اصلاح صورت با بند يكي از عوامل بروز آكنه 

 

اصلاح صورت با بند

 

بيماري آكنه با اصلاح صورت خانم ها با بند - اگر همزمان با زمان ازدواج باشد به دليل استرس و همچنين مستعد بودن پوست آنها - ممكن است خود را نشان دهد. ناظمي ادامه داد: به طور كلي زمينه بروز‌ آكنه ژنتيكي است و در دنيا حدود 80 تا 90 درصد افراد به آن مبتلا هستند. وي افزود: معمولا آكنه در زمان بلوغ و سنين جواني كه در فرد تغييرات ژنتيكي ايجاد مي شود بروز مي كند كه اين مي تواند اضطراب ، افسردگي و گاهي اوقات نگراني افراد را به دنبال داشته باشد.

 

ناظمي در گفتگو با ایرنا گفت: درباره مسايل روحي ، رواني ، استرس و اضطرابي كه بيماري آكنه ايجاد مي كند زياد بحث شده است ، چرا كه اولين عضوي كه مبتلا مي شود صورت است. وي با بيان اينكه بروز‌ آكنه ريشه ژنتيكي دارد و گاهي در برخي خانواده ها به صورت ارثي وجود دارد افزود: البته ميكروب، داشتن پوست چرب ،مسايل هورموني و برخي عوامل تشديد كننده نيز موجب بروز آكنه مي شود.

 

عضو هيات علمي دانشكده پزشكي دانشگاه تهران اظهارداشت: وقتي بيماري آكنه شروع مي شود با توجه به استرس هايي كه ايجاد مي كند ممكن است يك سير نوساني داشته باشد و گاهي بهتر شود و بهبود مي يابد و گاهي دوباره باز گردد.

 

دكتر ناظمي وي گفت: اين بيماري حتي گاهي در طول درمان شديد تر مي شود كه پزشك معالج ناگزير از تغيير شيوه درمان است . به گفته وي شايد نتوان در مورد تشديد و يا ظاهر شدن دوباره اين بيماري و يا بهبود اين بيماري پيش بيني كرد اما به طور كلي راه هاي درماني متفاوتي براي آن وجود دارد. ناظمي ادامه داد: در واقع درماني 100 درصد براي آكنه وجود ندارد زيرا اين بيماري فقط ميكروبي نيست و عامل ژنتيكي نيز در آن دخيل است. وي گفت: به طور كلي نژاد ايرانيان هند و اروپايي است و ژن و نژاد ما مستعد اين بيماري است و در جهت مخالف ما ژاپني ها قر ار دارند كه هم طاسي و هم بيماري آكنه در آنها نادر است .

sadafnews.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------