بورس، سرمایه ،صنعت ،اقتصاد,صرافیX

آداب نزدیکی در دوران باردارینزدیکی در دوران بارداری,آداب نزدیکی در دوران بارداری

 

نزديكي در دوران بارداري و پس از آن

درزمان بارداري هيچگونه مانعي براي نزديكي كردن زوج ها وجود ندارد مگر اينكه خانم احساس ناراحتي كند، لكه بيني داشته باشد و يا به هر دليل ديگري توسط پزشك و يا ماما ازنزديكي كردن منع شده باشد.

در صورتي كه حاملگي طبيعي باشد و خانم احساس راحتي كند، رابطه جنسی زوج ها مي تواند باعث دلبستگي بيشتر پدر و مادر آينده به همديگر و در آينده، به فرزندشان باشد. .(مطلب پیشنهادی: آیا در دوران بارداری باید جلوگیری کرد؟)

حتي در مواردي كه زوج نزديكي ندارند مي توانند از نظر فيزيكي با هم در تماس باشند. ماساژ دادن و نوازش كردن خانم ها در دوران بارداري به آرامش فكري و عضلاني شان كمك مي كند بنابر اين در نهايت فرزند شادابتري هم خواهند داشت. اين كار همچنين باعث مي شود كه زوج ها پس از تولد فرزندشان هم زودتر به حالت طبيعي زندگي جنسي خود برگردند.

پس از زايمان طبيعي اگر خانم احساس راحتي كند پس از چند روز نزديكي ممكن است البته اين زمان بسته به نوع زايمان و داشتن بخيه يا نداشتن آن متفاوت است. پس از سزارين اين دوره ممكن است طولاني تر باشد. سزارين جزو عمل هاي بزرگ به حساب مي آيد و فرد بايد مراقبتهاي بعد از عمل را رعايت كند.

ورزشهايي كه عضله هاي كف لگن را تقويت مي كنند مي توانند براي پيش، در حين زايمان طبيعي و پس از زايمان بسيار مفيد باشند. و باعث مي شوند كه ماهيچه ها ي واژن در مدت كمتري به حالت طبيعي شان نزديكتر بشوند.

برخي خانمها در حين بارداري بخصوص سه ماهه اول و تا زماني پس از زايمان بر اثر تغييرات هورموني و جسماني ناشي از بارداري با كاهش ميل جنسي روبرو مي شوند. تعداد زيادي از خانم ها حس ميكنند ديگر به عنوان يك زن براي همسر خود جذاب نيستند. براي برگرداندن ميل جنسي خانمها اولين و مهمترين نكته اين است كه آنها را مجبور به برقراري ارتباط جنسي نكنيد كه نتيجه عكس دارد.

دوم اينكه اگر زوج نزديكي نمي كنند تماس فيزيكي را قطع نكنند. نوازش كردن و بوسيدن بدن خانم باعث مي شود كه هورمونهايي كه در نهايت باعث ميل جنسي مي شوند از مغز ترشح بشوند. زوج ها بايد با هم در مورد نحوه نگاهداشتن تماس فيزيكي شان در حين بارداري صحبت كنند. اينكه چه كاري را بيشتردوست دارند و چه كاري را كمتر. اين كار باعث مي شود كه زوج به مرور شيوه خاص خودشان راشكل بدهند و از آن در طول زمان لذت ببرند.

با ورود نوزاد به زندگي زوج ها، معمولا رابطه زوجها از حالت دوطرفه بين همسران به حالت رابطه قوي بين مادر و فرزند در ميايد و يا اينكه به حالت رابطه مثلثي در ميايد كه بچه در راس و پدرو مادر در خدمت اين نوزاد تازه متولد شده هستند. در هر دو حالت رابطه زوج ها شديدا تحت شعاع قرار ميگيرد. مشاركت در كارهاي بچه و خانه راه حل ساده اي براي احيا كردن رابطه زوج ها است. و اينكه آقايان در نظر داشته باشند كه مادرنوزاد چند هفته اي بودن كار خيلي راحتي نيست. اكثرا مادرها آنقدر خسته مي شوند كه حتي اگر ميل جنسي هم داشته باشند رمق ندارند كه به نزديكي با شريك جنسي شان بپردازند.

در اين شرايط آقايان مي تواند احساس ترد شدگي كنند و خود را كنار و كنار تر بكشند تا مسئله ريشه دار شود و يا اينكه با همدلي كردن با همسر خود نهايتا با موفقيت از اين مرحله بگذرند. تماس فيزيكي مثل بوسيدن و نوازش كردن براي ابراز علاقه زوج ها بهم نقش مهمي را در اين دوران ايفا ميكند.

براي زوج هايي كه چند سالي از تولد فرزندانشان گذشته ممكن است مسائل ديگري پيش بيايد كه مهمترين دليلش اين مي تواند باشد كه پدر و مادر وقت آزادشان را با فرزندانشان مي گذرانند و هرگز فضاي خصوصي ندارند تا احساساتشان را با هم در ميان بگذارند. اين مسئله به مرور باعث مي شود كه بينشان فاصله بيفتد.

زوج ها در هر مرحله اي از زندگي كه هستند بايد با هم فضاي خصوصي داشته باشند. اين كار باعث مي شود كه مثل يك تيم قوي در مورد زندگي خودشان و تربيت فرزنداتشان عمل كنند. اگر رابطه كلي زوج صميمي باشد، زندگي جنسي هم به طبع آن هميشه شاداب و پابرجا ميماند.

بالا رفتن سن در افرادي كه از سلامت عمومي خوبي برخوردارند نبايد روي كيفيت رابطه جنسي آن ها اثر منفي داشته باشد. البته بايد يادآوري كرد كه افراد بايد واقع گرا باشند وتوقعات خود را متناسب با شرايط جسمي و سني خود تنطيم كنند.

خانم ها در دوران يائسگي تغييرات هورموني را تجربه مي كنند كه ممكن است منجر به كم شدن ميل جنسي و يا خشكي واژن بشود. حالت اول با پيش نوازي و آماده سازي خانمها و در بعضي افراد با هورمون درماني مي تواند تا حد قابل توجهي حل بشود. در مورد خشكي واژن هم استفاده از مواد لغزنده كننده محلول در آب استفاده مي تواند خيلي به حل مسئله كمك كند.

در مورد آقايان هم ممكن است ميل جنسي و يا نعوظ را به صورتي كه در سال هاي پيش تجربه مي كردند نداشته باشند كه اين لزوما فقط بدليل افزايش سن نيست. درصورت بروز مشكل در نعوظ مراجعه به پزشك و بررسي كامل عملكرد قلب و عروق وكليه و همچنين هورمون هاي بدن قدم اوليه است.

نرمش هاي قوي كردن عضلات كف لگن بطور مرتب، مي تواند كيفيت توانايي جنسي آقايان را تا حد زيادي بالا ببرد و در طول زمان حفظ كند.

در بعضي افراد هم مشكلات رابطه زناشويي است كه باعث رخ دادن اين مسئله مي شود كه با صحبت كردن با شريك جنسي شان و يا كمك گرفتن از مشاوران خانواده و يا زوج ها ميشود به آن پرداخت.

منبع:fa.parsiteb.com

کالا ها و خدمات منتخب

  منتخب های زناشویی(دانستنیهای ازدواج، نامزدی، عقد، بارداری و زایمان، سالمندی، دانستنیهای جنسی و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------