درمان زود انزالی مردان در طب سنتیدرمان زود انزالی در طب سنتی, آمپول درمان زود انزالی, درمان دیر انزالی مردان در طب سنتی

درمان زود انزالی در طب سنتی

 

روش های درمان دیرانزالی و زود انزالی مردان در طب سنتی

انزال زودرس یکی از رایج ترین شکایات مردان در مراجعه به پزشک است. حدود یک سوم مردان از این مشکل رنج می برند که این ميزان براساس سن، نژاد، محل زندگی و عوامل ديگر در جوامع گوناگون متغیر است. طب سنتی یکی از روش های درمانی است که قدمتی هزاران ساله دارد که میتوانید برای درمان انزال زودرس هم بدان اعتماد کنید.

انزال زود رس به چه معناست ؟

زود انزالی به حالتی گفته میشه که مرد پس از تحریک و نعوظ کامل بالافاصله پس از آغاز نزدیکی جنسی و دخول به ارگاسم و انزال میرسد و توانایی ارضای جنسی همسر خود را از دست می دهد .معمولا انزال زود رس بین ۳۰ ثانیه تا ۲ دقیقه پس از آغاز دخول صورت ميگیرد.

 

یکی از مشکلات رایج در بین مردان، در زندگی مشترک، مشکل زود انزالی میباشد ، که این اختلال جنسی در اکثریت مردان مشاهده می شود، و یا اکثریت مردان در سنین خاصی این اختلال را تجربه می کنند، انزال زودرس چون اثرات زيادي بر روی زندگی زناشویی می گذارد و پی آمدهای فردی و اجتماعی زيادي به دنبال دارد، از این جهت ، درمان آن یکی از دغدعه های اشخاص درگیر با انزال زودرس میباشد .

 

اگر چه امروزه برای درمان انزال زودرس از داروهای مختلف استفاده می شود، ولی یکی از روش ها و شیوه های مؤثر درمان زودانزالی از گذشته تا به امروز درمان گیاهی بوده است، که در طب سنتی از جایگاه بالایی برخوردار است.

 

اشکال اساسی در انزال زودرس

- در این تعریف، مفهوم ارضای روحی مرد به موقع رابطه جنسی نادیده انگاشته می شود. درواقع، سوال اساسی این است که اگر مردی، معیار فوق( دو یا سه دقیقه مدّت زمان انزال) را کسب کند؛ لزوماً لذّت کافی و مناسب را هم از رابطه زناشویی خود خواهد برد؟ آیا صِرف رسیدن به انزال و تجربه یک لذّت جسمی چند ثانیه ای میتواند معیار دقیقی برای موفّقیت وی باشد؟ به عبارت ديگر بعد از خارج شدن منی و فروکش کردن تحریکات جنسی جسمی، مرد به لحاظ روحی هم حس ارامش و رضایت کافی دارد یا خیر؟

 

- اشکال بسیار مهمّ دیگری که به اینگونه تعاریف وارد است آن است که نه تنها مسئله ارضای روحی زن، بلکه حتّی ارضای جسمی وی هم در این تعریف مغفول می ماند.

 

درمان زود انزالی در طب سنتی, آمپول درمان زود انزالی, درمان دیر انزالی مردان در طب سنتی

درمان طبیعی زود انزالی,

 

عوامل تشدید کننده زود انزالی

- زندگی ماشینی و صنعتی

- مشغلات فراوان فکری

- مشکلات اقتصادی

- رفتارهای ناهنجار و خلاف شر 

- الودگی صوتی

- تغذیه نامناسب

- فعالیت بدنی کم

- الودگی آب و هوا

- امواج الکترومغناطیس فراوان و …

 

شیوه های درمان انزال زودرس

درمان های موضعی برای زودانزالی

استفاده از کرم های بیحس کننده مثل ژل لیدوکابین ۲% و اسپری های بیحس کننده می تواند در بهبود انزال زود رس مؤثر باشد.

 

در حال حاضر تبلیغات گسترده ای در خصوص برخی کرم ها و اسپری ها می شود که ترکیب اکثر آن ها ماده ای بی حس کننده به نام گزیلوکایین یا لیدوکایین است. امّا باید توجه داشت که استفاده از این کرم ها و اسپری ها میتوانند مشکلات ذیل را در پی داشته باشند:

 

- رفته رفته برای بیمار عادت می آورند به طوری که باید بطور دایم از آن ها استفاده کند.

 

- ميزان لذت جنسی در مرد( و در صورت عدم استفاده از کاندوم، در همسر وی هم) کاهش می یابد.

 

- به تدریج اثرهای درمانی آن ها کاهش می یابد و بیمار باید مقدار استفاده شده را زیاد کند که کاری است خطرناک؛ چراکه مواد بی حس کننده از راه پوست و مخاط به آسانی جذب خون میشوند و مصرف مقادیر بی اندازه آن ها خطر مسمومیت دارویی در مرد( و در صورت عدم استفاده از کاندوم، در همسر او را هم) بهمراه دارد.

 

- استفاده از کرم ها و اسپری ها که گاهی هم به وسیله مرکزهای غیرقانونی تولید میشوند ( به خصوص موارد تقلبی که از کشورهای عربی وارد بازار دارویی کشور شده است)، احتمال عفونت های دستگاه تناسلی به ویژه در خانم ها را زیاد می کند.

 

- احتمال پیدایش آلرژی پوستی برای زوجین وجود دارد.

 

- احتمال پیدایش اختلال های نعوظ با استفاده ازاین داروها وجود دارد.

 

درمان زود انزالی در طب سنتی, آمپول درمان زود انزالی, درمان دیر انزالی مردان در طب سنتی

درمان زود انزالی با طب سنتی

 

درمان دارویی زود انزالی

استفاده انواع و اقسام قرص ها، کپسول ها، ژل ها و اسپری های شیمیایی و آمپول درمان زود انزالی.دارو های مهار کننده بازجذب سرتونین و ضد افسرده گی در درمان انزال زود رس مؤثر اند، بر فرض مثال می توان به داروهای خانواده اس اس آر آی، اشاره نمود که شامل داپوکستین، فلوکستین، پاروکستین و سرتالین میباشند و همینطور گه گاه داروی ویاگرا را توصیه می کنند.

 

درمان های رفتاری زود انزالی

این نوع درمان ها از مؤثر ترین و سالم و بدون عارضه ترین نوع درمانها میباشند و بر اساس آن ها شخص به جای استفاده از دارو یا مواد مصنوعی با استفاده از روش های اموزشی رفتاری، تلاش می کند که رفتار و احساسات جنسی خویش را کنترل کند

 

درمان های روانی – عاطفی زود انزالی

یکی از بهترین ها و موثرترین روش ها برای رفع انزال زود رس و افزایش لذت در روابط زناشویی، جایگزینی معاشقه در روابط جنسی است، واضح و روشن است که در زمانیکه معاشقه در رابطه جنسی برقرار باشد و دو طرف در حال عشق بازی بایکدیگر اند، ديگر زود انزالی معنی خود را از دست میدهد!

 

کارهایی مانند نوازش، تحریک کلامی و بدنی زن پیش از دخول و کارهایی مثل توجه و دادن حس قدرت به مرد در رابطهمیتوانند به این مهم کمک کنند.( بطور خلاصه چنانچه زن و مرد در موقع مقاربت مشغول معاشقه باشند به علت این که رضایت جنسی هر دو طرف ایجاد میشود، زود انزالی رفع میشود)

 

درمان زود انزالی در طب سنتی, آمپول درمان زود انزالی, درمان دیر انزالی مردان در طب سنتی

درمان زود انزالی طب سنتی

 

درمان زود انزالی در طب سنتی 

کندر برای درمان زود انزالی در طب سنتی

شاید معروفترین داروی مورد استفاده در درمان زود انزالی در طب سنتی باشد و البته تاثیر آن نیز جای شک و شبهه ندارد.

 

شیوه مصرف:روزی یک نخود کندر را زیر دندانهای جلوی خود قرار داده، آرام بجوید تا شیره آن کاملاً کشیده شود. پس از ۴ تا ۵ دقیقه باقی مانده کندر که مثل آدامس شده است را دور بیاندازید.

 

مصرف کندر را بهتر است چند ماهی ادامه دهید.

 

یک نسخه ترکیبی ساده:کندر و سیاهدانه هر کدام ۲ قسمت و مصطکی یک قسمت را با هم اسیاب نموده با عسل معجون ساخته روزی ۳ قاشق چایخوری میل کنید.

 

دمنوش گل میخک برای درمان زود انزالی در طب سنتی

پزشکان طب سنتی برای درمان زودانزالی آقایان دم کرده گل میخک را پیشنهاد می دهند. برای تأثیرگذاری بیشتر بهتر است روزانه دو بار این دمنوش را نوش جان  کنید.

 

دمنوش زنجبیل و عسل برای درمان زود انزالی در طب سنتی

یکی از روش های درمان زودانزالی در طب سنتی ، استفاده از دمنوش زنجبیل و عسل است. برای درمان کافی است تا این نوشیدنی خوش طعم را به صورت روزانه استفاده کنید. کافی است یک بار امتحان کنید تا نتیجه ی مثبت آنرا ببینید.

 

گل شقایق با دارچین برای درمان زود انزالی در طب سنتی

دمنوش گل شقایق همراه با دارچین یک تاخیری سنتی است که استفاده روزانه یک لیوان از این دمنوش میتواند در رفع این مشکل مؤثر باشد.

 

ریشه گیاه جینسنگ  برای درمان زود انزالی در طب سنتی

جینسنگ از جمله گیاهان دارویی است که بطور گسترده ای در درمان ED مورد استفاده قرار می گیرد ولی مطالعات هنوز به چگونگی این امر پی نبرده اند. یكی از مزایای این گیاه نسبت به سایرین بی ضرر بودن آن است.

 

دم کرده گل گاوزبان و سنبل طیب :یک قاشق غذاخوری گل گاوزبان و یک قاشق مربّاخوری سنبل طیب و یک عدد لیموعمانی( یا دو عدد عنّاب) را با یک و نصف لیوان آب، ۲۰ دقیقه روی شعله کم جوشانده صاف نموده با عسل شیرین و میل کنید. این کار را روزی ۲- ۱ بار تا رفع کامل علائم افسردگی انجام دهید.

 

روغن سیاه دانه برای درمان زود انزالی در طب سنتی

یک شب در میان عضلات دور ستون فقرات را خصوصا محل چهاربند (گودی کمر) را با روغن سیاه دانه ماساژ داده و 10 دقیقه بادکش نمائید.( 15 جلسه)

 

با این کار سبب افزایش خون رسانی به اعصاب خارج شده از مهره های T12 تا L5 می شویم و این کار سبب تقویت اعصاب محیطی منطقه و پاک سازی سودا از جوانب آنها می شود و هم سبب افزایش اکسیژناسیون موضعی و گرم شدن موضع و جذب موضعی روغن سیاه دانه سوء مزاج اعصاب برطرف گردیده و هم با این کار اسپاسم های عضلانی محل چهاربند برطرف شده و فشار از روی اعصاب برداشته می شود.

 

استفاده از حنا برای درمان زود انزالی در طب سنتی

استفاده از حنا نه تنها در رنگ آمیزی بلکه در ضدعفونی و حتی یکی از شایع ترین درمانهای گیاهی برای ضخامت بخشیدن به پوست صورت و بدن است که در این باره هم کارایی لازم را دارد، برای استفاده میتوان ابتدا آلت را با آب و صابون شست و آنگاه اندازه ۱ تا دو قاشق مرباخوری حنا را بهمراه قدری آب خیس کرده و آلت را در حالت نعوظ و ایستاده تحریک و اقدام به ماساژ دادن با حنا کنید و بعد از ۱۰ دقیقه با آب ولرم بشویید. با استفاده از حنا پوست آلت خود را ضخیم نموده و از تحریکات شدید خبری نیست و در نتیجه مدت زمان طولانی مشغول رابطه خواهید بود.

 

روغن شترمرغ برای درمان زود انزالی در طب سنتی

روغن شترمرغ بعنوان بهترین محرک جنسی طبیعی استفاده می شود. این روغن تعداد اسپرم در مردان را افزایش داده و با بهبود گردش خون در آلت تناسلی، به درمان اختلال های نعوظ از جمله انزال زودرس، کمک می کند.

 

درمان زود انزالی در طب سنتی, آمپول درمان زود انزالی, درمان دیر انزالی مردان در طب سنتی

درمان دیر انزالی مردان در طب سنتی

 

درمان زود انزالی از نظر ابن سینا

گویند كسی زیاد گوشت گنجشك بخورد و به جای آب شیر بنوشد، همیشه آلت تناسلی اش به حالت ایستاده است و آب پشتش بسیار زیاد است.

 

دیر انزالی

دیر انزالی میتواند به علت بیماری های مزمن، جراحی ها و و عوارض ناخواسته داروها باشد. همینطور امکان دارد به دلیل سواستفاده  از مواد، یا بیماری های روانی مانند افسردگی، اظطراب یا استرس باشد.

 

درمان دیر انزالی مردان در طب سنتی 

عوامل مختلفی از جمله مسائل روحی روانی، نوع تغذیه، تحرک، وضعیت آب و هوایی، سن، بسياري از داروها و برخی از بیماریها میتوانند در کاهش یا افزایش و تقویت میل جنسی در مردان و زنان تاثیرگذار باشند. بسياري از گیاهان هم باتوجه به مواد موجود در آن ها میتوانند برای تقویت میل جنسی مؤثر باشند.

 

البته قدرت گیاهان از این جهت یکسان نیست و مواد مؤثر و مقدار استفاده آن ها در کاهش یا تقویت میل جنسی دخالت دارد.

 

نعنا برای درمان دیر انزالی مردان در طب سنتی

محرک و تقویت کننده میل جنسی . نعنا یکی از گیاهان مؤثر در تقویت قوای جنسی میباشد .

 

صبح و ظهر و شب هر دفعه یک قاشق چای خوری پودر نعنای خشک را در یک استکان آب جوش دم کنید و با شکر میل نمایید این گیاه یکی از گیاهان مؤثر در تقویت قوای جنسی می باشد.

 

گیاه الوتروکوکوس برای درمان دیر انزالی مردان در طب سنتی

تولید هورمون های جنسی بیشتر و همینطور تقویت قوای جنسی:

خستگی، استرس و فشارهای روحی همه و همه روی میل و قوای جنسی تأثیر منفی دارند. برای مقابله با این عوامل مخرب و همینطور افزایش میل و لذت جنسی گیاه الوتروکوکوس موثر است. ریشه ی این گیاه سبب تحریک غدد« آندوکرین» به ویژه غدد جنسی می شود. الوتروکوکوس همینطور سبب ترشح بیشتر هورمون های جنسی شده و به این ترتیب سبب تقویت قوای جنسی می شود. این گیاه از سوی سازمان جهانی سلامت بعنوان محرک موثر برای بدن معرفی شده است.

 

گیاه گزنه برای درمان دیر انزالی مردان در طب سنتی

شیوه استفاده گیاه گزنه برای افزایش و تقویت قوای جنسی:

۵ گرم برگ و گل های خشک گزنه را در یک فنجان آب در حال جوش ریخته و به مدت ۱۵ دقیقه دم کنید. محلول را صاف نموده و میل کنید. البته لازم است که به مدت یک ماه، صبح، ظهر و شب پیش از غذا یک فنجان از این دم نوش را میل کنید.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 دانستنیهای قبل و بعد از ازدواج

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------