ورزش کراس ترینینگ چیست؟کراس ترینینگ,کراس ترینینگ چیست,ورزش کراس ترینینگ چیست

کراس ترینینگ چیست

 

کراس ترینینگ یک سیستم تمرینی بسیار مؤثر است، خواه درصدد عضله سازی یا کاهش وزن باشید، کراس ترینینگ میتواند شما را در رسیدن به اهدافتان یاری کند. کراس ترینینگ، سیستم تمرینی پیچیده است که از عناصر حرکات ورزشی، ژیمناستیک، وزنه برداری و تمرین قدرتی استفاده می کند. این عناصر، با یکدیگر برای ایجاد یک سیستم تمرینی جدید که کارامد، چالش برانگیز و متغیر است ترکیب می­ شوند.

کراس ترینینگ این ورزش ادغام سه ورزش ژیمناستیک، دو و بدنسازی می باشد. کراس فیت که خود یک زیر شاخه از ورزش کراس ترینینگ میباشد ، ترکیب تمرینات استقامتی، تمرین سرعت، وزنه برداری المپیک و تمرین وزن بدن است.

 

کراس ترینینگ می تواند یکی از بهترین راه های رسیدن به تناسب اندام و افزایش آمادگی جسمانی و سلامتی برای شما باشد. که از یک سری حرکات متنوع وزنه برداری ، ژیمناستیک، دو و غیره تشکیل یافته که به باشدت بالا انجام می شود.

 

شما میتوانید در طول انجام این تمرین ها پیشرفت خویش را اندازه‌گیری کنید. چنانچه از تمرین های روتین در باشگاهای بدنسازی خسته شده اید پیشنهاد ما به شما انجام تمرین های کراس ترینینگ میباشد ، شما میتوانید به تعداد دلخواه برای خویش برنامه طراحی نموده و از مدت زمان حضورتان در باشگاه لذت ببرید.

 

فایده های ورزش کراس ترینینگ:

- لاغری با ورزش کراس ترینینگ

- سرعت بخشیدن به روند تناسب اندام 

- مطلوب برای اشخاص تازه کار

- قابل اجرا در هوای ازاد

- جلو گیری از آسیب دیدگی 

- تناسب اندام و امادگی جسمانی همه جانبه

- جلوگیری از خستگی و کلافگی از انجام تمرین های روتین و تکراری

- افزایش انعطاف پذیری

- دست یابی به قدرت مطلق

-رفع عدم تعادل عضلانی و ناهماهنگی عضلات

 

کراس ترینینگ,کراس ترینینگ چیست,ورزش کراس ترینینگ چیست

ورزش کراس ترینینگ

 

انوع تمرین های کراس ترینینگ

- تمرین های انعطاف پذیری

- تمرین های هوازی

- تمرین های با هدف افزایش قدرت

- برای افزایش امادگی جسمانی کل بدن

- تمرین های با فشار بالا و متناوب

 

تمرین های با فشار پائین( مطلوب برای حفظ امادگی جسمانی در فصل های مختلف ورزشی و یا ریکاوری بعد از جراحی یا اسیب های ورزشی)

 

از چه موقع آغاز کنیم ؟

یکی از اصول ورزش کراس ترینینگ این است که قدری رقابت را وارد ورزش خویش کنید! در این ورزش از تمرین امروزتان تا تمرین روز بعدتان اختلاف ها را میبینید و آنها را احساس خواهید کرد. و حسابی ورزش های متنوع و وسیله های گوناگون را تجربه خواهید کرد ؛ از روش هایی در ورزش پیلاتس گرفته تا اردو زدن در طبیعت!

 

یکی از ساده ترین راهها برای کراس ترینینگ اینست که هر جلسه ی تمرین فعالیت های مختلفی را تمرین کنید.

 

به عنوان مثال یک جلسه دوچرخه سواری کنید ؛ یک جلسه تمرین در فضای باز را امتحان کنید و برنامه ای چرخشی را به کمک مربیتان برای خویش تدارک ببینید. و یا حتی این چرخش را در یک جلسه ی تمرین تجربه کنید:۱۰ دقیقه تردمیل ؛ ۱۰ دقیقه تمرین های قدرت و …

 

گردآوری: بخش ورزشی بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------