هیالورون پن چیست و چه کاربرد هایی دارد؟هیالورون پن,هیالورون پن چیست,کاربرد هیالورن پن چیست

هیالورون پن چیست

 

آشنایی با دستگاه هیالورون پن

یک شیوه جدید است که در آن، ماده ای پر کننده مانند اسید هیالورونیک بدون استفاده از سوزن های مختلف، به داخل لایه ی اپیدرم تزریق می گردد و در قسمت فوقانی لایه ی سطحی پوست یعنی درم رسوب می شود. در این نوع از درمان غیر تهاجمی، شخص مراجعه کننده بدون هیچگونه حس درد لب های برجسته خواهد داشت و از شر چروک های صورت خود خلاص خواهد شد.

در این شیوه اسید هیالورونیک در مقیاس بسیار کوچک (نانو)، با ایجاد فشاری طی جریان ۰٫۱۷ میلیمتری وارد پوست خواهد شد. این شیوه امروزه برای ایجاد حجم، شکل و لیفتینگ در نواحی مختلف پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

 

دستگاه هیالورون پن برای نخستین بار چه زمانی معرفی شد؟

همان طور که امکان دارد بدانید این فن آوری به خودی خود دستگاه جدیدی نیست. برای سالهای طولانی از این دستگاه در تزریق انسولین استفاده شده است. با این حال، از بهار 2018 از این وسیله برای پر کردن چین و چروک لب و همینطور تزریق مخلوط اسید هیالورونیک به داخل لب ها استفاده می شود.

 

از آن پس، استفاده از این وسیله بطور پیوسته در گروه‌های زیبایی کوچک افزایش یافته است. بعد از معرفی گسترده آن در ابتدای پاییز 2018، محبوبیت بیشتری پیدا کرد. نقطه اوج آن در ابتدای زمستان 2018 بود.

 

آکادمی زیبایی آدمایر یکی از نخستین توسعه دهندگان هیالورون پن بود و تا آخر سال 2018 بسياري از گروه‌های زیبایی از آن پیروی کردند. افردی که شانس خود برای تبدیل شدن به نوآوران اولیه را از دست داده بودند، اغلب در ابتدا سعی کردند که با آن مقابله کنند، ولی مجبور شدند که نسخه خود را در سال 2019 معرفی کنند. این مسأله اجتناب ناپذیر بود.

 

هیالورون پن,هیالورون پن چیست,کاربرد هیالورن پن چیست

 کاربرد هیالورن پن چیست

 

کاربرد هیالورن پن چیست؟

بیشترین کاربرد هیالورون پن برای حجیم سازی لب ها و جوانسازی صورت و گردن می باشد. بسياري از اشخاص به علت همین کاربرد هیالورن پن از آن استفاده می کنند. از ديگر کاربردهای بسیار مهمی که این دستگاه دارد، میتوان به حجیم سازی گونه ها اشاره کرد.

 

چنانچه شما از آن گروه افرادی هستید که همیشه ارزو داشتید لب ها و گونه های برجسته ای داشته باشید، میتوانید این شیوه را برای زیباسازی انتخاب کنید. بسياري از روش های جراحی و زیبایی را از آنجایی که درد زيادي دارد فراموش کنید. تلاش کنید تا حد امکان از روش های غیر تهاجمی استفاده کنید.

 

از دستگاه هیالورون پن برای قرینه سازی صورت هم استفاده بسیار زیادی می کنند. برای اجرای کانتورینگ صورت با استفاده از این شیوه، بی تردید به بهترین نتیجه ها می رسید. مراقبت های پس از هیالورن پن بسیار کم می باشد. با این حال به شما توصیه می کنیم که هرروز ناحیه ای را که تزریق انجام داده اید ماساژ دهید.

 

همینطور باید بدانید که تابش مستقیم نور خورشید برای شما ضرر دارد و بهتر است از این مورد جلوگیری نمایید. تا چند روز بعد از تزریق نوشیدنیهایی که خيلي گرم و سرد هستند را به هیچ وجه استفاده نکنید. به تمامی نکات و مراقبت های پس از انجام این شیوه عمل کنید تا نتیجه رضایت بخشی بدست آورید.

 

هیالورون پن,هیالورون پن چیست,کاربرد هیالورن پن چیست

شیوه استفاده از هیالورون پن

 

شیوه استفاده از هیالورون پن

این شیوه مثل دیگر شیوه های درمانی و جوانسازی پوست نیازمند رعایت بعضی موارد و نکات بهداشتی است. پیش از استفاده از این روش حتماً پوست خود را با شوینده های ملایم تمیز کنید. از استریل بودن قلم دستگاه اطمینان حاصل یابید.

 

برای انجام این شیوه به کلینیک های معتبر و بهداشتی مراجعه کرده و از بهداشتی بودن محیط اطمینان حاصل کنید. شخصی که توسط این دستگاه عمل جوانسازی و حجم دهی را بر روی پوست شما انجام می دهد باید اموزش لازم در خصوص روش کار با دستگاه و عملکرد آنرا دیده باشد پس حتماً در خصوص این مسئله توجه کامل داشته باشید.

 

هیالورون پن,هیالورون پن چیست,کاربرد هیالورن پن چیست

عوارض هیالورون پن

 

مواردی که در استفاده از دستگاه هیالورون پن باید توجه کنید

اشخاص باردار و افرادی که دارای حساسیت هستند از استفاده از هیالورون پن جلوگیری کنند.

همینطور گروهی که تب خال دارند انجام این شیوه برای پس از بهبود تبخال توصیه میشود.

بدیهی است درصورتی که پرکننده دارای لیدوکائین باشد و مشتری به آن آلرژی داشته باشد، نمی توان از آن استفاده کرد.

 

هیالورون پن,هیالورون پن چیست,کاربرد هیالورن پن چیست

معرفی ویژگی های هیالورون پن

 

عارضه های استفاده از قلم هیالورونیک

بطور کلی استفاده از هیالورون پن بی خطر بوده و تنها چند عارضه ی جزیی برای آن گزارش شده است.

 

از انجا که این ماده بطور طبیعی در بدن تولید می شود، احتمال بروز حساسیت در پوست تقریباً صفر است.

 

بررسی و تحقیق بر روی 60 شخص مبتلا به استئوآرتریت که بمدت یک سال 200 میلیگرم در روز هیالورونیک اسید استفاده می کردند، عارضه های نامطلوبی نشان نداد.

 

به علت این که عوارض هیالورونیت اسید بر روی زنان باردار بررسی نشده است، این اشخاص بهتر است به منظور احتیاط از مصرف هیالورونیت اسید جلوگیری کنند.

 

همینطور، شواهدی وجود دارد که سلولهای سرطانی به اسید هیالورونیک حساس هستند و استفاده از این مکمل ها میتواند سرعت رشد آن ها را تسریع کند.

 

بنابراین، بطور کلی توصیه می شود که اشخاص سرطانی یا دارای سابقه سرطان از مصرف مکمل اسید هیالورونیک دوری کنند.

 

در پایان باید گفت که واکنش های منفی عمدتاً به شیوه تزریق مرتبط هستند و نه خود اسید هیالورونیک.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------