چگونه ترس از گذشته در ازدواج را برطرف کنیم؟ترس از گذشته در ازدواج ,ترس از ازدواج ,ترس از ازدواج به خاطر گناهان گذشته

ترس از گذشته در ازدواج

 

کنجکاوي های بی اندازه مرد یا زن یکی از عواملی است که تأثير گذشته همسر را بر زندگی امروز زوجین پررنگ تر ميکند . هر شخصی براي ازدواج به دنبال کسی می گردد که به ایده‌ال هایش نزديک باشد بنابراين وارد رابطه با اشخاص گوناگون ميشود ، امکان دارد اگاهی از این روابط شما را به همسرتان بدگمان و بدبین کند.

 احتمالا در اول فکر کنید میتوانید با گذشته وی کنار بیایید؛ ولی پس از چند وقتی این مسئله برایتان آزار دهنده می شود؛ بنابراين احساس اعتماد و امنیت که لازمه حفظ روابط است، از بین میرود . ولی نداشتن هیچ اطلاعاتی از قبل هم برایتان آزاردهنده خواهد بود، بنابراين باز هم با یک شک و تردید به همسرتان نگاه می کنید.

 

تفاوت دیدگاه زنان و مردان در خصوص تأثير روابط قبل همسر

نگرانی در خصوص رابطه تأثير گذشته همسر در زنان و مردان معمولاً تفاوت دارد. چیزی که بیش تر براي خانم‌ها اهمیت دارد این است که شوهرشان از لحاظ احساسی درگیر نشده باشند و می ترسند مرد زندگی شان درگیر عشق زنی ديگر بوده باشد که به وی نرسیده است. در مقابل مردان بیش تر در خصوص روابط جنسی خانم خویش نگران هستند و زمانیکه متوجه میشوند همسرشان قبلا رابطه داشته؛ ذهنشان درگیر این ميشود که تا چه حد روابط جنسی داشته اند.

 

در ادامه به شما خواهیم گفت براي داشتن یک ازدواج موفق بهتر است چه چیزی را از گذشته براي همسرتان فاش نموده و از بیان کردن چه چیز هایی پرهیز کنید.

 

ترس از گذشته در ازدواج ,ترس از ازدواج ,ترس از ازدواج به خاطر گناهان گذشته

ترس از ازدواج

 

چه چیزی از گذشته را بگوییم و چه چیز را نگوییم؟

مهترین بخش از گذشته که اشخاص می ترسند با آن در خصوص همسر آينده خویش حرف کنند؛ روابط گذشته است. مرز اینکه چه چیز را بگویید و چه چیز را نگویید خيلي مشخص نیست. ولی دو نکته را باید در نظر داشته باشید:

 

ميزان جدّي بودن روابط قبلی؛ درصورتی که در قبل روابط جدّي مثل ازدواج یا نامزدی داشته اید حتماً باید آنرا با همسر یا خواستگارتان در میان قرار دهید. این مسایل دیر یا زود براي همسرتان اشکار خواهد گردید و درصورتی که از طریقی غیر از شما به آن پی ببرد، عدم صداقت شما میتواند بی اعتمادی ایجاد نموده و به روابط شما اسیب بزند.

 

ميزان تأثير اگاهی از آن بر تصمیم ازدواج و روابط کنونی؛ معیار دیگری که به شما نشان ميدهد آیا باید از گذشته چیزی بگویید یا نه تاثیرگذاری آن صحبت بر روابط امروزتان است. درصورتی که ميدانيد مطرح کرن موضوعی در گذشته روی تصمیم طرف مقابل برای این که با شما ازدواج کند یا نه تأثير می گذارد، بنابراين باید آنرا مطرح کنید. بیان نکردن چنين چیزی نوعی فریب دادن طرف مقابل محسوب می شود . صداقت به شما کمک ميکند بدون ترس از گذشته آينده ای مطمئن بسازید.

 

جزئیات را نگویید

بیان رابطه سطحی که از سر بی تجربگی و خامی بوده و گفتن آنها تنها حساسیت طرف مقابل نسبت به شما و گذشته تان را بالا می برد، توصیه نمی شود. همچنين بیان جزئیات از رابطه های جدّي گذشته یا بیان احساساتی که در آن درهنگام به آن شخص داشته اید یا چیز دیگری که میتواند براي همسر آينده تان آزاردهنده باشد را مطرح نکنید. درصورتی که قرار است چیزی از قبل را صادقانه بیان کنید تنها کلیات است نه جزئیات؛ و اما تأکید می کنیم درصورتی که واقعا در این زمينه ترس و تردید دارید به مشاوره ازدواج مراجعه نموده و از وی در این زمينه کمک بخواهید.

 

خیانت را نگویید

شما اکنون انسان وفادار و صادقی هستید، ولی احتمالا در قبل این چنین نبوده است. شما به نامزد قبلی خویش خیانت نموده اید ، ولی اینک انسان وفادار و صادقی هستید و به همین علت میخواهید تمام گذشته خویش را افشا نموده و از خیانت خویش هم براي همسر آينده تان بگویید! صبر کنید!

 

مطرح کردن این مسئله میتواند عواقب بدی بهمراه داشته باشد. مطمئنا احساس بی اعتمادی زيادي در طرف مقابل ایجاد ميکند . بنابراين حال که از اشتباه خویش در گذشته درس گرفته و پشیمان هستید لازم نیست با مطرح کردن آن تخم بدگمانی در دل همسر آينده خویش بکارید.

 

اما در پایان تصمیم با شماست و درصورتی که موضوعی هست که فکر می کنید باید همسر آينده تان در خصوص آن بداند، حتماً قبل از مطرح کردن آن از یک مشاور کمک بگیرید تا حتی الامکان از عواقب ناخواسته آن در زندگی آينده تان پيش‌گيري کنید.

 

خاطرات تلخ خویش را مرور نکنید

همسر شما قرار است هم دل و همدرد شما باشد، ولی درصورتی که نمی خواهید تلخی های گذشته تان را با وی شریک شوید، اجباری در آن نیست. احتمالا این مسایل را براي خویش حل کرده و از آن گذشته باشید. بیان مجدد مسائلی مثل تعرض و مورد سواستفاده قرار گرفتن در بچگی میتواند ترس های شما را زنده و زخم های شما را تازه کند و روی نشاط و شادی رابطه کنونی تان اثر منفی بگذارد.

 

در این مورد هم تصمیم با شماست. شاید زمانیکه رابطه تان به نقطه امنی رسید در رابطه صمیمانه خویش با همسرتان بیان نقاط تاریک گذشته با وی به بهبود زخم های کهنه شما کمک کند.

 

ترس از گذشته در ازدواج ,ترس از ازدواج ,ترس از ازدواج به خاطر گناهان گذشته

رهایی از ترس های گذشته

 

صداقت یا پنهان کاری در مورد روابط گذشته؟

روش اگاهی شما از روابط همسرتان میتواند پیامدهای مختلفی به دنبال داشته باشد. درصورتی که همسرتان پیش از ازدواج با شما در خصوص رابطه گذشته اش گفته باشد در واقع به شما حق انتخاب داده است که تصمیم بگیرید این حقیقت را بپذیرید و با اگاهی با وی ازدواج کنید.

 

احتمالا انتخاب سختی برایتان باشد و پس از ازدواج ذهنتان درگیر این مسئله شود که تمام ماجرا را نگفته است. قبول این مسئله و ازدواج با وی، یعنی شما به این رابطه متعهد شدید تا با هم بتوانید عشق را تجربه کنید بنابراين نباید وی را تحت فشار قرار دهید یا حس گناه در وی ایجاد کنید.

 

از طرفی درصورتی که وی در خصوص روابط گذشته خود به شما نگفته باشد و پس از ازدواج متوجه رابطه وی شده باشید یا اطرافیان در خصوص رابطه گذشته اش چیزی بگویند مسئله پیچیده تر ميشود . در ابتدا باید توجه کنید که درصورتی که شخص دیگری این مسئله را عنوان نموده چه هدفی دارد احتمالا می خواهد روابط شما را خراب کند.

 

در این حالت ممکن است احساس کنید که همسرتان شما را گول زده و ديگر نمی توانید به وی اعتماد کنید، نسبت به صداقت وی بدبین شده یا از وی طلب کار می شوید که به چه دلیل شما را بازي داده است. با این حال به این مسئله توجه داشته باشید که میخواهید وی را بخاطر گذشته ای که شما نقشی در آن نداشتید بازخواست کنید یا میخواهید کنار وی به ارامش برسید.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------