تازه های آکادمی هنر

مدل اسب برای سیاه قلم,مدل نقاشی اسب مناسب برای نقاشی سیاه قلم ,مدل اسب برای سیاه قلم

مدل اسب برای سیاه قلم

مدل اسب سیاه قلم مدل نقاشی اسب مناسب نقاشی سیاه قلم نقاشی سیاه قلم در بین مردم شایع بوده و منظور از…

موسیقی کانتری چیست و سازهای مهم آن کدامند؟موسیقی کانتری چیست,موسیقی کانتری,سازهای مهم ژانر موسیقی کانتری

موسیقی کانتری چیست

 

موسیقی کانتری چه نوع موسیقی می باشد؟

موسیقی کانتری یک نوع از سبک‌های موسیقی غربی است که به آن وسترن هم می گویند. شروع این سبک از مناطق جنوب ایالات متحده در ابتدای دهه بیست قرن بیستم به وجود آمده است. ریشه‌های این سبک از موسیقی فولک آمریکایی و به خصوص موسیقی آپاچی‌ها و موسیقی بلوز می باشد. این سبک بیشتر از ترانه‌ها و تصنیف‌های عاشقانه که ریشه در عواطف و روابط احساسی و همین طور طبیعت دارد می باشد.

موسیقی کانتری

موسیقی کانتری نوعی از موسیقی محلی آمریکا است که به طور خیلی وسیع در خیلی از ایالت‌ها نواخته شده و طرفداران زیادی دارد. محتوای اصلی آهنگ‌های سبک کانتری عشق، طبیعت و سبک زندگی سنتی آمریکایی است. این سبک موسیقی به علت تم و ملودی راحت با بعضی از ژانرهای دیگر از جمله بلوز و جاز، نزدیکی دارد. از آلات اصلی این ژانر می‌توان به گیتار لپ استیل بانجو، ویلن، گیتار و هارمونیکا (سازدهنی) اشاره نمود. 

 

کانتری که وسترن هم نامیده می‌شود ژانری از موسیقی همه پسند است که ریشه در ژانرهایی مثل بلوز و موسیقی قدیمی و انواع گوناگون موسیقی محلی آمریکا از جمله آپالاچی، کاجون و سبک‌های موسیقی غربی و کابوی Red Dirt دارد. نیومکزیکو، کشور تگزاس و تجانو. ریشه‌های دوست داشتنی آن از اوایل دهه ۱۹۲۰ در جنوب ایالات متحده آمریکا شروع شده است.

 

موسیقی کانتری بیشتر شامل تصنیف‌ها و آهنگ‌های رقص با شکل های عادی راحت، اشعار محلی و هارمونی است که بیشتر با سازهای زهی مثل بانجو، گیتارهای الکتریکی و صوتی، گیتارهای استیل مثل فولادهای پدال و کمانچه‌ها و همین طور هارمونیک همراه است. 

 

موسیقی کانتری چیست,موسیقی کانتری,هنرمندان معروف موسیقی کانتری

موسیقی کانتری

 

بنا به گفته لیندزی استارنس، اصطلاح موسیقی کانتری در دهه ۱۹۴۰ محبوبیت بیشتری نسبت به اصطلاح اولیه موسیقی Hillbilly پیدا نمود. این موسیقی در اواسط قرن بیستم شامل موسیقی غربی گردید که به موازات موسیقی تپه ای از ریشه‌های مشابه کامل شد. در سال ۲۰۰۹ در ایالات متحده، موسیقی کانتری بیشترین شنونده ژانر رادیویی در ساعت شلوغی را در زمان رفت و آمد شب داشت و دومین دوست داشتنی ترین در رفت و آمد صبح بود.

 

اصطلاح موسیقی کانتری امروزه برای توصیف بسیاری از سبک‌ها و زیرشاخه‌ها استفاده می‌شود. ریشه موسیقی کشور در موسیقی محلی طبقه کارگر آمریکایی آمریکایی یافت می‌شود. این موسیقی از موسیقی دوست داشتنی آمریکایی و موسیقی محلی آمریکایی الهام گرفته‌است که ریشه در موسیقی سلتیک، تصنیف‌های سنتی انگلیسی، موسیقی آفریقایی-آمریکایی، آهنگ‌های گاوچران، کریدو، موسیقی محلی فرانسه و سایر سنت‌های موسیقی محلی داشت.

 

موسیقی کانتری چیست,موسیقی کانتری,شاخصه‌های اصلی سبک موسیقی کانتری

سازهای مهم ژانر موسیقی کانتری

 

سازهای مهم ژانر موسیقی کانتری 

آكاردئون، آتوهارپ، درامز، فيدل، گيتار، هارمونيكا، ماندولين، بانجو، باس، دوبرو، پيانو، واش بورد، زيثر از سازهای اصلی سبک کانتری محسوب می شوند.    

 

هنرمندان معروف موسیقی کانتری 

از مطرح‌ترین هنرمندان این سبک جيمي می‌توان به راجرز، ورنون دالهارت، روي آكوف، جاني كش، فلويد كرامر در دسته‌ی هنرمندان سرشناس ژانر کانتری اشاره کرد.. 

 

ژانرهای زير مجموعه ژانر موسیقی کانتری  

آمريكانا، بلوگراس، كانتری فولک، كانتری پاپ، كانتری راک، كانتری-كانتری، كلاسيک-كانتری، mainstream country، برو كانتری ، ماسل راک كانتری، آلتراک گرانج كانتری

 

موسیقی کانتری چیست,موسیقی کانتری,ژانرهای زير مجموعه ژانر موسیقی کانتری

هنرمندان معروف موسیقی کانتری

 

شاخصه‌های اصلی سبک موسیقی کانتری

نظر به اینکه این ژانر موسیقی از موسیقی فولک روستایی پدیدار شده است، اشعار این نوع موسیقی در ارتباط با مشکلات و معضلات مردمان روستایی و بعضی وقتها مشکلات روستائیان مهاجر به شهرهاست.

 

موضوع اصلی در اشعار کانتری، نوستالژی است

پیشرفت ساده آکورد برای شنوندگان جذابیت دارد چون که حس راحتی بیشتری با ساختار موسیقیایی داشته و به سادگی آن را دنبال می‌کنند که شنیدن آن برخلاف ژانرهای جاز،  کلاسیک و بعضی اشکال موسیقی راک که برای برخی شنوندگان پیچیده به نظر می‌رسند، با دشواری کمتر و لذت بیشتری همراه است.

 

اشعار قابل فهم و دارای استعارات ساده در مورد زندگی و طبیعت، اشعار روایتگر داستان‌های ساده، یادآوری آهنگ پس از یکبار شنیدن، قابلیت تشخیص ادوات موسیقی بکار رفته، احتمالاً لهجه جنوب آمریکا و صدای تودماغی خوانندگان، استفاده از نام‌های تک سیلابی مردان و زنان در اشعار و همچنین استفاده از کلماتی نظیر کابوی ، اسب‌ها و سگ‌ها در ترانه ها از دیگر خصوصیات این ژانر است.

 

گردآوری: بخش فرهنگ و هنر بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022