چگونه با همسر شلخته و بی انضباط زندگی کنیدعلت شلخته بودن همسر , اصلاح عادت های همسر شلخته , برخورد با همسر شلخته و بی انضباط

برخورد با همسر شلخته و بی انضباط 

 

با بی نظمی و شلختگی همسر چه کنیم؟

داشتن همسر شلخته و بی انضباط یکی از مشکلاتی است که باعث بحث های زیادی بین زوج های جوان می شود ، متاسفانه شلخته بودن خصلتی است که زمان آشنایی به سختی مشاهده می شود ، بهتر است به طور مستقیم یا غیر مستقیم رفتاری که باعث خراب شدن لحظات عاشقانه شما می شود را به همسرتان نشان داده و با هم برای رفع مشکل ، راه حل مناسب پیدا کنید. 

یکی از مشکلاتی که خانم ها در ازدواج با آن روبرو می شوند شلخته بودن همسر است . افراد شلخته وسایل را در محل مخصوص خود نمی گذارند و همین کار باعث ایجاد مشاجره بین زوج های جوان می شود.

 

در اولین قدم شما باید به رفتارهای خود و همسرتان بدون جانبداری و با دقت نگاه کنید ، اول مطمئن شوید که خودتان درگیر اختلال وسواس نشده اید و بیش از حد گیر نمی دهید ، ممکن است شما علاوه بر این که فرد مرتبی هستید ف عجول هم باشید یا از خود و همسرتان انتظار بیش از حد داشته باشید و مدام در حال قضاوت باشید.

 

از طرف دیگر ممکن است پدر و مادر همسرتان در خانه مسئولیتی به او نداده باشند و همیشه یک نفر بوده که خانه را برایش مرتب کنید به همین دلیل شلخته شده و دلیل رفتارش ، بی توجهی نسبت به شما نیست. شما با شناخت و درک بهتر و ریشه یابی مشکل همسرتان می توانید به تفاهم بیشتری با هم برسید. 

 

در ادامه مقاله به شما می آموزیم که چطور با همسر شلخته و بی انضباط خود رفتار کنید تا این عادت زشت را ترک کند و زندگی به روال خوبی بازگردد.

 

 بی‌نظمی و شلختگی همسر, همسر شلخته و بی انضباط, همسر شلخته

بهترین روش اصلاح همسر شلخته و بی انضباط

 

اصلاح عادت های همسر شلخته و بی انضباط

شما باید در مورد مسائلی که شما را ناراحت می کند به روشنی و با آرامش به او توضیح دهید. اغلب درهم و برهم بودن اطراف آقایان را آزار نمی دهد ولی برعکس یک انم معمولا نمی تواند آشفتگی اطرافش را تحمل کند بنابراین اغلب مردان درکی از ناراحتی شما ندارند. در قدم اول از او بخواهید که هر چیزی که برمیدارد را سر جای خودش بگذارد یا وقتی از بیرون به خانه می آید لباس هایش را روی جالباسی آویزان کرده و جورابهایش را همراه با دستانش بشوید.

 

به شوهرتان آموزش دهید

قبل از این که وظیفه ای را برعهده شوهرتان ب گذارید از او بخواهید که هنگام انجام کار کنار شما بایستد و نحوه صحیح کار را از شما یاد گرفته   مطابق با همان شو کارها ار انجام دهید تا از بروز مشکلات و بحث های بعدی اجتناب کنید. به علاوه به جای این که به صورت نامفهوم از او بخواهید که کمکتان کند از جمله های دقیق و واضح استفاده کنید مثلا " عزیزم تا من نهار را درست میکنم بیزحمت خانه را مرتب کن " 

 

اصلاح عادت های همسر شلخته, برخورد با همسر شلخته و بی انضباط, همسر بی نظم

روش درست برخورد با همسر شلخته و بی انضباط

 

کارها را تقسیم کنید

اگر شوهرتان به ریخت و پاشش ادامه میدهد دلیلی ندارد دائما در حال تمیزکاری باشید، بهتر است کارها را با هم تقسیم کنید و نیمی از کارهای مرتب کردن یا جارو کشیدن خانه را به شوهرتان محول کنید و به هیچ عنوان به بهانه این که اودرست نمی تواند کارها را انجام دهد خودتان وظایف او را بر عهده نگیرید به خصوص اگر قرار است مهمان بیاید شوهرتان خودش باید اشتباهاتش در خانه را جبران کند و با همکاری خود او تدارک های لازم برای مهمانی را انجام  دهید.

شوهرتان باید بداند که شلخته بودن عواقب دارد و داشتن یک خانه همیشه مرتب و تمیز نیاز به همکاری دو نفر دارد. 

 

خشم خود را کنترل کنید

اگر شریک زندگی شما در تلاش است که به شما کمک کند بهتر است جلوی خشم خود را بگیرید. اگر با کثیفی خانه یا کار انجام نشده روبرو شده اید به جای خشمگین شدن فقط از او بخواهید کارهای لازم را انجام دهد. با خودتان بگویید او فردی شلخته است که باید اصلاح شود و مسلما متوجه آشفتگی اطرافش نیست و با کمک گرفت از او شرایط را بهتر کنید.

وسایل اضافه را دور کنید.

یکی از بهترین روش ها برای کمتر شلوغ شدن خانه این است که وسایل اضافه را از منزل خارج کنید مثلا تعداد کمی جوراب برای همسرتان داشته باشید که مجبور باشد زود به زود آنها را بشوید. 

 

لیست مشکلات را تهیه کنید

شاید همسر شما در انجام برخی کارها مشکل داشته باشد مثلا هرگز سینک ظرفشویی را خالی نگذارد یا لباسها را درست مرتب نکند ولی در انجام کارهای دیگر مهارت داشته بااشد. 

لیست کارهایی که همسرتان میتواند به خوبی انجام دهد را در کنار کارهایی که نمیتواند درست انجام بدهد را تهیه کنید. با این کار تمرکزتان از روی خصوصیات منفی او دور شده و  میتوانید با صبر بیشتری به او کمک کنید عادت های زشتش را کنار بگذارد. 

معیار افراد برای تمیزی با هم متفاوت است بنابراین بهتر است به دنبال روشی باشید که برای هر دوی شما مناسب باشد. 

 

برخورد با همسر شلخته و بی انضباط, همسر بی نظم, بی‌نظمی و شلختگی همسر

کمک گرفتن از همسر شلخته و بی انضباط

 

تنظیم یادآور

فراموش کردن برخی کارهای روتین مثل بردن سطل زباله به راحتی قابل فراموش شدن است بنابراین به جای این که هر شب حرص بخورید بهتر است برای ساعت مشخص یادآور موبایل را تنظیم کنید . می توانید سیستمی برای کارهایی که قرار است نوبتی انجام دید تنظیم کنید تا دیگر نیاز به یادآوری زبانی به هم نداشته باشید و احتمال فراموش شدن وظایف را به صفر برسانید. 

 

با او همراهی کنید

شاید همسرتان واقعا حواس پرت است و در کل فراموش می کند چه کاری را باید چطور انجام دهد بنابراین سعی کنید محیط را طوری تغییر دید که این مشکلات از بین برود مثلا اگر همسرتان عادت دارد لباس ها را روی کف حمام بیندازد با قرار دادن چوب لباسی در حمام به جای اتاق خواب ، مشکل او را حل کنید. شما با فراهم کردن ابزار مناسب و قرار دادن آن ها در مکان های مناسب بسیاری از مشکلات را می توانید به سادگی حل کنید. 

 

برای همسرتان مادری نکنید

مادری کردن برای همسر شلخته و بی انضباط فقط باعث شدیدتر شدن شلختگی او خواهد شد هرگز سعی نکنید پا به پای او به هم ریختگی هایی که ایجاد کرده است را مرتب کنید و دائم اشتباهات او را اصلاح کنید. 

 

همسر شلخته و بی انضباط, همسر شلخته, رفتار با همسر شلخته

روش تغییر عادت های همسر شلخته و بی انضباط

 

به کودکان خود مرتب بودن را آموزش دهید

آموزش نظم و مرتب بودن به کودکانی که پدر بی نظم و شلخته ای دارند کاری سخت است و استرس زیادی به همراه دارد ولی آموزش کودکان برای تمیز کردن و مرتب کردن خانه میتواند تا حدود زیادی وظایف شما را کم کرده و خستگی تان را کاهش دهد.  برای مرتب کردن خانه ، شستن و چیدمان ظرف ها یا گردگیری کردن از همان ابتدا به کودکتان آموزش دهید تا در ضمیر ناخودآگاه او نهادینه شود و یک شلخته جدید به جمع خانواده شما اضافه نشود. 

 

در عمل نشان دهید که آراسته بودن او برایتان مهم است

با صداقت و در آرامش خواسته های خودتان از او را بیان کنید و مشکلاتی که لحظات عاشقانه تان را خراب می کند با او درمیان بگذارید. شاید همسرتان به دلیل اطمینان از علاقه شما نیازی نمی بیند در ظاهر یا رفتار خود تغییری ایجاد کند.

در عمل به او نشان دهید که به آراسته بودنش اهمیت می دهید مثلا برایش لباس جدید بخرید ، او را برای خرید لباس های جدید به بازار ببرید، لباس های تمیز و مرتب او را برای روز بعد آماده کنید و بعد از پوشیدنشان از او تعریف کنید تا برای آراستگی تشویق شود. 

 

صبر داشته باشید و از مشاور کمک بگیرید

هیچگاه نمی توان توقع داشت که عادت های فرد یک روزه تغییر کرده و بهتر شود اگر همسر شما شلخته و بی انضباط است نمی تواند یک روزه تبدیل به فردی تمیز و مرتب شود. بنابراین برای انتظارات خود باید زمان بندی مناسب داشته و صبور باشید. 

 

اگر هیچکدام از روش هایی که استفاده کردید پاسخگو نبود و همچنان شلختگی همسرتان شما را آزار می داد بهتر است از خدمات زوج درمانی و مشاوره های یک فرد متخصص استفاده کنید تا بتواند با بررسی الگوهای روابط میان فردی شما و اعضای خانواده مشکل را ریشه یابی کرده و راه حل های مناسب را در اختیار شما بگذارد. 

 

گردآوری : بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------