از چند ماهگی کندر بخورم؟کندر در بارداری, خواص کندر در بارداری, مصرف کندر در بارداری

خواص کندر در بارداری

 

کندر در بارداری

در طب سنتی یکی از خواصی که برای کندر بیان شده است، تقویت حافظه و افزایش ضریب هوشی اشخاص است و همین امر باعث می شود بسياري از خانم های باردار برای افزایش هوش فرزندشان در این دوران کندر استفاده کنند. کندر علاوه بر تقویت حافظه و افزایش هوش، خواص فراوانی برای سلامتی دارد. ولی استفاده بیش از حد آن در دوران بارداری بر جنین تأثير داشته و باعث بیش فعالی کودک می شود.

کُندُر گیاهی دارویی است از راسته افراها( Sapindales) که از صمغ آن هم بعنوان خوشبو کننده استفاده می شود. صمغ کندر را معمولاً با اسفنددانه می سوزانند. 

 

کندر مقوی قلب- حافظه- صاف شدن صدا- ضد خلط خونی است. نام علمی این گیاه Boswellia thurifera یا B. sacra است. طعم این عصاره بسیار تلخ است.

 

محققان متوجه شدند که تجویز کندر، به خصوص دوز ‏‎g/kg‎‏0/05، در دوران بحرانی رشد و نمو سیستم عصبی جنین و نوزاد، باعث افزایش چشم‌گیر( 001/0> ‏‎p‎‏) قابلیتهای یادگیری، به خصوص تقویت و نگهداری حافظه می شود. از این جهت بنظر میرسد که کندر میتواند دارای تاثیری مثبت بر روند تکامل مغز و احتمالا شکل گیری مناسب درختهای دندریتی، اکسونها و برقراری ارتباطات درست بین آن ها باشد.

 

کندر در بارداری, خواص کندر در بارداری, مصرف کندر در بارداری

خواص کندر در بارداری

 

خواص کندر

- کمک به درمان آرتروز

- بهبود عملکرد دستگاه گوارش

- بهبود بیماری آسم

- حفظ سلامت دهان و دندان

 

کندر در بارداری, خواص کندر در بارداری, مصرف کندر در بارداری

مصرف کندر در بارداری

 

خوردن کندر در بارداری در چند ماهگی توصیه می شود

بعضی بر این باورند که استفاده صمغ توسط مادران باردار باعث افزایش هوش و ضریب هوشی جنین آنها می شود. این نکته درست است؛ ولی مادران باردار باید مواظب باشند که مصرف کندر بیش از ۳ ماه باعث بیش فعالی کودک آنها شده و این مسأله بعد ها آنان را با مشکلات متعددی روبرو می کند. بنابراین مادران باردار باید توجه داشته باشند که برای افزایش میزان هوش و تقویت حافظه نوزاد، خوردن یک ماه کندر کفایت می کند و این یک ماه باید پس از ۴ ماهگی جنین صورت گیرد.

 

طب جدید نظر بر این دارد که مصرف کندر در ماه های نخست باعث پیدایش پیش فعالی در نوزاد می شود؛ از این جهت توجه به این نکته هم مهم بوده و بهتر است که مادران در ماه های اول کمتر از این ماده استفاده کنند.

 

بعد از ماه های سوم که رفته رفته مغز جنین تکامل یافته و سلول های مغزی کامل می‎شوند؛ از این جهت بعد از سه ماهگی جنین میتوان این ماده را به صورت متعادل مورد استفاده قرار داد. هرروز به اندازه یک عدس( نه بیشتر) استفاده کرد.

 

در ضمن چنانچه در خانواده ی خود سابقه ی فرزند بیش فعال را دارید بهتر است به جای کندر مویز بخورید. اگر شما از آغاز حاملگی فولیک اسید استفاده کرده و می کنید ديگر نیازی به خوردن کندر نیست چرا‌که فولیک اسید همان عملکرد را روی جنین دارد و اگر فولیک اسید را بهمراه کندر میل کنید، احتمال این که فرزند شما لب شکری یا بیش فعال بشود بسیار زیاد است.

 

کندر در بارداری, خواص کندر در بارداری, مصرف کندر در بارداری

طریقه مصرف کندر در بارداری

 

موارد منع استفاده کندر در بارداری

مادران باردار باید مواظب باشند که مصرف کندر بیش از ۳ ماه موجب بیش فعالی کودک آن ها شده و این مسئله در آینده آن ها را با مشکلات متعددی روبه رو می کند. بنابراین مادران باردار باید توجه داشته باشند که برای افزایش میزان هوش و تقویت حافظه نوزاد خوردن یک ماه کندر کفایت می کند و این یک ماه باید بعد از ۴ ماهگی جنین صورت گیرد.

 

گزارشی از تداخل مصرف کندر با داروها دیده نشده است ولی بهتر است با ایبوپروفن، آسپیرین و دیگر داروهای ضد التهاب استفاده نشود. مصرف کندر برای کودکان و نوزادان توصیه نمی شود.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------