7 شيوه رايج زيبايي در 7 گوشه جهان 

 

7 شيوه رايج زيبايي در 7 گوشه جهان

 

در هر گوشه از جهان زنان براي زيباتر شدن شيوه ‌اي را آموخته ‌اند و به فرزندان‌ شان آموزش داده ‌اند.گرچه اين شيوه‌ ها براي مدت زماني منحصرا در اختيار اين دسته بوده اما مهاجرت ‌ها سبب شده بين مردم کشورهاي مختلف رايج شود؛ شيوه‌ هايي که دليل ماندگاري اکثر آن ها طبيعي بودن و اقتصادي بودن شان است.

 

 

ايران

 

بند انداختن از جمله شيوه‌ هاي مرسوم اپيلاسيون در خاورميانه و جنوب شرقي آسيا است که منشا آن به ايران برمي گردد. زنان ايراني به کمک يک نخ کتان نازک که بين گردن و دو دست قرار مي‌ گيرد، موهاي زايد را برمي ‌داشتند. اين همان کاري است که با موم گرم و سرد هم مي ‌توان انجام داد با اين تفاوت که نخ سبب کش آمدن پوست نمي ‌شود و وسيله‌ اي عالي براي برداشتن موهاي نواحي حساس به ويژه موهاي صورت و ابرو است. درد بند کمتر از درد موچين است و کار هم سريع ‌تر به اتمام مي ‌رسد. امروزه استفاده از بند در بسياري از کشورها از جمله اسپانيا و کانادا بين زنان مرسوم است.


 

هندوستان

 

در تمامي نواحي جنوب آسيا استفاده از آرد نخود براي پاکسازي و لايه ‌برداري پوست و مقابله با آکنه امري رايج است.

 

زنان اين کشور آرد نخود را با آب يا چاي مخلوط کرده و به شکل خمير در مي ‌آورند و بعد روي صورت مي‌ مالند تا جايي که پوست کاملا پاک شود و در نهايت پوست را مي‌ شويند.بعد از انجام اين کار پوست کاملا نرم و تميز است.

 

در ضمن در اين کشور مردم از همين خمير و در کنار آن از آب ليموترش براي سفيد کردن آرنج و زانوهاي خود استفاده مي‌ کنند.

 

 

روسيه

 

مردم روسيه صورت ‌هاي شاداب و جواني دارند. اکثر زنان سنتي اين کشور علاقه‌ اي به استفاده از وسايل آرايشي نداشته و معتقد هستند دليل زيبايي پوست شان نوشيدن روزانه کفير است.

 

کفير نوعي نوشيدني پُرکالري و غني از باکتري‌ هاي پروبيوتيک، کلسيم، پروتئين، ويتامين ‌ها به ويژه ويتامين B و ريزمغذي ‌ها است. بررسي‌ هاي فراوان نشان داده مصرف کفير سبب هضم بهتر مواد غذايي مي ‌شود و همين موضوع بر طراوت و زيبايي پوست اثر مي‌ گذارد.

 

 

نيجريه

 

نيجريه‌ اي‌ ها از نوعي درخت که در 20 کشور آفريقايي از سنگال تا سودان رشد مي ‌کند و ساحل نام دارد، روغني مي ‌گيرند به نام کارتيد که از آن هم به عنوان يک ماده غذايي و هم کرم مرطوب ‌کننده پوست استفاده مي‌ کنند. طبق گفته اطباي سنتي آفريقا اين شيره مي‌ تواند انواع ناراحتي‌ هاي پوستي از جمله اگزما و آکنه را برطرف کرده و براي سرماخوردگي نيز بسيار مفيد است.

 

مردم نيجريه ميوه درخت ساحل را جمع مي ‌کنند و بعد از خشک شدن آن را مي ‌جوشانند. روغني که روي سطح آب مي ‌آيد را جمع مي ‌کنند و معتقدند اين روغن غني از مواد طبيعي ضد حشره است.

 

در ضمن خواص ضد التهابي و ضد ميکروبي هم دارد. مردم نيجريه حين سرماخوردگي و گريپ شدن بيني اين روغن را به اطراف بيني خود مي‌ مالند و در صورت داشتن گلودرد آن را مي ‌خورند و براي زيباتر شدن و مرطوب نگه داشتن پوست شان روي بدن مي ‌مالند.


 

ژاپن

 

از جمله شيوه ‌هاي زيبايي که مردم ژاپن به آن علاقه بسياري دارند حمام کردن با گياهان و عرقيات معطر است. ژاپني ‌ها معتقدند حمام کردن نوعي مديتيشن است که نه تنها جسم بلکه روح را هم پاک مي‌ کند. به همين دليل اکثر ژاپني‌ ها هر شب قبل از خوابيدن دوش مي‌ گيرند. آن ها ابتدا بدن خود را به کمک يک برس دسته بلند ماساژ داده و ناپاکي را بيرون مي ‌کشند و در نهايت با آب ولرم خود را شست‌ و شو مي‌ دهند. بعد وان را با آب داغ پُرکرده و در آن گل و برگ ‌هاي معطر مي‌ ريزند و براي آن که بدن شان خوشبو و پوست شان پاک شود مدتي در آن مي‌ خوابند. اين کار سبب طراوت اپيدرم و شادابي پوست آن ها مي‌ شود.


 

برزيل

 

برزيلي ‌ها مدت ‌ها است از گياه آواکادو هم به عنوان يک ماده غذايي و هم زيبايي استفاده کرده و از آن ماسک صورت، شامپو و کرم مرطوب‌ کننده تهيه مي ‌کنند. اين گياه از 500 سال قبل از ميلاد مسيح در مناطق لاتين آمريکايي کشت مي‌ شده است و مملو از چربي ‌هاي مونوي غيراشباع و 20 نوع ريزمغذي متفاوت شامل ويتامين‌ هاي A ، C، B6، E، روي، آهن و پتاسيم است.

 

مصرف چربي آواکادو سبب کاهش کلسترول خون، التهاب ‌ها و کاهش ترشح انسولين مي‌ شود و محرک بازسازي سلولي است. برزيلي ‌ها ميوه اين گياه را با شير و شکر مخلوط مي ‌کنند و روي پوست شان مي‌ مالند. حتي معتقدند نوشيدن اين مايع سبب روشن شدن پوست به ويژه پوست‌ هاي سياه مي ‌شود.

 

 

آلمان

 

آلماني ‌ها توجه بسيار زيادي به حمام پا دارند. بر خلاف کانادايي ‌ها که به زيبايي پاهاي شان اهميتي نمي ‌دهند، آلماني‌ ها توجه بسياري به اين موضوع دارند و هر شب سعي مي ‌کنند براي 20 دقيقه پاهاي شان را در حمامي از آب ولرم و نمک و روغن‌ هاي گياهي قرار دهند. بعد پاها را با سنگ پا ماساژ مي ‌دهند و از يک کرم مرطوب‌ کننده استفاده مي ‌کنند.

سلامتيران

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------