تست بارداری با خمیر دندان!تست بارداری با خمیر دندان, تست حاملگی با خمیردندان, روش تست بارداری باخمیردندان

تست بارداری با خمیر دندان

 

روش تست بارداری با خمیردندان

زمانی که می فهمید باردار هستید یک لحظه فوق العاده برای کسانی است که منتظر این هستند که پدر و مادر شوند. یکی از روش هایی که در بین خانمها وجود دارد روش های خانگی، استفاده از خمیر دندان برای تشخیص بارداری می باشد.

آموزش تست بارداری با خمیردندان

لوازمی که برای انجام تست بارداری با خمیردندان نیاز دارید عبارتند از: دو عدد ظرف یا فنجان، یک قطره چکان (در صورتی که در دسترس باشد)، یک تکه چوب تمیز یا هر وسیله دیگر برای هم زدن، یک خمیردندان سفید و یک تایمر برای تعیین دقیق زمان.

 

زمانی که صبح از خواب بیدار می شوید، اولین ادرار خود را در یکی از ظرف ها بریزید. ادرار اول صبح حاوی بیشترین میزان هورمون HCG (هاش سی جی) می باشد که در صورت بارداری در ادرار و خون شما وجود خواهد داشت.

 

یک قاشق چای خوری خمیردندان را در یک ظرف که تمیز باشد بریزید. با استفاده از قطره چکان، چند قطره از ادرار را بر روی خمیردندان بریزید. مقدار خمیردندان و ادرار باید به یک اندازه باشد. همینطور اگر به قطره چکان دسترسی ندارید می توانید با دقت ادرار را به خمیردندان اضافه کنید.

 

با یک تکه چوب تمیز یا هر ابزار دیگری که در اختیار دارید مخلوط را خوب هم بزنید. مخلوط را خوب هم می زنیم.

 

تایمر را بر روی سه دقیقه تنظیم کرده و منتظر بمانید. بعد از سه دقیقه به مخلوط  نگاه کنید و هر تغییری مثل کف کردن یا تغییر رنگ را در نظر داشته باشید.

 

اگر باردار باشید و نتیجه مثبت باشد، مواردی مثل تغییر رنگ و کف کردن و… در مخلوط به وجود می آید ولی اگر حامله نباشید، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

 

برای تایید تست بارداری با خمیردندان، به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید.

 

تست بارداری با خمیر دندان, تست حاملگی با خمیردندان, روش تست بارداری باخمیردندان

روش تست بارداری باخمیردندان

 

تست بارداری با خمیردندان صحت دارد؟

ادرار یک زن باردار دارای hCG می باشد که یک هورمون بارداری است. این هورمون در دوران بارداری به میزان زیادی به وسیله بدن تولید می شود و می تواند با مواد شیمیایی موجود در خمیردندان واکنش دهد.

 

به همین علت، امکان دارد فرد متوجه تغییر رنگ خمیر دندان شود یا کف یا حبابهایی را در مخلوط مشاهده کند. اگر هورمون hCG به میزان کافی در بدن وجود نداشته باشد، با آزمایش بارداری خانگی با خمیر دندان هیچ واکنشی مشاهده نمی شود.  اگر هیچ واکنشی بین دو ماده رخ ندهد، احتمال بارداری شما بسیار کم است ، گاهی نیز ممکن است جواب بی بی چک مثبت کاذب باشد.

 

بهتر است هرنوع تست بارداری خانگی، 19 روز بعد از انجام رابطه جنسی بدون محافظت یا داشتن نشانه های مثل حالت بیماری صبحگاهی، حالت تهوع، عدم قاعدگی یا دیگر نشانه های اولیه بارداری انجام شود. در این مرحله، hCG در ادرار فرد آنقدر به میزان کافی وجود دارد که قابل تشخیص است.

 

این آزمایش باید صبح و با اولین ادرارِ روزانه انجام شود، زیرا غلظت hCG در ادرار اول صبح بیشترین میزان را دارد.

 

تست بارداری با خمیر دندان, تست حاملگی با خمیردندان, روش تست بارداری باخمیردندان

تست بارداری با خمیردندان چگونه انجام می شود

 

از چه خمیردندانی برای تست بارداری استفاده کنیم؟

خمیردندان دارای مواد تشکیل دهنده ای است که برای تست بارداری بسیار مناسب می باشند و نکته جالب آن این است که در هر خانه ای پیدا می شود. نکته مهم در مورد انتخاب خمیردندان این است که حتما رنگ آن سفید باشد و از خمیردندان های ژله ای و آن هایی که حاوی مواد تشکیل دهنده متفاوتی هستند دوری کنید.

 

به هیچ عنوان از خمیردندان های رنگی استفاده نکنید زیرا نتیجه تست بارداری را عوض می کند. در ظروفی که برای جمع آوری ادرار و خمیردندان استفاده می کنید، هیچگونه مواد شیمیایی و صابون و… نباید وجود داشته باشد، زیرا می توانند آزمایش را به طور کامل عوض کنند.

 

تست بارداری با خمیر دندان, تست حاملگی با خمیردندان, روش تست بارداری باخمیردندان

آموزش تست بارداری با خمیردندان

 

آزمایش بارداری در خانه با خمیر دندان چقدر موثر است؟

تست بارداری در منزل با خمیر دندان یکی از آسان ترین روش ها برای آرامش ذهن یک زن در نظر گرفته می شود، چون این آزمایش در هر زمان و به آسانی در منزل انجام می شود. با این حال، چندین سوال در مورد دقیق بودن این آزمایش و قطعی بودن نتایج آن وجود دارد. تست بارداری با خمیر دندان مراحل سختی ندارد.

 

از خمیر دندانهای خالص سفید «بدون افزودنی» استفاده کنید.

 

خمیر دندانهای رنگی، دارای مواد یا مزه دهنده هاي دوچندان دیگری هستند که می‌توانند سبب ایجاد اختلال در نتیجه تست شوند.

 

اثربخشی آزمایش بارداری در خانه با خمیر دندان به کیفیت و شرایط موارد مورد استفاده در آزمایش بستگی دارد، از جمله خمیردندان ، فنجان ها و حتی همزن. چنانچه روی هر یک از آنها، موارد آلودگی وجود داشته باشد یا خمیر دندان از کیفیت پایینی برخوردار باشد، نتیجه آزمایش بارداری با خمیر دندان می تواند نادرست باشد.تست بارداری با خمیردندان صحت دارد.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------