روش تهیه کرم محافظ و اسپری آبرسان پوست آویشنخواص آویشن برای پوست, خواص آویشن برای سلامت پوست, اثربخشی آویشن در درمان جوش و آکنه

خواص آویشن برای پوست

 

روش تهیه کرم آویشن و خواص آن برای پوست

آویشن یک گیاه معطر است که به عنوان ادویه و داروی گیاهی مورد استفاده قرار می گیرد. فواید این گیاه بسیار زیاد می باشد و برای درمان انواع بیماری ها و سلامت زیبایی، پوست و مو مورد استفاده قرار می گیرد. با تحقیقاتی که بر روی خواص آویشن بر روی سلامت پوست صورت انجام گردیده، دیده شده که آویشن در درمان آکنه اثر بسیار زیادی دارد.

تاثیرات آویشن روی پوست

- از تاثیرات آویشن روی پوست می توان به تمیزکردن عمقی پوست صورت، از بین بردن دانه‌های سرسیاه پوست صورت، کاهش آلودگیهای پوست صورت و افزایش گردش خون بر روی پوست صورت اشاره نمود. 

 

- از تاثیرات آویشن برای پوست می توان به ضد باکتریایی و تصفیه کنندگی آن اشاره کرد که می تواند برای از بین بردن عفونت های داخل بدن که باعث جوش های پوست صورت می شوند مفید باشد. 

 

- روغن آویشن برای جلوگیری و درمان اگزما موثر می باشد.

 

- از آویشن می توان به عنوان ماسک، بخور، کرم و اسپری آبرسان برای پوست استفاده کرد. به دلیل تاثیرات آنتی اکسیدان، آویشن در حقیقت یک گیاه برای پیشگیری از چین و چروک هم می باشد.

 

خواص آویشن برای پوست, خواص آویشن برای سلامت پوست, اثربخشی آویشن در درمان جوش و آکنه

خواص و فواید آویشن برای پوست

 

شیوه تهیه کرم محافظ پوست آویشن

آویشن آرامش‌‌بخش است و عطر ملایم و دلچسب آن به پوست حساس آرامش می‌دهد. روغن‌های دیگر موجود در آویشن مانند تیمول سبب تغذیه و حفاظت پوست می‌شود.

 

مواد لازم برای کرم محافظ پوست آویشن

- برگ آویشن 20 گرم

- روغن زیتون 30 میلی‌لیتر

- روغن آووکادو 20 میلی‌لیتر

- اوسرین 100 گرم 

 

طرز تهیه کرم محافظ پوست آویشن

آویشن را در ظرفی شیشه‌ای بریزید و روغن زیتون را به آن اضافه کنید. بگذارید سه روز بماند. آنگاه آن را از صافی ریز بگذرانید و بقیه برگ‌ها را خوب فشار دهید تا عصاره آن‌ها بیرون بیاید.

این محلول را با روغن آووکادو مخلوط کرده و آنگاه اوسرین را اضافه کنید و خوب به هم بزنید.

 

خواص آویشن برای پوست, خواص آویشن برای سلامت پوست, اثربخشی آویشن در درمان جوش و آکنه

خواص شگفت‌انگیز آویشن برای پوست

 

اسپری آبرسان آویشن 

برای حفظ رطوبت پوست و پیشگیری از به وجود آمدن چین و چروک لازم است که از اسپری آبرسان پوست استفاده شود. اسپری آبرسان نه تنها برای نگهداشتن رطوبت بلکه برای فیکس کردن آرایش، جذب بهتر کرم های ضد آفتاب، آبرسان و دور چشم، پاک کردن آرایش هم استفاده می گردد. استفاده از اسپری آبرسان پیش از کرم های گوناگون مثل کرم های مرطوب کننده و کرم شب سبب جذب بهتر کرم شده و باعث می شود مقدار کمتری کرم استفاده شود.

 

طرز تهیه اسپری آبرسان آویشن 

قدری پودر آویشن را در آب جوش حل کنید و به مدت 15 الی 30 دقیقه دم کنید. بعد از خنک شدن این محلول را داخل یک اسپری ریخته و استفاده کنید. مدت زمان استفاده از این اسپری 1 هفته می باشد.

 

شما با این اسپری پوست خود را مقدار کمی نمدار کنید و آنگاه کرم های دیگر خود را استفاده کنید. پس از مدتی استفاده از این اسپری متوجه خواهید شد که به جز اینکه بر شادابی و نشاط پوست، لکه ها و جای جوش های روی پوست کم رنگ شده و کم کم از بین می رود.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023