بیوگرافی جواد افشار کارگردان و نویسنده سینما و تلویزیونبیوگرافی جواد افشار,جواد افشار ,بیوگرافی جواد افشار کارگردان

بیوگرافی جواد افشار

 

بیوگرافی و عکس های جواد افشار

جواد افشار در ۲۶ دی سال ۱۳۴۷ در قم به دنیا آمد. وی در کودکی با تعزیه خوانی و بعد با تئاتر آشنا شد. در سال ۱۳۶۳ در سن ۱۶ سالگی اولین بار کارگردانی را با ساخت یک فیلم کوتاه شروع کرد. در سال ۱۳۶۹ به دانشگاه صدا و سیما راه پیدا کرد با دریافت مدرک کارشناسی کارگردانی فارغ‌التحصیل گردید. همچنین به عنوان دستیار کارگردان در فیلم مسافر به کارگردانی داوود میرباقری فعالیت‌های خود را ادامه داد.

چکیده ای از بیوگرافی جواد افشار

نام: جواد افشار

تاریخ تولد: تولد ۲۶ دی ۱۳۴۷ ‏

محل تولد: قم

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

زمینه فعالیت: تلویزیون، سینما

حرفه: کارگردان

 

بیوگرافی جواد افشار,جواد افشار ,زندگینامه جواد افشار

بیوگرافی جواد افشار کارگردان

 

بیوگرافی جواد افشار

دوران کودکی در نمایش های تعزیه خوانی بازی می کرده و این باعث وارد شدن او به حوزه نمایش و تئاتر می گردد ، و با مشارکت دوستان خود در قم یک گروه تئاتر راه اندازی می کند که اجرا های آنها بیشتر در ایام دهه فجر بوده است.

 

جواد افشار کارگردان سینما و تلویزیون ایران است. از مهمترین آثار جواد افشار می‌توان به کارگردانی سریال برادر، سریال مادرانه و سریال آنام اشاره نمود.

 

جواد افشار کار حرفه‌ای خود را از تلویزیون شروع نمود و سال 1382 در سریال پول کثیف به عنوان کارگردان شرکت داشته است. هر چند موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مثل سریال برادر، بیشتر نبود ولی تجربه خوبی برای جواد افشار به حساب می آید و همکاری با هنرمندانی مانند فرهاد جم، زیبا بروفه، رضا رویگری و غلامحسین لطفی را تجربه کرد.

 

جواد افشار در سال 1395 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در تولید اثر مهمی حضور داشته است. اثر مهم جواد افشار در این سال، فعالیت در سریال برادر به عنوان کارگردان به حساب می آید.

 

وی در دوران دانشجویی چند فیلم کوتاه ساخت از جمله فیلم کوتاه ۱۶ میلیمتری زنبورک که در جشنواره‌های داخلی و بین‌المللی شرکت نمود و جوایزی به دست آورد. او در سال ۱۳۷۶ اولین فیلم بلند داستانی خود را با عنوان پایی برای پرواز ساخت و در سال ۱۳۷۹ اولین سریالش را با نام غروب بی پایان کارگردانی کرد.

 

شاید یکی از مهمترین قسمت های بیوگرافی جواد افشار فعالیت در سریال برادر بوده است. جواد افشار سال 1395 سریال برادر را کارگردانی کرد که توانست خود را بین اهالی فضای تلویزیون طرح کند. از جواد افشار نقل قول شده است که برای کارگردانی در سریال برادر و همکاریش با عوامل و بازیگران اعلام رضایت نموده است. جواد افشار توانست با فعالیت در سریال برادر تجربه حرفه‌ای موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی مانند حسین یاری، پوریا پورسرخ، گلاره عباسی و حسن پورشیرازی توانست سطح کاری او را دگرگون کند.

 

جواد افشار به جز سریال برادر، سال 1392 سریال مادرانه را کارگردانی نموده است. جواد افشار این‌بار با هنرمندانی مانند مهدی سلطانی، لعیا زنگنه، آتیلا پسیانی و شقایق فراهانی همکاری داشت.

 

با اینکه جواد افشار را بیشتر به عنوان کارگردان می‌شناسیم، ولی در حرفه‌های دیگر هم فعال بوده است. جواد افشار به جز کارگردان به‌عنوان نویسنده هم در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. مهمترین اثر جواد افشار در حرفه‌ی نویسنده، سریال جابر بن حیان است.

 

یکی از خصوصیات حرفه‌ای بیوگرافی جواد افشار آن هست که در مدت زمان فعالیت خود، هم در تلویزیون و هم در سینما حضور داشته است. جواد افشار را باید بیشتر کارگردان تلویزیون بدانیم چرا که 92% آثار او تلویزیونی و 8% آثارش سینمایی است. در حقیقت جواد افشار از مجموع 12 اثری که در کارنامه دارد، در 11 اثر در تلویزیون با نام سریال حضرت معصومه (س)، سریال آنام، سریال گاندو، سریال برادر، سریال کیمیا، سریال مادرانه، سریال سی امین روز، سریال روزهای زیبا، سریال جابر بن حیان، سریال روز رفتن و سریال پول کثیف نام‌های و در 1 اثر در سینما با نام فیلم کلبه فعالیت داشته است.

 

بیوگرافی جواد افشار,جواد افشار ,بیوگرافی جواد افشار کارگردان

جواد افشار

 

ازدواج جواد افشار

چندین سال پیش ایشان ازدواج نموده و دارای دو فرزند دختر و پسر به نام ناهید و علی است که هر دو در زمینه هنر کار میکند. پسرش علی افشار تاکنون در چندین کار پدر بازی نموده و آخرین سریال گاندو بوده است.

 

آثار جواد افشار

فیلم‌های سینمایی

- کلبه - ۱۳۸۷

 

فیلم های تلویزیونی

گاندو  ۲( ۱۴۰۰) گاندو  (۱۳۹٨)  آنام  (۱۳۹۶)  
برادر  (۱۳۹۵)   کیمیا (۱۳۸۹--۱۳۹۴)   مادرانه  (۱۳۹۲)  
سی‌امین روز   (۱۳۹۰)  لبه آتش (۱۳۸۹)   روزهای زیبا  (۱۳۸۸)  
گل یا پوچ  (۱۳۸۶)  برادر   (۱۳۹۵)  کیمیا (۱۳۸۹-۱۳۹۴)  
مادرانه  (۱۳۹۲)  سی‌امین روز  (۱۳۹۰)  لبه آتش  (۱۳۸۹)  
روزهای زیبا  (۱۳۸۸)  گل یا پوچ  (۱۳۸۶)   روز رفتن ( ۱۳۸۵)  
جابر بن حیان (۱۳۸۵) پول کثیف (۱۳۸۲) غروب بی‌ پایان (۱۳۷۹)

 

فیلم‌های تلویزیونی 

دو بعلاوه یک ( ۱۳۹۰)  رایزن عشق (۱۳۹۰  )  برگ و باد (۱۳۹۰)
قول ( ۱۳۸۷  ) کیلومتر (۱۴ - ۱۳۸۷  ) پاسخ رحمان ( ۱۳۸۶  )
 همان نور معروف ( ۱۳۸۶) بجامانده ( ۱۳۸۶ ) مهمان اتاق( ۱۰۲ - ۱۳۸۱  )
همسفران (۱۳۷۹  ) پای برای پرواز(۱۳۷۶  )

 

 تصاویر جواد افشار

بیوگرافی جواد افشار,جواد افشار ,بیوگرافی جواد افشار کارگردان

جواد افشار و پسرش

 

بیوگرافی جواد افشار,جواد افشار ,ازدواج جواد افشار

جواد افشار و پدرش

 

بیوگرافی جواد افشار,جواد افشار ,بیوگرافی جواد افشار کارگردان

زندگینامه جواد افشار

 

بیوگرافی جواد افشار,جواد افشار ,عکس جواد افشار

عکس جواد افشار

 

بیوگرافی جواد افشار,جواد افشار ,تصاویر جواد افشار

تصاویر جواد افشار

 

گردآوری: فرهنگ و هنر بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------