فواید ماسک سیب برای پوست و موماسک سیب و عسل ,ماسک سیب , ماسک سیب عسل

ماسک سیب

 

سیب یکی از میوه های اصلی در خانه ها می باشد. این میوه عطر و ظاهر اشتها اور دارد، بسياري از مردم این میوه را در دسرها و خوراک هایشان استفاده می کنند. ولی کسی از فواید آرایشی سیب اطلاع ندارند و استفاده نمیکنند. شما با کمک ماسک سیب میتوانید از پوست و موی شاداب و سالم بهره مند شوید. و همچنين این میوه بهشتی می تواند در جوانسازی پوست و مو کمک به سزایی باشد.

آب سیب یک ماده آرایشی بسیار مؤثر است که رازهایی زيادي در آن نهفته می باشد. این آبمیوه یک نگهدارنده و تقویت کننده قوی پوست است.

 

ماسک سیب برای پوست های تیره وخشک

یک سیب کوچک راپوست کنده و هسته های آن را خارج کنیدو بعد با کمک مخلوط کن آن را له کرده و تبدیل به پوره کنید سپس از یک آبکش رد کنید وبعد یک قاشق شیر و یک قاشق خاک رس طبی- منظور خاک رسی که تمیز و پاک باشه- را به ان اضافه کرده و از آن به عنوا ن یک ماسک پاک کننده استفاده کنید. این ماسک براي پوستهای تیره و خشک خيلي موثر است. پس از استفاده از ماسک صورتتان را بشوئید و از نرم کننده همیشگی خود استفاده کنید.

 

ماسک های ضد چین و چروک با سیب

یک سیب را رنده کرده و روی پوست بگذارید و قسمت هایی که دچار چین و چروک هستند را به آرامی ماساژ دهید.

 

برای اينکار، يک سيب را پوست بکنيد و آن را نصف کنيد و يک نيمه آن را خرد کنيد و با يک قاشق غذاخوري عسل مخلوط نماييد، خوب هم بزنيد. بعد آن را بر روي صورت و گردن بماليد، سپس پوست را با نوک انگشتان ماساژ دهيد.

 

ماساژ را از پايين گردن آغاز کنيد و به طرف بالا بياييد. بعد از سمت راست گردن به طرف چپ و برعکس ماساژ دهيد. سپس با نوک انگشتان به پوست صورت خود ضربات آرامي بزنيد تا جريان خون پوست بيشتر شود. حال کمي صبر کنيد تا ماسک خشک شود و بعد از بيست دقيقه آن را بشوييد. اين ماسک سبب جلوگيري و درمان چروک صورت و باعث تازگی و تقويت پوست مي شود.

 

ماسک سیب و عسل ,ماسک سیب , ماسک سیب عسل

فواید ماسک سیب برای پوست 

 

ماسک سیب و عسل برای پوست‌های معمولی

یک عدد سیب، دو قاشق سوپخوری عسل

 

هسته های سیب را درآورده و آن را له کنید بعد عسل را به آن اضافه کرده و به مدت نیم ساعت داخل یخچال بگذارید. پس از آن با ضربه انگشتان ، ماسک را به صورت بزنید و بگذارید 20 دقیقه روی صورتتان بماند و بعد آن را با آب بشویید.

 

می توانید در موقع زدن ماسک پوست را با نوک انگشتان ماساژ دهيد. ماساژ را از پايين گردن آغاز کنيد و به طرف بالا بياييد. بعد از سمت راست گردن به طرف چپ و برعکس ماساژدهيد. سپس با نوک انگشتان به پوست صورت خود ضربات آرامی بزنيد تا جريان خون پوست بيشتر شود.

 

اين ماسک سبب جلوگيری و درمان چین و چروک صورت و باعث تازگی و تقويت پوست ميشود .

 

ماسک سیب و ماست

چنانچه تا کنون براي پوست خود از این ماسک استفاده نکرده اید پوست خود را از موهبتی بزرگ محروم ساخته اید. این ماسک یک مرطوب کننده فوق العاده است. بعد از استفاده از این ماسک پوست بسیار سالم و شاداب به نظر میرسد . ماسک سیب براي پوست های خشک و چین و چروک دار موثر است. ولی اگر پوست شما حساس است در استفاده از این ماسک دقت نمایید. اسید موجود در سیب ممکن است پوست شما را اندکی تحریک کند. ولی این اتفاق نادر است و ممکن است بندرت اتفاق بیفتد.

 

براي این که از قرمز شدن پوست خود جلوگيري کنید این ماسک را بیش تر از 15 تا 20 دقیقه بر روی پوست خود نگذارید. و تلاش کنید یک ساعت پیش از خروج از منزل از این ماسک استفاده کنید.

 

نصف سیب را پوست کنده و رنده کنید و یک قاشق غذا خوری ماست و یک قاشق غذا خوری روغن زیتون را به آن اضافه کنید.( ماست باید طبيعي و بدون شکر باشد) حال ماده های را خوب با یکدیگر آمیخته کنید و یک لایه ضخیم از آن را روی پوست صورت خود بگذارید . اگر رنگ سیب تیره شد هیچ چیز بدی اتفاق نخواهد افتاد تنها اگر دوست دارید زيبايي ظاهری این ماسک حفظ شود باید به سرعت آن را استفاده کنید و یا چند قطره آب لیمو به آن اضافه کنید. بالاخره پس از 15 دقیقه این ماسک رو با آب ولرم از روی پوست خود بشویید.

 

فراموش نکنید نصف ديگر سیب را بخورید تا زيبايي از درون شما هم شروع شود. بقولی اگر روزی یک سیب بخورید پزشک شما بي‌کار خواهد شد. توصیه می کنم از این ماسک هفته ای یک بار استفاده کنید.

 

ماسک سیب و عسل ,ماسک سیب , ماسک سیب عسل

ماسک سیب با شیر

 

ماسک سیب و شیر

یک عدد سیب را رنده کرده و با شیر مخلوط کنید و به مدت 20 دقیقه هر روز پوستتان را با آن پاک سازی کنید. این ماسک لایه بردار بوده و پوست را جلا می بخشد.

 

ماسک لیمو و سیب:

براي تهیه این ماسک طبيعي نصف یک سیب رنده شده را با دو قاشق آب لیموی تازه، یک قاشق ماست و یک قاشق آرد جو دو سر ترکیب کنید و بر روی پوست صورتتان بگذارید تا عمل پاک سازی صورت بگیرد. پس از گذشت سی دقیقه پوست صورتتان را بشویید و هفته ای یک بار از این ماسک استفاده کنید.

 

ماسک روغن زیتون و سیب:

یک عدد سیب را بهمراه پوست آن خوب رنده کنید و با روغن زیتون مخلوط نمایید و بعد بر روی پوست خود بگذارید . اجازه دهید این ماسک بیست دقیقه بر روی پوست شما بماند و بعد صورت خود را بشویید.

 

فواید سیب برای موها 

سیب با دارا بودن مقدار بالای بیوتین، نقش به سزایی در رشد تقویت مو و ناخن دارد.

 

همچنين مقدار بالای فیبر موجود در سیب از ریزش مو جلوگيري کرده و باعث تقویت ریشه مو مي شود.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 رازهای زیبایی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------