آبرسانی پوست چیست؟ اهمیت آن و معرفی چند ماسک آبرسانآبرسانی پوست ,آبرسانی به پوست , آبرسانی پوست صورت

آبرسانی پوست

 

یکی از روش های شاداب کردن پوست، آبرسانی است که این کار بیش تر در آرایشگاه ها انجام ميشود . اکثر آرایشگران معتقد هستند آبرسانی به پوست براي هر پوستی و هر سنی بدون ضرر است و با توجه به نوع هر پوست، ميشود شیوه های مختلفی براي این کار برگزید . آن ها ميگويند آبرسانی به ترميم، جرم گیری، پاک سازی، لایه برداری و... کمک ميکند .

با توجه به اینکه پوست بیرونی ترین اندام بدن و با بخش های مختلفی در تماس است، توجه به سلامت آن از اولویت هاست. امروزه بیش تر خانم‌ها به جوانی، شادابی و زيبايي پوستشان بیش از قبل اهمیت می‌دهند ...

 

یکی از روش های شاداب کردن پوست، آبرسانی است که این کار بیش تر در آرایشگاه ها انجام ميشود . اکثر آرایشگران معتقد هستند آبرسانی به پوست براي هر پوستی و هر سنی بدون ضرر است و با توجه به نوع هر پوست، ميشود شیوه های مختلفی براي این کار برگزید . آن ها ميگويند آبرسانی به ترميم، جرم گیری، پاک سازی، لایه برداری و... کمک ميکند .

 

آبرسان پوست یا هیدرودرمی به معنی رطوبت رساندن به پوست است. با انجام آبرسان پوست میتوان سلول های آنرا سرزنده کرد تا تأثير بسزایی در شاداب بودن و جوانسازی پوست داشته باشند.

 

اهمیت آب رسان صورت در زيبايي

با افزایش سن، پوست آغاز به شکننده شدن و بروز چروک ميکند . اشخاص باید از سنین 30 سالگی به بعد به فکر رسيدگي به پوست خویش باشند. یکی از تاثیرگذارترین کارهایی که میتوان براي این کار انجام داد، پیروی از رژیم غذایی سالم هست. آشامیدن 8 لیوان آب در روز هم میتواند در این امر کمک شایانی کند. استفاده میوه و سبزیجات را هم نباید فراموش کرد. افرادی که دارای پوست خشک و عادی هستند، باید از کرم آب رسان پوست استفاده کنند.

 

بهترین سن براي آبرسانی چیست؟

از۳۰ سال به بالا، برای این که با افزایش سن، چروک پوست( به خصوص در پوست های خشک) بیش تر ميشود . امروزه با بکار بردن شیوه هایی میتوان با تزریق مواد جاذب آب، پوست را هیدراته کرد. رایج ترین شیوه، مزوتراپی هست که در آن هیالورونیک اسید که یک گلیکوپروتئین جاذب آب هست به پوست داده ميشود تا کم بود آنرا جبران کنیم. هیالورونیک اسید در پوست همه اشخاص وجود دارد ولی با افزایش سن مقدارش کم ميشود و از دلایل خشک تر شدن پوست، کم شدن آن است.

 

▪ آیا کسی که تغذیه سالمی داشته باشد، یعنی روزی ۸ لیوان آب، میوه و سبزی کافی که سبب طراوت پوست میشوند ، استفاده کند و پوست خوبی هم داشته باشد، باز هم به آبرسانی احتیاج دارد؟

 

نه، آبرسانی یک کار فانتزی است، نه یک شیوه درمانی. این کار بیش تر براي زیبا و شاداب کردن پوست انجام ميشود ، بدین ترتیب کسی که پوست خوبی دارد، به آن نیازی نخواهد داشت.

 

آیا استفاده از کرم های آبرسان ضرورت دارد؟

آیا پوست های چرب هم احتیاج به آبرسان دارند؟

آیا کرم های آبرسان، همان مرطوب کننده هستند؟

 

آبرسانی پوست ,آبرسانی به پوست , آبرسانی پوست صورت

روش آبرسانی به پوست خشک

 

به چه دلیل باید از انواع کرم های مراقبتی استفاده کرد؟

گذشته از هر چیز لازم به یادآوری است هر آنچه که می خورید و می نوشید در پوست انسان که حکم بزرگ ترين عضو بدن را دارد، تاثیر گذار است و زیرا پوست نخستین عضوی است که در نظر نخست دیده ميشود ، بایستی که به نگهداری از آن اهمیت دهیم. در کل 30 درصد پوست از آب و چربی تشکیل شده است که اگر پوست رطوبت و طراوت خویش را از دست دهد و در اصطلاح دهیدراته شود، دچار خشکی شده و ظاهر آن پوسته پوسته شده و خط و خطوط پیری بسیار سریعتر از هنگام ظاهر ميشود . هیچ ميدانيد ایجاد کشیدگی و خشکی در پوست منجر به ترک‌خوردگي شده و لایه های تحتانی در معرض باکتری ها و عفونت های احتمالی قرار می گیرند. بدین ترتیب استفاده از انواع آبرسان ها و مرطوب کننده ها بسیار ضرورت دارد.

 

اصلی ترین وظیفه کرم های آب رسان و مرطوب کننده چیست؟

کرم های آبرسان باعث تقویت پوست شده و به علت تحریک کلاژن سازی و الاستین پوست از ایجاد چروک و پیری زودرس پيش‌گيري نموده و سبب جوان سازی و طراوت پوست میشوند .

از طرف ديگر کرم های مرطوب کننده به علت وجود عناصری مثل اسید هیالورونیک، گلیسیرین، سوربیتول، روپیلن گلیکول، اسید لاکتیک و عصاره بلغور جو دو سر باعث جذب مولکول های آب به پوست شده و از این طريق باعث نرمي و طراوت پوست میشوند . هم زمان با جذب آب توسط پوست نرمي و طراوت ایجاد می شود . ولی براي حفظ این خاصیت بایستی از کرم های مرطوب کننده دارای روغن بادام شیرین، روغن زردآلو، کره شی و کره کاکائو استفاده نمود، برای این که با تشکیل یک لایه محافظ بر روی پوست جلوی از دست رفتن آب بین بافتی را می گیرند.

 

بهترین سن و بهترین زمان براي استفاده از کرم های آبرسان؟

هر کسی حتی در زمان بچگی و نوجوانی خویش متوجه جنس پوست خویش ميشود و باید که کم و بیش از این محصولات مراقبتی استفاده نماید. ولی پس از سن 30 سالگی استفاده از محصولات آب رسان و مرطوب کننده الزامیست، برای این که در این سن رفته رفته روند پیری آغاز شده و بدن ميزان کمتری الاستین و کلاژن تولید ميکند ، که اینها دلایلی بر وقوع پیری هستند، بنابراین به منظور پيش‌گيري از پیری زودرس باید استفاده دائم و روزانه را در دستور زندگی خویش بگذارید . ولی بهترین زمان استفاده پس از حمام هست، به طوری که اول در حمام از یک اسکراب مطلوب استفاده نمایید، اسکراب ها منفذها بسته پوست را باز نموده و سلول های مرده را از بین می برند، بنابراین در این زمان آبرسان بهتر جذب شده و بیش تر به تقویت پوست کمک ميکند .

 

به چه دلیل باید از آبرسان استفاده کرد؟

چند سالی هست که بعضی از سالن های آرایشی اقدام به ارائه خدماتی مانند پیلینگ، پاک سازی یا آبرسانی پوست کرده اند ، در آبرسانی پوست، از راه بیرونی رطوبت پوست را افزایش می‌دهند . با این روش رطوبت رسانی به سلول های لایه شاخی و تورژسانس افزایش یافته و سلول ها تورم کرده و در نهایت پوست شاداب تر ميشود . ولی فراموش نکنید که این خدمات زيبايي دارای نتایج کوتاه مدتی هستند که بهتر هست پیش از مهمانی ها یا مجالس انجام بدهید.

 

تفاوت آبرسان و مرطوب کننده چیست؟

تفاوت آبرسان و مرطوب کننده در زمان مصرف اونهاست، یعنی اول باید شما ميزان خشکی پوست را تشخیص دهید و بسته به احتیاج پوستتون از این محصولات استفاده نمایید.

 

آبرسان ها، محصولاتی هستند که براي درمان دهیدراته شدن پوست کاربرد دارند تا آب مورد نیاز پوست را تأمين نمایند.

 

مرطوب کننده ها، براي درمان پوسته پوسته شدن دور لب ها و خشکی روی صورت کاربرد دارند، برای این که دارای روغن و چربی هستند.

 

در حقیقت مسوولیت اصلی یک مرطوب کننده حفظ رطوبت پوست است و مسئولست آبرسان جذب آب مورد نیاز پوست است و هیچگاه نباید پوست های خشک از آبرسان استفاده کنند، برای این که اونها نیازمند مرطوب کننده هستند.

 

پوست کم آبی که به اندازه مورد نیاز آبرسانی نشده هست، هم چنان ظاهری درمانده و سفت دارد و پوستی که خشکه، ولی هیدراته شده، مرطوب نیست و هم چنان نشانه هایی از خشکی و پوسته پوسته شدن در آن مشاهده ميشود .

 

نقطه مشترک آبرسان ها و مرطوب کننده ها:هر دوی این محصولات خاصیت آبرسانی دارند و وظیفه اصلی آن ها نفوذ آب به سلول های پوست است، ولی آبرسان ها این وظیفه را به شکلی کاملاً حرفه ای انجام می‌دهند .

 

آبرسانی پوست ,آبرسانی به پوست , آبرسانی پوست صورت

بهترین ماسک هیدراته کردن یا آبرسانی به پوست

 

بهترین ماسک های آبرسان پوست خانگی

 

ماسک آب رسان فلفل رنگ سیاه و ماست:

شاید فکر کنید که فلفل باعث سوزش پوست شود ولی این بی کس یک باور است و همین. فلفل سیاه سرشار از ویتامین ها هم چون A، K، املاح معدنی و آنتی اکسیدان های موثر هست و براي درمان خشکی پوست میتواند یکی از ترکیبات اصلی ماسک آبرسان صورت باشد. 

 

براي تهیه نخستین ماسک یک قاشق فلفل قرمز اسیاب نشده را رنده کنید و با دو قاشق غذاخوری ماست مخلوط کنید. این مخلوط را به مدت 2 تا3 دقیقه روی پوست خویش بگذارید . هنگامی که مخلوط روی پوست است به آرامی پوست خویش را ماساژ دهید و بعد صورت خود را با آب سرد فراوان بشویید. پس از آن با کرم مرطوب کننده پوست خویش را چرب کنید.

 

براي تهیه ماسک دوم با فلفل یک قاشق فلفل سیاه، یک عدد سفیده تخم مرغ، یک قاشق عسل را خوب با هم ترکیب کنید و پس از شستشو و خشک کردن پوست به مدت 15 تا 20 بر روی پوستتان بگذارید . بعد از چند وقتی کوتاه تأثير آنرا بر روی پوستتان مشاهده خواهید کرد.

 

ماسک آبرسان آواکادو:

آواکادو یکی از میوه های استوایی فوق العاده موثر براي پوست است که توانایی آبرسانی بالایی دارد.

 

براي تهیه یک ماسک گیاهی و میوه ای فوق العاده براي پوست صورت یک قاشق آووکادو له شده، با یک قاشق ماست کم چرب و یک قاشق چای خوری چای رنگ سبز خشک اسیاب شده احتیاج داریم. چای رنگ سبز را که به خوبی پودر شده درون آبکش ریخته و آبکش را روی ظرف آب درخال جوش بزارید تا چای مرطوب و نرم بشه، بعد آووکادو له شده و ماست بهش اضافه کنید و خوب هم بزنید. ماسک فراهم شده را 10 دقیقه روی پوست بگذارید و بعد آبکشی کنید.

 

ماسک چای سبز

براي استفاده ماسک چای سبز بهتر است از روش اسپری کردن استفاده کنید. به این ترتیب که اول آب داغی که شیره چای رنگ سبز وارد آن شده هست را صاف کنید. زمانیکه آب داغ سرد گردید میتوانید روغن ها و موادی که براي تندرستی پوستتان مفید هستند را به آن بفزایید. این مخلوط را در یک بطری ای که سرش اسپری است بریزید و آنرا در یخچال قرار دهید. اکنون ماسک شما آماده است. بهتر از در روز چند مرتبه این آمیخته را به پوستتان اسپری کنید.

 

با به کاربستن این کار پوست صورت در گرما میتواند خنک شود و آبرسانی می شود . در نتيجه پوست میتواند تازگی و طراوت اش را مجدد پیدا کند و براي شما پوستی جوان و شاداب به ارمغان بیاورد.

 

ماسک آبرسان بادام وعسل:

براي تهیه یک ماسک خوب آبرسان براي پوست، کافی است 3 قاشق غذاخوری عسل را با دو قاشق غذاخوری روغن بادام در ظرفی مخلوط نموده و آنرا روی حرارت آرام بگذارید . مخلوط را اندکی بعد از گرم شدن از روی حرارت بردارید. ماسک آماده را 20 تا 30 دقیقه روی پوست بگذارید و بعد بشویید.

 

ماسک آبرسان صورت خیار و گلاب:

پوست خیار را به کمک رنده ريز‌ريز کنید و آنرا به مدت 30 دقیقه درون گلاب مرغوب خیس کنید. بعد پوست خیار خیس شده در گلاب را به مدت 20 دقیقه روی پوست صورتتان ماسک کنید. استفاده از این ماسک بصورت روزانه تأثير زيادي در افزایش آبرسانی و برطرف شدن زبری پوستهای خشک دارد.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------