چه چیزی باعث پایین بودن شکم در بارداری می شود و چه کاری باید انجام دهید؟افتادگی شکم در بارداری, خطر پایین بودن شکم در بارداری, درمان پایین بودن شکم در بارداری

عوامل افتادگی و پایین بودن شکم در بارداری

 

علل و خطرات پایین بودن شکم در بارداری 

پایین بودن شکم در بارداری میتواند نشان دهنده پایین بودن جنین باشد یا این که به دلیل ضعف عضلات شکم و رباط های محافظت کننده از رحم ایجاد شده باشد و ممکن است احتمال سقط جنین یا زایمان زودرس را افزایش دهد. 

بزرگ شدن شکم در بارداری یا شکل بزرگ شدن شکم در بارداری برای هر زن مختص به خود اوست و نمی توان با دیگران مقایسه اش کرد. ممکن است شکم یک مادر باردار کمتر بزرگ شود ، شکم یکی متناسب و هندوانه ای شکل باشد و یا شکم یک مادر باردار خیلی به سمت جلو بزرگ شود یا این که شکم به سمت پایین بیوفتد.

 

پایین بودن شکم در بارداری می تواند فشار مضاعفی را به کمر وارد کند و در نتیجه احساس درد و ناراحتی در کمر بیشتر شود ، شما با استفاده از شکم بند و ورزش های مناسب بارداری می توانید این مشکل را کمتر کنید. 

 

برخی از ماماهای قدیم عقیده دارندکه پایین بودن شکم  در بارداری نشان دهنده جنسیت پسر در جنین است که از نظر علمی اثبات شده نیست و پایین بودن شکم در بارداری هیچ ارتباطی با تشخیص جنسیت جنین ندارد. 

 

پایین بودن شکم در بارداری و زایمان زودرس, پایین بودن شکم در بارداری, علت پایین بودن شکم در بارداری

علت پایین بودن شکم در بارداری

 

علت پایین بودن شکم در بارداری

علت پایین بودن شکم در بارداری معمولا به دلیل فیزیک خاص بدنی مادر باردار است .

یا این که ممکن است بارداری دوم یا سوم باشد و رباط های عضلات نگهدارنده رحم شل و ضعیف شده باشند و نتوانند رحم را مثل قبل حمایت کنند.

 

در اواخر بارداری به دلیل پایین آمدن جنین و آماده شدن برای تولد ممکن است احساس کنید در عرض یک شب، شکمتان پایین افتاده است. 

پایین افتادن یکباره شکم یش از هفته 37 بارداری می تواند هشداری برای زایمان زودرس باشد بنابراین باید به پزشک مراجعه نمایید. 

 

افتادگی شکم در بارداری, خطر پایین بودن شکم در بارداری, درمان پایین بودن شکم در بارداری

خطر و عوارض پایین بودن شکم در بارداری

 

خطر پایین بودن شکم در بارداری

به طور معمول عضلات شکم طوری عمل می کنند که جنین را در قسمت بالای رحم و نزدیک به قفسه سینه نگه می داند. 

 

پایین بودن شکم در بارداری به این معنی است که جنین شما نزدیک به لگن قرار گرفته است که می تواند با خطراتی از جمله زایمان زودرس یا سقط جنین همراه باشد بنابراین حتما این مورد را باید با پزشک در میان بگذارید ، فعالیت و ورزش شدید نداشته باشید و اجسام سنگین را بلند نکنید. 

 

در صورتی که شکمتان در بارداری پایین افتاده باشد ، توصیه می شود بیشتر استراحت کنید تا احتمال زایمان زودرس را کاهش دهید. 

 

پایین بودن شکم در بارداری ارتباط مستقیم با زایمان زودرس ندارد ولی در صورتی که فعالیت روزانه زیاد داشته باشید ، زیاد سرپا بایستید یا بیش از حد در حالت نشسته باشید احتمال زایمان زودرس را افزایش میدهد.

 

علت پایین بودن شکم در بارداری, پایین آمدن شکم در ماه آخر بارداری, علت پایین بودن شکم در اوایل بارداری

درمان پایین بودن شکم در بارداری

 

درمان پایین بودن شکم در بارداری

بهترین روش برای حمایت از شکم و پیشگیری از ضعیف شدن لیگامان ها و عضلات محافظ رحم ، استفاده از شکم بند بارداری است. 

زمانی که شکم شما به سمت پایین متمایل شده است فقط باید زمانی که مجبور به ایستادن هستید از شکم بند استفاده کنید در غیر این صورت ممکن است برای شما خطرناک باشد.

 

گردآوری : بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------