کرم شبه بوتاکس چیست و آیا مانند تزریق بوتاکس عمل می کند؟زمان استفاده از کرم شبه بوتاکس, پیشگیری و از بین بردن چین و چروک

کرم شبه بوتاکس چیست

 

کرم شبه بوتاکس چیست و چه کاربردی دارد؟

کرم شبه بوتاکس برای غیر فعال کردن سطح پوست و پیشگیری و از بین بردن چین و چروک های سطحی پوست صورت مورد استفاده قرار می گیرد. در این مطلب از بیتوته شما را با فواید کرم شبه بوتاکس آشنا می کنیم.

از کرم شبه بوتاکس (به انگلیسی : Botox-like) برای از بین بردن چین و چروک های سطحی پوست صورت و گردن استفاده می شود. کرم های شبه بوتاکس علاوه بر غیر فعال کردن سطحی پوست ، با افزایش سنتز کلاژن و الاستین باعث کاهش چین و چروک های عضلانی و خطوط اخم و پیشانی می شوند. 

 

این کرم ها به تقویت سلولهای پوستی کمک کرده و باعث بهبود کیفیت ساختار پوست می شوند و به انعطاف پذیری و حفظ پایداری پوست کمک میکنند. 

میزان تاثیر کرم های شبه بوتاکس حدود 30 – 40 درصد است و حداقل بعد از 6 – 10 ماه استفاده متوجه نتایج آن خواهید شد.

 

کرم بوتاکس, کرم شبه بوتاکس چیست, تفاوت تزریق بوتاکس و کرم شبه بوتاکس

تاثیر کرم شبه بوتاکس روی پوست

 

کرم شبه بوتاکس چیست؟

کرم های شبه بوتاکس حاوی ترکیباتی هستند که تاثیری مشابه بوتاکس دارند و از انتقاض عضلات زیر پوست جلوگیری میکنند و باعث کاهش یا باز شدن چین و چروک های سطحی پوست میشوند.

 

در بوتاکس از سم باکتری کلستریدیوم بوتولینوم استفاده می شود که باعث شل و ضعیف شدن عضلاتی می شد که هنگام خندیدن یا اخم کردن منقبض می شوند ولی در کرم های شبه بوتاکس از ترکیباتی استفاده می شود که از انتقال علایم عصبی به عضلات پیشگیری کرده و اجازه انقباض به عضلات را نمی دهند. 

 

معمولا در ترکیب کرم های شبه بوتاکس از پپتیدها یا پروتئین های کوچک استفاده می شود که در مولکولهای بدن هم وجود دارند و حتی در کلاژن سازی موثرند. 

نوروپپتیدها نوعی پپتید هستند که به عنوان شبه بوتاکس در کرم ها مورد استفاده قرار می گیرند و مانع از انقباض عضلات می شوند در نتیجه چروکی بوجود نمی آید. این ترکیبات  در کرم ها به عنوان رینکل ریلکس یا ریلکسور معروفند. 

 

دو پپتید تجاری که امروزه در کرم های شبه بوتاکس استفاده می شوند و اثراتی مانند بوتاکس روی پوست دارند ، سیناکه و آرژلین هستند که از اتصال عصب به عضله پیشگیری کرده و مانع از بروز چین و چروک می شوند. 

گفته می شود در کرم های شبه بوتاکس ترکیباتی مشابه زهر افعی وجود دارد.

 

پیشگیری و از بین بردن چین و چروک, کاربرد کرم شبه بوتاکس, کرم شبه بوتاکس ایرانی

تفاوت کرم شبه بوتاکس و تزریق بوتاکس

 

تفاوت تزریق بوتاکس و کرم شبه بوتاکس

تزریق بوتاکس به عضلات در عمق بیشتر انجام می شود و برای چین و چروک های عمیق مثل خط اخم ، خط تعجب ، خطوط پنجه کلاغی کنار چشم ها یا لیفت ابرو استفاده می شود و برای زنان باردار و شیرده یا افرادی که مشکلات عصبی دارند میتواند با عوارض همراه باشد. 

کرم شبه بوتاکس برای چین و چروک های خیلی ظریف و سطحی مناسب است و به صورت موضعی استفاده می شود و از آنجا که وارد خون نمی شود بدون عارضه است.

 

کرم بوتاکس فوری, کرم شبه بوتاکس, کرم بوتاکس

کاربرد کرم شبه بوتاکس

 

موارد استفاده از کرم شبه بوتاکس

برای این که بدانید کرم شبه بوتاکس چه کاربردهایی دارد در ابتدا باید چروک های ایجاد شده روی پوست را بشناسید. چین و چروک های پوستی به دو دسته استاتیک و داینامیک تقسیم می شوند.

 

چروک های استاتیک پوست : چروک های استاتیک پوست به دلیل عوامل خارجی از جمله اشعه های مضر آفتاب و تاثیر تخریبی رادیکالهای آزاد یا انقباض مکرر پوست ایجاد می شود و در حال استراحت دیده می شوند. چروک های استاتیک معمولا با لایه برداری فیزیکی ، اسکراب پوست یا لیزر درمانی و استفاده از بوتاکس و کرم های شبه بوتاکس به شدت کاهش پیدا میکنند. 

 

چروک های داینامیک پوست : چروک های داینامیک پوست بر اثر فعالیت زیاد عضلات صورت مثل اخم کردن  به صورت خطوط عمودی یا بالا انداختن مکرر ابروها به صورت خطوط افقی ایجاد می شود یا خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم که بر اثر خندیدن ایجاد شده اند. این خطوط در صورتی که کم عمق باشند با کرم شبه بوتاکس محو خواهند شد ولی اگر عمیق شده باشند تنها راه محو کردنشان استفاده همزمان از تزریق بوتاکس و تزریق ژل برای پر کردن خطوط است. 

 

زمان استفاده از کرم شبه بوتاکس

کرم شبه بوتاکس را باید شب قبل از خواب استفاده نمایید تا پوست بهتر بتواند به ترمیم و بازسازی خود بپردازد و مواد مغذی موجود در کرم را جذب کند. 

 

گردآوری : بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------