از علم عشق چه می دانید؟عشق,از علم عشق چه می دانید, عاشق شدن,زمان تخمک گذاری زنان

از علم عشق چه می دانید؟  
آیا عشق در نگاه اول واقعی ست؟
بله. البته این  عشقی رشد یافته نیست ، اما مغز عکس العملی سریع و  پرشور به این محرک نشان خواهد داد. پس از اینکه شما کسی را که دوست دارید ملاقات کردید، مغز شما در کسری از ثانیه مواد شیمیایی مربوط به هرمون های عشق را آزاد می کند. نتایج مطالعه ای انجام گرفته در سال 2010 نشان داد که عشق واقعا مانند مواد مخدر عمل می کند. این جرقۀ عاشقانه همان احساس سرخوشی حاصل از مصرف  کوکائین را ایجاد می کند .
آیا ممکن است عشق تبدیل به اختلال وسواس فکری شود؟
کالوین کلاین نام یکی از عطرهایش را وسواس گذاشته است. این نام به وسواسی اشاره دارد که در مراحل اولیه عشق فرد به آن مبتلا میشود. دانشمندان ایتالیایی رابطه ای بیولوژیکی را میان افرادی که مبتلا به این روان رنجوری - نوعی تفکر وسواسی قابل درمان - و کسانی که کمتر از شش ماه است ، عاشق شده اند، یافتند. در هر دو دسته میزان سروتونین خون پایین تر از سطح طبیعی آن بود.
وقتی عاشق می شوید چه هورمون هایی در بدن آزاد می شوند؟
وقتی که عاشق می شوید، مغز شما سرشار از دوپامین و نوراپاینفرین می شود که احساس شادی و سرخوشی را برای شما به ارمغان می آورد.

به همین دلیل است که نوعاشقان کمتر به جزییات زندگی یکدیگر توجه میکنند، یا تمام شب  را با هم حرف می زنند و بی توجه به آیندۀ رابطه با هم  تعطیلات آخر هفته را به مسافرت می روند . عشق آدرنالین نیز آزاد می کند که باعث بالا رفتن تپش قلب و فشارخون می شود .برای همین است که وقتی که نزدیک معشوق خود هستید، تپش قلب می گیرید و زانوهای تان می لرزند.
آیا درست است که اگر از بوی عرق شریکتان خوشتان بیاید، وی می تواند زوج مناسبی  برای شما باشد؟
بله. شاید هرگز به این فکر نکرده باشید که لباس مردی را بو کنید، اما محققان این آزمایش را بر گروهی از زنان انجام داده اند و ثابت شده که سیستم ایمنی بدن زنی که از بوی تن مردی خاص تحریک می شده کاملا با وی متفاوت بوده  است .

پس اگر به دنبال شریک زندگی خود می گردید کاملا منطقی ست که این امر را نیز در نظر بگیرید. کودکانی که از ژن های مبارز برخوردارند کمتر بیمار می شوند و احتمال خیانت زنانی که سیستم ایمنی متفاوت با همسرانشان دارند، بسیار کم است.
آیا مردان در زمان تخمک گذاری زنان، بیشتر به آنها متمایل اند؟
بله. آقایانی که می خواهید مجرد بمانید، مراقب باشید! برخی مطالعات نشان داده اند که  مردان از بوی لباسی که زنان هنگام تخمک گذاری بر تن دارند ، خوششان می آید .
آیا زنان هنگام تخمک گذاری چهره های خاصی را ترجیح می دهند؟
بله. جای تعجب نیست که همۀ زنان جرج کلونی را جذاب می دانند! اینکه زنان در این دوران مردانی با آرواره هایی قوی و استخوان های برجستۀ گونه را ترجیح می دهند ،دلایل بیولوژیکی دارد ، زیرا این ویژگی ها نشانه هایی از وجود تستوسترون در بدن مردان است که نشان دهندۀ سلامت جنسی آنها ست. حس شوخ طبعی در مردان نیز نشانۀ بارقه هایی از هوشمندی در وجود آنهاست. نتایج دیگر تحقیقات همچنین نشان داده اند که زنان در دیگر دوران های جنسی خود چهره های زنانه تر را در مردان، ترجیح می دهند. زیرا این چهره های ملایم نشانی از تعهد و مهارت ها ی پدرانه در خود دارند .
وجود تستسترون برای زنان محرک است یا مردان؟
هر دو. تستوسترون - در مردان و زنان - تنها مادۀ شناخته شده برای تحریک میل جنسی است. انتشار این هورمون به سادگی امکان پذیر است .شما با  لمس کردن یا حتی نگاه کردن به شریک خود باعث  آزاد شدن این هورمون می شوید .
آیا عشق مانند اعتیاد است؟
بله. سلول های مشابهی در مغز افرادی که عاشق اند و معتادان به کوکائین یا مواد شبه افیونی، فعال می شوند. عاشقان همچنین نشانه هایی کلاسیک را از اعتیاد بروز می دهند.

هنگام شروع یک رابطۀ عاشقانه طرفین بیشتر و بیشتر یکدیگر را می طلبند و با فروپاشی چنین رابطه ای می توانید به وضوح نشانه های شناخته شدۀ ترک اعتیاد را ، مانند کم خوابی و افسردگی ، مشاهده کنید. کسانی که در این نوع روابط به نوعی تحقیر شده اند با شنیدن آهنگ های مرتبط با رابطۀ قبلی دوباره  اشتیاق خود را به یاد آورده و باز زخمشان تازه می شود.
آیا هم آغوشی پس از آمیزش جنسی باعث محکم شدن روابط می شود؟
بله. هنگام رسیدن به اوج لذت جنسی، سطح هورمون واسوپرسین در مردان و اکسی توسین در زنان افزایش می یابد. این هورمون ها شما را سرشار از عشق به شریک زندگی خود می کند.

دانشمندان معتقدند که این مواد شیمیایی کمک شایانی به محکم شدن پیوندهای عاطفی بین زوجین می کنند. بعد از سکس انزیمهای شیمیایی مربوط به احساسات جنسی افول می کند، اما خلسۀ خوشایند حاصل از هم آغوشی جایگزین آنها خواهد شد.
آیا زنان با پایین تنۀ زیبا بیشتر جلب توجه می کنند؟
بله. زنان با دور کمر اصلاح شده و ظریف و باسن برجستۀ زنانه بیشتر توجه مردان را جلب می کنند. بررسی نقاشی های مردان از زنان نشان داده است که  مردان نسبت دور کمر به دور باسن، 70٪ - 25 1/2 اینچ با 36 اینچ را ترجیح می دهند. صدها آثار هنری از فرهنگ های مختلف – که قدمت بعضی از آنها به 32000 سال هم می رسد - نشان می دهد که این ترجیح  چندان هم  مدرن نیست. این نسبت برای مردان نشانه یک همسر ایده آل است.
آیا با شنیدن صدای فرد می شود فرم بدن وی را حدس زد؟
بله. در یک مطالعه، مردان و زنان بعد از گوش دادن به صدای ضبط شده از جنس مخالف ،میزان جذابیت شخص صاحب صدا  را از 1 تا 10 رتبه بندی کردند. مردانی بیشترین امتیاز را گرفتند که شانه های پهن و باسن کوچک داشتند. رتبۀ بالای این آزمایش از آن زنانی بود که کمر باریک و باسن درشت داشتند.
آیا مغز هم جنس گراها نسبت به هرمونهای جنس مخالف واکنش عکس نشان می دهد؟
طی دو مطالعه ، محققان سوئدی از مردم خواستند مواد شیمیایی ساخته شده از هورمون های مردانه و زنانه را بو کنند. هورمون مردانه تستوسترون ،موجب تحریک بخش های جنسی مغز مردان همجنسگرا و زنان شد. پاسخ مغز داوطلبان پس از استشمام هورمون زنانه کمی پیچیده تر بود ، اما بیشتر زنان هم جنسگرا و مردان ادعا کردند که  بوی هورمون زنانه را بیشتر از تستسترون دوست داشتند.
آیا صورت های متقارن و خوش ترکیب جذابیت جنسی بیشتری دارند؟
بله . کسانی که صورت های خوش ترکیبی دارند، بیشتر محبوب اند. ترکیب درست و متقارن اجزای صورت  نشانه ای از توانایی بیشتر در مبارزه با بیماری هاست. تحقیقات نشان می دهند که صورت متقارن از جذابیت های جنسی است. مردان دارای صورت های متقارن زودتر رابطه جنسی را تجربه می کنند و شرکای جنسی بیشتری نیز دارند. زنان پس از ازدواج ادعا کرده اند که با مردانی که صورت خوش ترکیبی دارند، بیشتر ارگاسم را تجربه می کنند.
آیا فرامون های انسان سبب جذب جنس مخالف می شود؟
حشرات و موش ها با کمک فرامون، بویی حاصل از مواد شیمیایی درون بدن که موجب جذب جنس مخالف می شود، جفت پیدا می کنند، انسان ها هم شاید، اما هنوز هیچ مدرک محکمی دال بر وجود فرامون انسانی و نقش آن در جذب جنس مخالف وجود ندارد. محققان همچنان روی این مسئله کار می کنند .علی رغم این کمبود مدرک کمپانی های سازندۀ عطر و ادکلن همچنان ادعا می کنند که اسپری ها و عطرهای آنها چنین تأثیری ایجاد می کند.
آیا هنگام انتخاب جفت فرد دارای خصوصیات متناقض با شخص شانس بیشتری دارد؟
خیر. داوطلبان شرکت کننده در یک مطالعه خصوصیات همسر دلخواه  خود - مانند ثروت، وفاداری جنسی، صمیمیت خانوادگی- را رتبه بندی کردند.سپس ویژگی های خود را عنوان کردند. به نظر می رسید که اکثر مردم به دنبال کسی مثل خودشان بودند. تحقیقات دیگری نشان دادند که مردم می خواهند شرکای آنها حس شوخ طبعی ، ارزش ها، و اعتقادات هم تراز با آنها را داشته باشد.

منبع:www.3-m.ir

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------