مدارک و قوانین حذف نام همسر از شناسنامه بعد از طلاق و فوتحذف اسم شوهر از شناسنامه, حذف نام همسر از شناسنامه دختر باکره, حذف نام همسر از شناسنامه بعد از فوت

حذف نام همسر سابق از شناسنامه

 

حذف نام همسر از شناسنامه بعد از طلاق و فوت

حذف نام همسر از شناسنامه یا درخواست حذف طلاق از شناسامه به خصوص حذف نام همسر از شناسنامه در دوران عقد ، یکی از مشکلاتی است که زوجین بعد از طلاق با آن روبرو هستند و سوالات زیادی در این زمینه برایشان پیش می آید. 

برای حذف طلاق از شناسنامه شما به کمک مشاوره حقوقی و کمک وکیل با تجربه که با مراحل قانونی آشنایی داشته باشد،  در این زمینه نیاز دارید که بتواند در کمترین زمان ممکن شما را به نتیجه دلخواهتان برساند. 

 

در مواردی که شما دارای فرزند باشید از نظر قانونی امکان حذف نام همسر از شناسنامه وجود دارد ولی نام فرزند همچنان در شناسنامه شما باقی خواهد ماند.

 

 قوانین حذف نام همسر از شناسنامه بعد از طلاق, حذف نام همسر از شناسنامه, قانون حذف نام همسر از شناسنامه

حذف نام همسر از شناسنامه بعد طلاق

 

حذف نام همسر از شناسنامه بعد طلاق

برای حذف نام همسر از شناسنامه بعد طلاق در صورتی که بین دو نفر رابطه همراه با دخول رخ داده باشد ، ثبت احوال از حذف نام همسر از شناسنامه بعد طلاق ، خودداری میکند . 

البته در عمل راهکارهایی برای حذف نام همسر قبلی از شناسنامه وجود دارد که میتوانید با کمک وکیل باتجربه در این زمینه ، از این روش ها برای حذف نام همسر قبلی از شناسنامه اقدام کنید از جمله :

 

• برای حذف نام همسر بدون ازدواج مجدد باید با وکیل مجرب مشورت کنید تا گزینه های لازم را در اختیارتان قرار دهد.

 

• اگر زنی خواهان حذف نام همسر قبلی از شناسنامه  باشد ،باید فردی را به عنوان خواستگار و تمایل به عقد از طرف دو نفر را به دفتر ثبت ازدواج و طلاق معرفی کند و از سردفتر گواهی بگیرد و به ثبت احوال ارائه نماید. در این حالت ، ثبت احوال شناسنامه المثنی با حذف نام همسر قبلی از شناسنامه برای فرد صادر میکند.

 

• در مواردی که زن درخواست حذف اسم شوهر بعد از طلاق از شناسنامه را داشته باشد در صورتی که ازدواج دومش به صورت رسمی ثبت شده باشد با اطلاع شوهر دوم میتوند اقدام به حذف اسم شوهر از شناسنامه نماید.

 

• می توانید با ادعای فقدان شناسنامه در دادگاه صالح که در محل صدور شناسنامه باشد ، به طرفیت ثبت احوال ، اقامه دعوا کنید و در صورت پیروزی در پرونده ، دادگاه حکم حذف نام همسر قبلی از شناسنامه را میدهد که ثبت احوال موظف به انجام آن است.

 

حذف نام همسر از شناسنامه دختر باکره 

حذف نام همسر از شناسنامه دختر باکره  که معمولا برای حذف نام همسر در دوران عقد ، کاربرد دارد به این صورت است که دختر میتواند با گواهی پزشک قانونی مبنی بر باکره بودن یا حکم دادگاه ، به ثبت احوال مراجعه کرده و برای حذف نام همسر در دوران عقد که منجر به طلاق شده است، اقدام کند و فرم های مربوطه را تکمیل نموده و تقاضای صدور شناسنامه المثنی کند. 

 

حذف نام همسر بدون ازدواج مجدد در مواردی که رابطه دخولی بین دو نفر انجام نشده باشد به راحتی امکان پذیر است. 

 

حذف نام همسر از شناسنامه بعد از فوت, قوانین حذف نام همسر از شناسنامه بعد از طلاق, حذف نام همسر از شناسنامه

حذف نام همسر از شناسنامه در دوران عقد برای آقایان

 

حذف نام همسر از شناسنامه در دوران عقد برای آقایان 

روال کاری حذف نام همسر در دوران عقد ، برای آقایان نیز هم به همین منوال و با حکم دادگاه انجام می پذیرد.

 

حذف نام همسر از شناسنامه بعد از فوت

برای حذف نام همسر بعد از فوت شما میتوانید به وکیل مجرب که متخصص در زمینه حذف نام همسر بعد از فوت  است مراجعه نموده و برای تغییر در شناسنامه خود ، به صورت قانونی اقدام نمایید. در این گونه موارد معمولا بدون این که مهر المثنی روی شناسنامه ثبت شود، شناسنامه جدید برای فرد صادر میشود. 

 

حذف اسم همسر از شناسنامه مرد

حذف اسم همسر از شناسنامه مرد با پرداخت هزینه ناچیز به وکیل متخصص دراین زمینه امکان پذیر است. شما میتوانید به راحتی و بدون دردسر نام همسر اولتان را از شناسنامه حذف کنید. 

 

حذف اسم همسر از شناسنامه زن

با توجه به سبک ازدواج سنتی در کشور ما و عدم شناخت درست طرفین از یکدیگر ، آمار طلاق در دوران عقد زیاد است. برای حذف اسم همسر از شناسنامه زن ، بعد از طلاق شما نیاز به کمک یک کیل با تجربه در این زمینه دارد. 

 

حذف اسم شوهر از شناسنامه, حذف نام همسر از شناسنامه دختر باکره, حذف نام همسر از شناسنامه بعد از فوت

حذف نام همسر سابق از شناسنامه

 

مدارک لازم برای حذف نام همسر سابق از شناسنامه

دادنامه طلاق

دو عدد عکس

اصل یا رونوشت طلاق نامه

اصل کارت ملی و شناسنامه

گواهی باکرگی از پزشک قانونی

 

مدت زمان حذف نام همسر سابق از شناسنامه 

معمولا بعد از اقدام توسط وکیل برای حذف نام همسر سابق از شناسنامه ، حدود 2 – 3 هفته کاری برای انجام درخواست زمان لازم است. بهتر است قبل از پرداخت هزینه ها با وکیل شرط بگذارید که در صورت عدم توانایی به سرانجام رساندن پرونده ، هزینه های شما برگردانده شود.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------