5 علت شایع جوش در بدن و راه حل درمان آنهاعلت جوش زدن بدن ,جوش بدن ,جوش کل بدن

علت جوش در نقاط مختلف بدن

 

علت جوش زدن نقاط مختلف بدن

جوش های پوستی خیلی رنج آور هستند و معمولا عاملهای بیرونی سبب به وجود آمدن آکنه ها می شود و خیلی راحت درمان می شوند. جوش های پوستی که در بخش های گوناگون بدن مانند کمر، شانه، گردن و … به وجود می آیند می تواند علل ساده و رایجی داشته باشد. در این جا با مفیدترین شیوه های درمان جوش ها آشنا شوید. با ما همراه شوید تا شما را با دلایل و راه کار های مناسب برای درمان آن آشنا کنیم.

جوش سینه

اصلی ترین علت جوشهای روی سینه حساسیت پوست به صابون یا شامپو بدن است. این جوشها در اثر واکنش به نوشیدنی های سرد، ادویه های تند و غذاهای دریایی هم به وجود می آیند.

 

درمان جوش های سینه

برای درمان این جوش ها قدری جوش شیرین را با آب حل کنید و روی پوست بزنید. بعد با آب گرم بشوئید.

 

جوش کمر 

زمانی که مقدار هورمون‌ها در خون زیاد می شود، غده‌ها چربی اضافی تولید می کنند و همینطور ، اجتماع سلول‌های مرده‌ی پوست سبب بسته شدن راه فولیکول‌های مو می‌شود. ترکیب این فرایندها سبب تجمع چربی می شود و جوش های سرسفید و سرسیاه را به همراه دارد.

 

پروپیونی باکتریوم روی پوست همه‌ی افراد هست و برای بیشتر افراد سبب پیدایش مشکل خاصی نمی شود، ولی تجمع چربی روی پوست در اشخاص مستعد آکنه محیط مناسبی برای رشد باکتری به وجود می آورد که می تواند باعث التهاب و تشکیل جوش کمر به صورت چرکی یا التهابی شود.

 

علت جوش زدن بدن ,جوش بدن ,جوش کل بدن

علت جوش زدن پشت بدن

 

درمان جوش های شانه و پشت کمر

برای درمان این جوشها هفته ای یک بار حمام آب نمک  بروید یا با سرکه سیب و آب شستشو دهید.

 

جوش بازو

علت جوش روی دست، روی سر شانه  وبازوها  مانند جوش هایی است که در پشت به وجود می آید. علاوه بر این، ترشح بیش از اندازه چربی، لوسیون های بدن و اسپری و همینطور مواد شوینده، نرم کننده لباس، لباس های تنگ و حتی درماتیت سبوریک و شاخی شدن پوست می تواند جوش های این محل را به وجود آورد.

 

درمان جوش بازو

مرتب دوش بگیرید و از لباس های با آستین گشاد استفاده کنید و موقع استفاده از اسپری یا لوسیون توجه کنید که منفذهای پوست بسته نشود اگر آکنه این محل به دلیل درماتیت سبوره یا بئورات آلرژیک باشد پزشک درمان های ویژه ای را نسخه می کند.

 

جوش نشیمنگاه

لباس زیر کثیف، تنگ و مرطوب می تواند علت به وجود آمدن جوش در این محل باشد. هوای گرم، نشستن طولانی مدت، موهای زیر پوستی، تعریق و چربی، آلرژی، لوسیون بدن، صابون و دیگر محصولات بهداشتی و البته استفاده از مواد غذایی تند و شیو نامناسب موهای پوست و همینطور  زگیل و بیماری های مقاربتی همگی می توانند در این محل جوش به وجود آورند.

 

درمان جوش نشیمنگاه

رعایت بهداشت در این محل بسیار مهم است. بهتر است مدت طولانی ننشینید تا گردش خون و هوا ممکن باشد. توجه کنید لوسیونی که استفاده می کنید منافذ پوست تان را نبندد و از محصولاتی استفاده کنید که اسانس و عطر داشته باشند. به هیچ وجه صبح زود از نوشیدنی های سرد استفاده نکنید زیرا بدن شما وقتی از خواب بیدار می شوید هنوز گرم نشده است. اکنون در این ناحیه معمولاً بالوسیون های آلفاهیدروکسی اسید و ژل درمان می شود در صورتی که آکنه بر اثر حساسیت باشد باید با متخصص برای درمان مشورت کند.

 

جوش گردن

یقه تنگ روی پوست ساییده می شود و سبب جوش زدن گردن می شود. جوش های گردن در اثر حساسیت به شامپو هم به وجود می آید و علت دیگر آن امکان دارد آلرژی به شیرینی جات باشد. 

 

علت جوش زدن بدن ,جوش بدن ,جوش کل بدن

علت جوش زدن روی گردن

 

درمان جوش گردن

برای درمان پنبه را به لیمو آغشته کنید و به گردن بمالید. بعد از ۱۰ دقیقه با آب گرم بشوئید.

 

ساق پا 

لوسیون بدن، ژل شست و شو، صابون نرم کننده و محصولات بهداشتی دیگر و البته لباس خیلی تنگ می تواند جوش به وجود بیاورد. همینطور موهای زیر پوستی که بر اثر اصلاح زیر پوست می مانند و حساسیت و بثورات جلدی همگی از دلایل پیدایش جوش در ناحیه ران و ساق پاهاست.

 

درمان ساق پا 

چنانچه پوست این قسمت خشک است حتما از مرطوب کننده استفاده کنید و بدن را با مواد شست و شوی دارای اسید سالیسیلیک و اسید گلیکولیک بشویید استفاده از لوسیون دارای آلفاهیدروکسی اسید از زیر پوست رفتن موها پیشگیری می کند.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------