بپیوندد.

 

او با کسب ۳۳۶۴۳ امتیاز پس از کریم عبدالجبار با ۳۸۳۸۷ امتیاز و کارل مالون ۳۶۹۲۸ امتیاز؛ نفر سوم بیشترین امتیازآوران تاریخ ان‌بی‌ای است. لبران جیمز همیشه برایانت را ستوده و از او به عنوان الگوی خود در دوران دبیرستان نام برده‌است.

 

کوبی بین برایانت, کوبی برایانت, بیوگرافی کوبی بین برایانت, زندگینامه کوبی برایانت

کوبی برایانت

 

آغاز دوران حرفه‌ای ورزشی کوبی برایانت

 

سال ۱۹۹۶

کوبی برایانت در این سال به تیم شارلوت هورنتز پیوست ولی بلافاصله مربی وقت تیم لس آنجلس لیکرز، جری وست او را در عوض مدافع قدرتمند خود یعنی ولید دیواچ به تیم لس آنجلس لیکرز آورد.

 

سه سال اول - ۹۹-۱۹۹۶

کوبی در اوایل سال اول چندان به بازی گرفته نشد اما با گذشت زمان، او به تیم اول لس آنجلس لیکرز راه یافت و به عنوان جوان‌ترین بازیکن ان بی ای معرفی شد (بعدها هم تیمی او اندرو باینُم این رکورد را شکست.). کوبی در سال ۱۹۹۷ با پیروزی در مسابقات Slam Dunk ، طرفداران زیادی پیدا کرد. او با از دست دادن موقعیت‌های حساس در بازی‌های مهم، فصل را با ناکامی به پایان رساند ولی هم تیمی وقت کوبی، شکیل اونیل از او حمایت کرد؛ شکیل در این باره می‌گوید: «کوبی تنها کسی بود که جرأت پرتاب توپ را در شرایط حساس داشت.»

 

فصل دوم برای کوبی بهتر آغاز شد. او در این فصل بیشتر به کار گرفته شد و با بازی‌های درخشانش، به تیم ستارگان راه پیدا کرد. بدین ترتیب نام کوبی به عنوان جوان‌ترین بازیکن تیم ستارگان در تاریخ ان بی ای به ثبت رسید.

 

کوبی برایانت در فصل سوم در همهٔ بازی‌های تیم لس آنجلس لیکرز حاضر بود. دست اندر کاران این تیم که از بازی وی بسیار راضی بودند، با کوبی قراردادی به ارزش ۷۰ میلیون دلار برای شش سال به امضا رساندند. نحوهٔ بازی کوبی اعجاب برانگیز بود چون به بازی بزرگانی چون مایکل جردن و مجیک جانسون شباهت زیادی داشت. کوبی به همراه تیم لس آنجلس لیکرز به نیمه نهایی مسابقات ان بی ای راه یافت ولی این تیم در مصاف با تیم سن انتونیو سپرز مغلوب شد.

 

سال‌های قهرمانی  ۲۰۰۲-۱۹۹۹

با به روی کار آمدن سرمربی جدید، فیل جکسن، تیم لس آنجلس لیکرز متحول شد. کوبی برایانت و شکیل اونیل زوج غیرقابل مهاری را تشکیل داده بودند و همین باعث قهرمانی تیم لس آنجلس لیکرز در سه سال پیاپی یعنی سال‌های ۲۰۰۰، ۲۰۰۱ و ۲۰۰۲ شد.

 

کوبی فصل ۲۰۰۰-۱۹۹۹ را با مصدومیت آغاز کرد. او در یکی از بازی‌های پیش فصل (آمادگی)، مقابل تیم واشنگتن ویزاردز، از ناحیهٔ سر دچار مصدومیت شد و به همین دلیل، شش ماه از میادین دور بود اما با بازگشت او تیم لس آنجلس لیکرز به ۶۷ برد دست بافت و رکورد جدیدی در تاریخ لیگ ان بی ای ثبت کرد. در این فصل، شکیل اونیل بهترین بازیکن ان بی ای شناخته شد.

 

کوبی برایانت در بازی دوم فینال سال ۲۰۰۰، از ناحیهٔ مچ پا مصدوم شد و تا بازی چهارم تیم لس آنجلس لیکرز را همراهی نکرد ولی بازگشت طوفانی او منجر به قهرمانی تیم لس آنجلس لیکرز شد. این اولین قهرمانی این تیم بعد از دوازده سال به شمار می‌آمد.

 

کوبی در فصل ۲۰۰۱-۲۰۰۰ بهتر از فصل پیش بازی کرد. تیم لس آنجلس لیکرز به راحتی به بازی‌های حذفی (Playoffs) راه یافت و برای دومین سال پیاپی قهرمان ان بی ای شد. به گفتهٔ شکیل اونیل، کوبی بهترین بازیکن آن فصل ان بی ای بود.

 

تیم لس آنجلس لیکرز در فصل ۲۰۰۲-۲۰۰۱ باز هم به فینال مسابقات ان بی ایراه یافت و با درخشش کوبی برایانت، برای سومین بار پیاپی قهرمان شد. کوبیدر مجموع ۸۰ بازی برای این تیم انجام داد و با وارد سبد کردن توپ‌ها درشرایط فوق العاده حساس، بازیکن Clutch (یعنی بازیکنی که در شرایط حساس،بتواند توپ‌های سرنوشت ساز را وارد سبد کند) لقب گرفت.

 

کوبی بین برایانت, کوبی برایانت, بیوگرافی کوبی بین برایانت, زندگینامه کوبی برایانت

زندگینامه کوبی برایانت

 

کوبی بین برایانت بسکتبالیست آمریکایی، در پست شوتینگ گارد که تا سال ۲۰۱۶ برای تیم لس آنجلس لیکرز بازی می‌کرد.

 

کوبی برایانت قهرمانی ۵ دوره رقابت‌های ان بی ای را کارنامه دارد. وی به عنوان یکی از بهترین بازیکن‌های تاریخ بسکتبال و یکی از برترین ورزشکارهای تاریخ به شمار می‌رود. برایانت در آوریل ۸از دنیای حرفه‌ای بسکتبال خداحافظی کرد؛ و در آخرین بازی خود با یوتا جاز ۶۰امتیاز آورد

 

او یکی از پرافتخارترین بازیکنان تاریخ ان بی ای به شمار می‌آید و همواره یکی از ارکان مهم تیم ستارگان آل استار بوده‌است. او به همراه شکیل اونیل، با تیم لیکرز به ۳ قهرمانی، از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۲ دست یافت. بعد از جدا شدن شکیل اونیل از تیم لیکرز (فصل ۰۴–۲۰۰۳)، کوبی پایهٔ اصلی تیم لیکرز به حساب می‌آید و موفق شد که در سالهای ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ تیم لیکرز را به مقام قهرمانی برساند. کوبی در سال ۲۰۰۶، در مقابل تیم تورنتو رپتورز، با وارد سبد کردن ۸۱ امتیاز، بعد از ویلت چمبرلین، بیشترین امتیاز در یک بازی را به دست آورد که رکورد تازه‌ای در تاریخ ان بی ای به حساب می‌آید.

 

کوبی برایانت در فصل ۰۸–۲۰۰۷ به عنوان بهترین بازیکن ان بی ای انتخاب شد و جایزه باارزش‌ترین بازیکن ان‌بی‌ای را از آن خود کرد و در همان سال، تیم لس آنجلس را به فینال این رقابت‌ها رساند و همچنین با تیم بسکتبال ایالات متحده آمریکا، قهرمان المپیک شد. وی تا کنون دوازده بار در بازی ستارگان یا آل استار شرکت داشته و در سال‌های ۲۰۰۲، ۲۰۰۷ و ۲۰۰۹ به عنوان بهترین بازیکن این رقابت‌ها انتخاب شده‌است.

 

او در سال ۲۰۱۸ به خاطر یک فیلم کوتاه انیمیشن با عنوان «بستکبال عزیز» برنده جایزه اسکار شده بود.

 

کوبی بین برایانت, کوبی برایانت, بیوگرافی کوبی بین برایانت, زندگینامه کوبی برایانت

عکس های کوبی بین برایانت

 

ثروت و دارایی کوبی برایانت

کوبی برایان بر پایه سایت فوربس در سال ۲۰۱۳ پس از تایگر وودز و راجر فدرر سومین کسی است که به درآمد سالیه ۶۲ میلیون دلار درآمد کسب کرده است.

 

ازدواج کوبی برایانت

کوبی برایانت ونسا لین را اولین بار  در سال ۱۹۹۹، هنگامی که ۲۱ سال داشت ملاقات کرد. در آن زمان ونسا، ۱۷ سال داشت، آن‌ها در سال ۲۰۰۰ نامزد کردند. ونسا هنوز در دبیرستان تحصیل می‌کرد و برای اینکه زیر ذره‌بین رسانه‌های گروهی نباشد، تحصیل در دبیرستان را رها کرد و در خانه تحصیلش را ادامه داد. کوبی و ونسا در سال ۲۰۰۱ ازدواج کردند. پدر و مادر کوبی، دو خواهر کوبی و وکیلش در مراسم ازدواج او شرکت نداشتند، دلایل پدر و مادر کوبی برای شرکت نکردن در مراسم ازدواج او، پایین بودن سن او و ونسا برای ازدواج و نیز آفریقایی - آمریکایی نبودن همسر او بود. کوبی به مدت دو سال ارتباط خود را با پدر و مادرش قطع کرد.

 

اولین دختر کوبی و ونسا، ناتالیا دایامینت برایانت، در ژانویه ۲۰۰۳ به دنیا آمد. به دنیا آمدن او، بهانه‌ای برای آشتی کردن کوبی و پدر و مادرش شد. جیانا، دختر دوم کوبی و ونسا در می۲۰۰۶ به دنیا آمد. بیانکا دختر سوم آن‌ها در دسامبر ۲۰۱۶ متولد شد و کاپری دیگر دختر آن دو در ژوئن ۲۰۱۹ به دنیا آمد.

 

کوبی بین برایانت, کوبی برایانت, بیوگرافی کوبی بین برایانت, زندگینامه کوبی برایانت

کوبی برایانت و همسرش

 

کوبی بین برایانت, کوبی برایانت, بیوگرافی کوبی بین برایانت, زندگینامه کوبی برایانت

 کوبی برایانت همسر و فرزندانش

 

کوبی بین برایانت, کوبی برایانت, بیوگرافی کوبی بین برایانت, زندگینامه کوبی برایانت

 کوبی برایانت همسر و دو دختر اولش

 

کوبی بین برایانت, کوبی برایانت, بیوگرافی کوبی بین برایانت, زندگینامه کوبی برایانت

 کوبی برایانت و دخترش

 

کوبی بین برایانت, کوبی برایانت, بیوگرافی کوبی بین برایانت, زندگینامه کوبی برایانت

کوبی بین برایانت و دخترش جیانا

 

اتهام تجاوز جنسی

در تابستان ۲۰۰۳، پلیس کلرادو، کوبی برایانت را به دلیل تجاوز به کتلین فیبر ۱۹ ساله بازداشت کرد.

 

کتلین که از کارکنان هتل محل اقامت کوبی برایانت در کلرادو بود، ادعا کرد که کوبی، شب قبل از جراحی زانویش به او تجاوز کرده‌است. کوبی برایانت رابطهٔ جنسی با کتلین را پذیرفت اما اتهام تجاوز جنسی را رد کرد. این اتهام شهرت کوبی برایانت را تخریب کرد. قرار دادهای او با مک دونالدز و نوتلا فسخ شد و فروش پیراهن بسکتبال او بشدت کاهش یافت.

 

با این همه، در سپتامبر ۲۰۰۴، به دلیل حاضر نشدن شاکی، کتلین فیبر در دادگاه، پرونده بسته شد. کوبی از کتلین عذرخواهی کرد؛ «با اینکه من هنوز معتقدم که رابطهٔ ما توافقی بوده‌است اما قبول دارم که او این اتفاق را طور دیگری دیده و همچنان می‌بیند.» کتلین پروندهٔ دیگری علیه برایانت تشکیل داد و این بار هر دو به توافقاتی رسیدند که هیچ‌گاه بر عموم اعلام نشد.

 

درگذشت کوبی برایانت

در 26 ژانویه سال 2020(6بهمن 1398 )کوبی برایانت، ستاره سابق تیم بسکتبال لس آنجلس لیکرز در حال سفر با هلی‌کوپتر بود که با حادثه روبرو شد و جان خود را از دست داد. دخترش جیانا هم که دراین سفر همراه پدر بود جان خود را از دست داد.

 

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، در توئیتی از شنیدن خبر کشته شدن کوبی برایانت ابراز تاسف کرد و نوشت: «این خبر وحشتناک است!»

 

کوبی بین برایانت, کوبی برایانت, بیوگرافی کوبی بین برایانت, زندگینامه کوبی برایانت

محل سقوط هواپیمای کوبی برایانت

 

کوبی بین برایانت, کوبی برایانت, بیوگرافی کوبی بین برایانت, زندگینامه کوبی برایانت

کوبی برایانت و دخترش جیانا

 

کوبی بین برایانت, کوبی برایانت, بیوگرافی کوبی بین برایانت, زندگینامه کوبی برایانت

کوبی بین برایانت

 

کوبی بین برایانت, کوبی برایانت, بیوگرافی کوبی بین برایانت, زندگینامه کوبی برایانت

عکس کوبی بین برایانت

 

گردآوری: بخش ورزشی بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های ورزشی(ورزشکاران، درمان با ورزش، ورزش عمومی، زیبایی اندام و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------