جوان سازي صورت با انتقال چربي 

 

جوان سازي صورت, چربی صورت

 

لاغر شدن (فاشیال لیپوآتروفی ) یا کاهش نسج چربی صورت ممکن است ارثی یا اکتسابی باشد این پدیده به عنوان قسمتی از روند پیری بطور عادی مشاهده می شود. صورت کودکان جوان مثل توپی است که پر از باد می باشد و با افزایش سن بنظر می رسد که باد توپ خالی می شود این کاهش حجم در اثر کاهش حجم استخوان های صورت (به ویژه اوستئوپوروز استخوان گونه ها، فک بالا و پایین) ،آتروفی یا کاهش حجم عضلات و کاهش حجم چربی صورت و حتی خود درم رخ می دهد اما کاهش حجم چربی بیشترین اثر را دارد .

 

 

چربی صورت در سه سطح مختلف قرار گرفته است:قسمت وسط در دو طرف عضلات صورت و چربی عمقی یا احشائی که در تماس با فاشیای پاروتید و تمپورال یعنی در قسمت گیجگاه وشقیقه) و جلوی گوش چربی های عمیق وجود دارند از دست رفتن چربی بستگی به منطقه صورت هم دارد معمولا ابتدا چربی یک سوم میانی صورت کاهش (گونه ها و کناره های دهان) و سپس چانه یا یک سوم با بینی و در آخر چربی بالای صورت مثلا زیر آرواره ها ، زیر ابروها . زیرا این مناطق از ابتدا چربی زیر جلدی کمی دارند.

 

کاهش نسج چربی باعث می شود که برآمدگی های ظریف صورت مثل برجستگی گونه ها بتدریج مسطح و حتی فرو رفته شوند.پر کردن حجم کاهش یافته و خصوصا در صورت های کشیده منجر به جوانسازی قابل توجهی می شوند اگرتصحیح حجم با پرکننده های پلی اتیلین داَیمی انجام شودنیاز به جراحی های تهاجمی شوید داردمواد پرکننده مثل ژل هیالورونیک اسید با تهاجم اندک و تنها با تزریق امکان پذیر است اما این مواد گران قیمت بوده و اثر آن ها موقت می باشد .

 

زمان ماندگاری بستگی به نوع فرآورده و شرایط بیمار دارد و حداکثر 2 تا 3 سال می باشد. تزریق چربی خود شخص یا انتقال چربی بهترین روش تصحیح حجم می باشد زیرا قسمت چربی خود شخص قطعاً کمتر از هیالورونیک تهیه شده در آزمایشگاه های مخصوص می باشد ، مقدار زیاد ی بادقت می شود بکار برد و تهاجم متوسطی دارد .

 

ماندگاری چربی تا 3 سال می رسد اگر چه معمولا پس از 12 تا 18 ماه نیاز به تزریق اگر با حجم کمتر (Touch up) دارد. این روش نیاز به اتاق عمل ، بی حسی و کانولایmm5/1 و سوزن18Gدارد . ممکن است بیمار تا مدتی از ورم و خونمردگی رنج ببرد. ابتدا از قسمت دهنده مثلا شکم، پهلو ها یا باسن پس از تزریق بی حسی زیر جلدی برداشته شده و پس از طی مراحل خاص از چند با شستشو با نرمال سالین و سانتریفیوژ چربی به نواحی مخصوص صورت تزریق می شود.

 

این سلول های چربی با قبل یک پیوند بتدریج در موضع قرار گرفته و عده ای از آن هازنده مانده و عده ای با نسج فیبرو جایگزین می شوند بدیهی است که این روش در مورد بیمارانی که لاغر هستند و نسج چربی خوبی در تنه و اندام ها ندارند و یا نمی خواهند سایر مواضع بدن بجز صورت دچار درد یا تزریق شود قابل استفاده نمی باشد. در سایر موارد روش هایی برای جوانسازی می باشد.

منبع: وب سایت دکتر آناهیتا والی


کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------