در مقابل توهین همسر چه کنیم؟بی احترامی به همسر در جمع , نحوه برخورد با توهین و تحقیر همسر , با شوهر توهین کننده چگونه رفتار می کنید , بی احترامی مرد به زن در جمع

توهین به همسر

 

اگر همسرم به من توهین کرد ولی معذرت خواهی نکرد چکار کنم؟

توهین کردن هنگام عصبانیت یکی از عادت هایی است که به سختی تغییر می کند ، اگر همسرتان به شما توهین کرد ولی معذرت خواهی نکرد بهتر است صبر کنید تا اعصاب هر دو نفرتان آرام بگیرد و سپس خواسته خودتان را مستقیم به او بگویید. 

متاسفانه بعضی از افراد وقتی ناراحتی یا عصبانیتشان شدید می شود و از کوره در می روند شروع به توهین کردن و فحش دادن می کنند ، بدترین کار در این مواقع مقابله به مثل کردن یا پاسخ دادن به توهین هایشان است. 

 

یکی از علایم بی احترامی مرد به زن این است که به شما، خانواده و دوستانتان توهین و بی احترامی می کند. خانواده و دوستان شما را مسخره می کند و از حضورشان در منزلتان استقبال نمی کند و آنها را هر از گاهی تحقیر میکند یعنی برای شما و رابطه ای که با شما دارد ارزشی قائل نیست. افرادی که اهل توهین کردن هستند معمولا به ندرت پیش می آید اهل عذرخواهی باشند ، شاید در اوایل رابطه به اصطلاح ناز شما خریدار داشته باشد و با دیدن ناراحت شدن و گریه شما پا پیش بگذارند و معذرت خواهی کنند ولی بعد از مدتی دیگر به این کارشان ادامه نخواهند داد. 

 

کنار آمدن با شخصی که عادت به توهین و بددهنی دارد کار بسیار سختی است به خصوص اگر فردی منطقی نباشد و نتوانید با او یک گفتگوی دوستانه در مورد توقعات و انتظارات خودتان داشته باشید بنابراین اگر در مرحله انتخاب هستید بهتر است در این زمینه تجدید نظر نمایید ولی اگر کار از کار گذشته است و ازدواج کرده اید می توانید به کمک راهکارهای زیر او را متوجه رفتار اشتباهش بکنید و کم کم شدت و تکرار توهین هایش را کمتر کنید. 

 

بی احترامی مرد به زن در جمع , نحوه برخورد با بی احترامی همسر , اگر همسرم به من توهین کرد ولی معذرت خواهی نکرد چکار کنم

 توهین و ناسزا گفتن به همسر

 

اگر همسرم به من توهین کرد ولی معذرت خواهی نکرد چکار کنم

همیشه قبل از صحبت کردن باید صبر کنید که فضای متشنج از بین برود و آرامش پیدا کنید تا بتوانید یک گفتگوی آرام ، صمیمی و منطقی برای حل مشکل داشته باشد. 

آرامش خودتان را حفظ کنید :

باید این نکته را در نظر بگیرید که اغلب حرفهایی که موقع عصبانیت از دهان افراد خارج می شود هم واقعیت ندارد و هم این که معنای خاصی ندارد ! در صورتی که میخواید رفتار همسرتان را تعدیل کنید باید بتوانید در این شرایط سخت و پرتنش که او در حال پرخاشگری است خودتان را کنترل کنید ، هر گونه مقابله به مثلی می تواند شرایط را وخیم تر کند و باعث عصبی تر شدن هر دو نفر شما شود ، سعی کنید حرفی نزنید یا در صورتی که مور سوال قرار گرفتید حرفتان را با آرامش و بدون کنایه بزنید تا همسرتان آرام تر شود.

 

توهین و ناسزا گفتن به همسر , عذرخواهی از همسر بعد از توهین , در مقابل توهین همسر چه کنیم

در مقابل توهین همسر چه کنیم

 

عصبانیت همسرتان را ندیده نگیرید

نادیده گرفتن پرخاشگری یک همسر عصبانی به امید این که خودش آرام شود ممکن است منجر به انفجار ناگهانی یا تمسخر و بهانه گیری ها و حمله های مداوم او شود تا جایی که موفق شود صبرتان را لبریز کند. 

 

به حرفهایش توجه کنید تا علت عصبانیتش را متوجه شوید 

همسر شما مسلما بین پرخاش ها  توهیه هایش ، گلایه هایش را هم عنوان می کند و حتی در برخی موارد حرفهای درستی می زند ولی به دلیل بددهانی اش معمولا این حرفها ندیده گرفته شده و مورد قضاوت و انتقاد قرار می گیرد. 

در این شرایط به نکاتی که باعث ایجاد عصبانیت شده دقت کنید و اگر موردی بود که نیاز به بهبود داشت حتما انجامش دهید. مثلا ممکن است همسرتان در بین حرفهایش بگوید از شلختگی تو خسته شده ام و شما متوجه شوید که واقعا درست می گوید و شلخته اید ، در این شرایط میتوانید از این نکته برای بهبود رفتار و رابطه خودتان استفاده کنید.

 

با شوهر توهین کننده چگونه رفتار می کنید , بی احترامی مرد به زن در جمع , نحوه برخورد با بی احترامی همسر

عذرخواهی از همسر بعد از توهین

 

اگر همسرتان بعد از توهین کردن معذرت خواهی نکرد با او صحبت کنید

در صورتی که همرتان بعد از توهین کردن ، معذرت خواهی نکرد ، بهتر است او را ترک کنید و به کارهایتان برسید . صبر کنید تا آرامش پیدا کنید و همسرتان هم آرام شود و سپس یک گفتگوی صریح و شفاف ولی صمیمی با او داشته باشید. 

 

از او بخواهید در آرامش به حرفهایتان گوش دهد و تا تمام شدن صحبتتان حرفی نزند. 

برای بهبود اوضاع باید هنگام صحبت کردن آرام باشید و با احترام حرف بزنید در غیر این صورت ممکن است دوباره یک دعوای جدید شروع شود. با این شیوه به همسرتان می آموزید که می شود با حفظ احترام طرف مقابل با او صحبت کرد. 

 

به او بگویید که چقدر برای شخصیتش احترام قائلید و این بددهانی ها را در شان و شخصیت او نمی دانید. 

به او بگویید که از توهین ها و پرخاشگری هایش تا چه حد آزرده شده اید و از نظر عاطفی از او دور شده اید و تکرار این رفتارها می تواند منجر به کم رنگ تر شدن رابطه عاطفی تان شود. 

 

او را متوجه آسیب زا بودن و دردناک بودن حرفهایش بکنید و از او بخواهید برای کنترل خشم و بهبود رفتارش تلاش کند. 

مستقیما به او بگویید که از رفتارش ناراحتید و توقع عذر خواهی و دلجویی دارید.

 

گردآوری : بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------