دویدن بر اساس زمان موثرتر است یا بر اساس مسافت؟برای این که بیشتر وزن کم کنیم بهتر است هم زمان و هم مسافت ورزش را افزایش دهید

 

افرادی که قصد کم کردن وزن دارند غالبا به پیاده روی یا دویدن روی می آورند. برخی از افراد پیاده روی را بر اساس مسافتی که طی کرده‌اند هدفگذاری می‌کنند و برخی بر اساس زمان. این سوال وجود دارد که کدام نوع هدفگذاری مناسب‌تر است.

 

به نقل از My fitness pal، به طور کلی به افراد پیشنهاد شده است که حداقل در طول هفته‌ ۱۵۰ ‌دقیقه پیاده روی یا ورزش کنند یا ۱۰ هزار قدم راه بروند. بعضی افراد زمان پیاده روی خود را اندازه‌گیری می‌کنند و بر اساس آن هدفگذاری می‌کنند و 

 

بعضی مسافت را در نظر می‌گیرند. کدام یک از این روش‌ها درست‌تر است؟ 

مطالعات جدید که در مجله علم ورزش منتشر شده است ۱۵ فردی که ‌اضافه وزن دارند را مورد بررسی قرار داده است یک گروه بر اساس زمان دویدند و یک گروه این کار را بر اساس مسافت انجام دادند.

 

پس از به پایان رسیدن برنامه ورزشی مشخص شد افرادی که بر اساس مسافت ورزش کردند بعد از به پایان رسیدن برنامه ۱۰ هفته‌ای، ۸.۸ پوند (حدود چهار کیلوگرم) کاهش وزن داشتند. در حالی که افرادی که بر اساس زمان ورزش کردند ۲.۵ پوند (حدود یک کیلوگرم) افزایش وزن داشتند.

 

مطالعات نشان داده است که دلیل این مساله این است که افرادی که بر اساس زمان پیاده روی می‌کنند میزان فعالیت خود را بیش از حد ارزیابی می‌کنند و به همین دلیل کالری بیشتری دریافت می‌کنند و بیشتر غذا می‌خورند.

 

مردانی که بر اساس زمان پیاده روی می‌کنند ۳۱ درصد و زنان ۳۷ درصد بیشتر از آنچه که فعالیت داشته‌اند، کالری سوزی خود را تخمین می‌زنند.

 

وقتی که بر اساس زمان ورزش می کنید تخمین زدن میزان کالری سوزی سخت است، زیرا سرعت و لذت ورزش می‌تواند، تاثیرگذار باشند. بنابراین دویدن بر اساس مسافت می‌تواند ارزیابی بهتری را از میزان کالری سوزی به شما بدهد. برای این که بیشتر وزن کم کنیم بهتر است هم زمان ورزش و هم مسافت پیاده روی را افزایش دهید و به یاد داشته باشید که شدت را نیز اندازه‌گیری کنید.

 

منبع: ایسنا

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------