5 نکته مهم ورزشی برای زنان بالای 40 سالفواید ورزش در زندگی

ورزش جزوی از زندگی سالم است و باعث کاهش بیماری‌ها و افزایش انرژی در بدن می‌شود‎

 

ورزش جزوی از زندگی سالم است و باعث کاهش بیماری‌های مزمن و افزایش انرژی در بدن می‌شود. زنان بالای 40 سال می‌توانند فواید زیادی از ورزش ببرند اما باید نکات خاصی را رعایت کنند.

 

زنان بالای 40 سال بهتر است که نکات زیر را در نظر بگیرند:

 

1ـ از آسیب‌دیدگی جلوگیری کنید 

به حالت‌های مختلف بدن خود توجه کنید. بعد از 40 سالگی از انعطاف‌پذیری زنان در ناحیه رباط‌ها و تاندون‌ها کاسته می‌شود و میزان عضلات بدن کمتر می‌شود. بهتر است قبل از ورزش زمان کافی برای گرم کردن بدن و انجام حرکات کششی بگذارید. ورزش‌هایی انجام دهید که کمتر به مفاصل شما فشار وارد کند.

 

2ـ میزان انجام ورزش‌های هوازی را افزایش دهید 

هر چقدر سن افزایش یابد، سوخت و ساز بدن کمتر می‌شود و کمتر کالری می‌سوزانید. ورزش هوازی می‌تواند تغییر زیادی ایجاد کند. اگر در ناحیه زانو یا مچ پا احساس فشار می‌کنید نوع ورزش را تغییر دهید و بیشتر ورزش هوازی انجام دهید. میزان ورزش را کمتر نکنید. انجام ورزش‌های دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی و شنا می‌تواند به کالری‌سوزی کمک کنند.

 

3ـ از بدن خود استفاده کنید 

انجام ورزش‌های قدرتی باعث می‌شود که عضلات و استخوان‌ها سالم‌تر بمانند. ورزش‌های قدرتی همچون اسکات، پلانک و شنای سوئدی می‌توانند به افزایش قدرت بدن کمک کنند. این ورزش‌ها ضربان قلب را نیز افزایش می‌دهند.

 

4ـ از افزایش چربی شکمی آگاهی داشته باشید 

بسیاری از زنان بالای 40 سال به دلایل تغییرات هرمونی چربی شکمی پیدا می‌کنند. حتی اگر زنان ورزش کنند احتمال دارد که این مشکل برای آنها ایجاد شود. نباید روحیه خود را از دست بدهید. ورزش در هر صورت تاثیرگذار است.

 

5ـ تیم تشکیل دهید 

در کلاس‌های گروهی ورزش کنید تا انگیزه شما برای ورزش بیشتر شود. این کار باعث می‌شود که بیشتر بر انجام ورزش تشویق شوید.

 

منبع: ایسنا

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------