آیا عشق و پول از هم جدا هستند؟عشق و پول, ارتباط عشق و پول, مسایل مالی در رابطه عاشقانه

ارتباط عشق و پول

 

عشق و پول مقوله هایی نیستند که ما دوست داشته باشیم آنها را به هم ارتباط بدهیم. هر چند عشق چیزی نیست که بتوان با پول آنرا خرید، ولی حقیقت این است که پول میتواند به طریقی هر رابطه ی عاشقانه ای را تحت‌تأثیر قرار بدهد( چه جدید و چه قدیمی!)

مسایل مالی معمولاً آخرین چیزی هستند که هنگامی که عاشق می شویم به ذهن مان خطور می کنند، ولی زمانی که پای ایجاد و حفظ و بقای یک رابطه ی ماندگار به میان می آید، مسائل مالی و اقتصادی میتوانند رابطه ای را بسازند یا از هم بگسلند.

 

اجازه دهید روراست باشیم؛ مطرح کردن مسایل مالی در رابطه عاشقانه از هیچ سو جنبه ی منفی ندارد. دو نفر میتوانند با پول زیاد یا بدون پول زیاد، یک زندگی شاد و سازش کارانه را با هم تجربه کنند. بهرحال در نظر گرفتن تأثير پول بر یک زندگی عاشقانه، تنها قسمتی از این رابطه است.

 

برای لمس خوشبختی، خيلي از مسایل باید در کنار هم اتفاق بیوفتند و تکه های پازل بدرستی کنار هم چیده شوند، تا آن احساس خوب در انسان ایجاد شود. در جامعه ای زندگی می کنیم که بحران های زيادي زندگی مشترک اشخاص را تهدید می کند، عدم ثبات شغلی، دغدغه های مالی و بحران بی کاری من جمله مسائلی است که زوج های بسياري در زندگی روزانه ی خویش با مصائب آن دست به گریبان هستند.

 

پس بی گمان نباید نقش ماديات را در زندگی نادیده گرفت. چرا‌که زمانیکه شرایط مالی خانواده دچار بی تعادلی می شود، روابط زناشویی هم تحت‌تأثیر آن قرار می گیرد. حتی فرزندان هم درگیر این مشکلات خواهند گردید و پیامدهای آن دامنگیر خانواده خواهد شد. چرا‌که بي‌پولي ، سبب می شود تک تک افراد خانواده از قسمتی از نیازها و حتی آرزوهایشان دست بکشند و به کم خرج ترین نوع ممکن زندگی کنند.

 

عشق و پول, ارتباط عشق و پول, مسایل مالی در رابطه عاشقانه

مسایل مالی در رابطه عاشقانه

 

آینده ی زندگی تان را رسم کنید 

بسياري از اشخاص برای هر سال از زندگی خویش برنامه ریزی دقیقی دارند، حساب دخل و خرج زندگی را به خوبی نگه می دارند و معتقد هستند هر ماه باید قسمتی از دستمزد، صرف پس‌انداز شده و برای هر اتفاق غیر قابل پیشبینی آماده بود. در مقابل هستند افرادی که در لحظه زندگی می کنند و باوری به حساسیت های گروه اول ندارند.

 

اغلب دستمزد شان تا سر برج دوام نمی آورد، اهل پس‌انداز نیستند و ول خرجی کردن در رستوران ها و مرکزها خرید را یک نوع تفریح و سرگرمی به حساب می آوردند. پس ازدواج این دو دسته با هم ديگر میتواند تبدیل به یک فاجعه ی تمام عیار شود؛ درصورتی که از قبل با هم سر مسایل مالی به توافق نرسیده باشند. اگر زن و مرد در تک تک مسایل زندگی شان نتوانند نکته ی تعادل را بیابند زندگی آرامی نخواهند داشت.

 

همه ی ما رابطه ای با پول داریم

همه ی آدم ها رابطه ای با پول دارند مگر این که کسی هنوز مانند اجدادمان در غار زندگی کند! شما همانطور که با دوستان و خانواده ی خویش ارتباط دارید، با پول نیز ارتباط دارید و آنها هم همینطور. ارتباط ها بر هم اثر می گذارند و چنانچه انتخاب کنید که به عنوان مثال رابطه ی خویش با خانواده تان را نادیده بگیرید، مطمئنا تأثير منفی بر زندگیتان خواهد گذاشت.

 

متأسفانه پول و درآمد، بزرگ ترین دلیل اختلاف زن و شوهر ها و حتی جدایی ها هستند. پس این هم دلیلی دیگر برای اینکه باید قبل از جدی شدن رابطه، در مورد مسائل مالی با طرف مقابل تان به یک توافق کامل و دقیق برسید.

 

در مورد سبک زندگی مالی تان با هم حرف بزنید و روش های پول خرج کردن همدیگر را بدانید. هر دوی شما باید این موضوع را مطرح کنید که پول تا چه اندازه در احساس امنیت، تفریح یا رضایت تان از زندگی نقش دارد. چه چیزی به نظر شما ارزش پول خرج کردن را دارد و چه چیزی نه، ترجیح می دهید پول تان را سرمایه گذاری کنید یا اینکه دوست دارید آن را در سفر و گشت و گذار خرج کنید و لذت ببرید، اگر یکی از شما دو نفر کارش را از دست داد چه باید بکنید و ....

 

عشق و پول, ارتباط عشق و پول, مسایل مالی در رابطه عاشقانه

عشق و پول

 

باز هم مثل همیشه، مدارا حرف آخر را می زند!

ازدواج یک نوع شراکت است و باید زمینه های مشترک را پیدا کرد. هر چند نمی توان نقش پُررنگ و به شدت تاثیر گذار پول را بر رابطه و عشق انکار کرد و باید این واقعیت را پذیرفت که اهمیت دادن به میزان درآمد و وضعیت مالی به معنی بی ارزش کردن عشق نیست، اما این را نیز باید همزمان به یاد داشت که به مهارت ِ« چگونه حرف زدن و تصمیم گرفتن در مورد مسائل مالی» نیاز داریم تا هم عشق و رابطه را زیر سوال نبریم، هم مسئله ی مهم پول را نادیده نگیریم و هم جلوی اختلاف های شدید در مورد مسائل مالی در آینده را بگیریم.

 

مشورت کنید

بعضی از خانواده در همان آغاز، برای مدیریت مالی، توافق می کنند که هر لحظه از زندگی، برای صرف حتی یک ریال، با هم مشورت داشته باشند. چرا‌که همیشه گفته اند، استفاده از عقل دیگران نشانه ی خردمندی است. اگر این مشورت در مسایل مالی اتفاق نیوفتد باز هم منشأ پیدایش اختلاف خواهد بود. بهرحال باید روشن شود که چند میلیونی که در طی سال پیش ذخیره نموده ایم باید صرف خرید یک وسیله ی تازه برای خانه شود یا یک سفر گروهی !

 

گردآوری:بخش زناشویی بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------