میکرونیدلینگ چیست و چه کاری برای پوست انجام می دهد؟میکرونیدلینگ چه کاری انجام میدهد, میکرونیدلینگ, میکرونیدلینگ چیست

میکرونیدلینگ چیست

 

فواید استفاده از میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یکی از جدیدترین شیوه های جوان‌سازی پوست است. در این شیوه، به کمک سوزن‌های ریز،سوراخ‌های ریز و سطحی در پوست به وجود می آورد و به این ترتیب ترک های پوستی که در اثر زایمان، چاقی و بلوغ روی پوست به وجود آمده اند، از بین می‌روند.جای سوختگی،بستن منفذ های باز پوست،درمان لک پوستی، برطرف کردن چین و‌ چروک و جای زخم، بخیه و جای جوش با این روش میسر است.

میکرونیدلینگ چطور انجام می شود؟

در انجام میکرونیدلینگ از دستگاهی با سوزن های کوچک استفاده می شود که در اثر برخورد با پوست صورت و وارد کردن مقدار مشخصی فشار، سوراخ های کوچکی روی پوست صورت به وجود آمده که با انجام این کار جا برای وارد کردن مواد و سرم ویژه باز می کند. برای انجام این کار می توان این شوه درمانی را به یکی از دو روش زیر عمل کرد:

 

میکرونیدلینگ به صورت دستی 

در این شیوه از دستگاهی به اسم درمارولر و از یک سری غلتکی به همراه تعداد زیادی سوزن کوچک و نازک که از جنس تیتانیوم هستند تشکیل گردیده است برای به وجود آوردن حفره هایی با عمق معلوم استفاده می گردد. فعلا امکان استفاده از دستگاه های نیدلینگ با جنس های گوناگون مثل سیلیکونی، شیشه ای، فلزی و پلیمری و ... در ایران وجود ندارد.

 

میکرونیدلینگ چه کاری انجام میدهد, میکرونیدلینگ,میکرونیدلینگ چطور انجام می شود

میکرونیدلینگ چه کاری انجام میدهد

 

میکرونیدلینگ با استفاده از دستگاه 

در این شیوه، برای به وجود آوردن منفذهایی با فاصله مشخص از یک دستگاهی استفاده می شود که سرعت حرکت آن قابل تنظیم است. بنابراین تعداد منفذهایی که در این شیوه بر روی پوست به وجود می آیند، به نسبت شیوه دستی خیلی بیشتر بوده و نتیجه بهتری می دهد.

 

در هر دو حالت روزنه و زخم های به وجود آمده سبب می شوند که سرم و دیگر مواد درمانی وارد منفذ های پوست شده تا بازسازی و ترمیم پوست دوباره شروع گردد. به همین علت اغلب، پیش از انجام این کار، سرمی که از موادی مثل ویتامین C، اسید هیالورونیک و ... تشکیل شده است به روی پوست زده می شود.

 

استفاده از این سرم در سرعت بخشیدن جریان و مقدار تولید کلاژن و الاستین اثر مثبتی داشته و در نتیجه باعث ترمیم و جوانسازی پوست صورت با سرعت بیشتری می شود. این که مقدار عمقی وارد شدن سوزن ها در پوست تا چه اندازه باشد، به مقدار جراحت پوست و تشخیص پزشک بستگی دارد.

 

آیا میکرونیدلینگ درد دارد؟

از کرم‌های بی حسی بر روی نقاط مختلف پوست استفاده می شود و دردی احساس نخواهد شد. قابل گفتن است که پس از پایان درمان احتمالاً، پوست همان نقطه، به رنگ صورتی در خواهد آمد و یا در بدترین حالت نقطه‌های زخم مثل روی پوست به وجود خواهد آمد که تمام اینها بعد از چند روز از بین می‌روند.

 

میکرونیدلینگ چه کاری انجام میدهد, میکرونیدلینگ,مزایای میکرونیدلینگ

آیا میکرونیدلینگ درد دارد

 

مزایای میکرونیدلینگ:

- بهتر شدن منفذهای باز پوست(کاهش اندازه روزنه‌های پوست)

 

- میکرونیدلینگ برای بهتر شدن اسکار هایی که در اثر آکنه ،سوختگی یا جراحی به وجود آمده اند.

 

- میکرونیدلینگ برای درمان استریا (ترک های به وجود آمده از چاقی یا بارداری) : به علت چاقی،لاغری و یا بارداری فشار شدیدی به پوست وارد می شود و سبب به وجود آمدن ترک پوستی می شود، با استفاده از میکرونیدلینگ می توان تا مقدار زیادی این حالت پوست را بهتر کرد.

 

- میکرونیدلینگ صورت برای درمان جای جوش و آکنه و برطرف کردن تیرگی پوست : برای برطرف کردن جای جوش باید از روش بازسازی دوباره استفاده کرد و این کار به وسیله میکرونیدلینگ انجام پذیر است.

 

- میکرونیدلینگ برای بهتر شدن چروک های سطحی : میکرونیدلینگ بیشترین تاثیرش برای برطرف کردن چین و چروک صورت است. با گذشت زمان و بالا رفتن سن تولید کلاژن در پوست کم می شود و باعث پیدا شدن چروک می شود. با استفاده از میکرونیدلینگ و مواد مغذی که در هنگام کار به پوست تزریق می شود باعث تولید کلاژن و بهتر شدن چین و چروک می شود.

 

- میکرونیدلینگ را می توان در جاهای حساس پوست مثل بینی، گردن، دور چشم و …هم استفاده کرد.

 

- هزینه میکرونیدلینگ در قیاس با شیوه های جوانسازی دیگر کمتر بوده و قابل استفاده برای هر رنگ پوستی می باشد.

 

- میکرونیدلینگ برای درمان ریزش مو و کمک برای رشد دوباره موها:

با توجه به این که این شیوه اثر مثبتی در جوانسازی پوست و تحریک عامل های رشد داشته ،به همین علت از این شیوه برای موارد دیگر هم استفاده گردید و تجربه ای که در طول این سال ها با این شیوه برای افزایش رشد مو و پیشگیری از ریزش مو به دست آمده مثبت بوده و طرفدار بسیاری داشته است.

 

میکرونیدلینگ سبب افزایش خونرسانی به پوست شده و با رسیدن مواد مغذی به قسمت موردنظر باعث رشد دوباره مو می شود.براساس تحقیقات این شیوه برای درمان ریزش موی ارثی هم تاثیرگذار بوده است.

 

- میکرونیدلینگ برای رشد ابرو 

برای بهتر شدن کم پشتی ابرو ها و همینطور پیشگیری از ریزش آنها هم می توان از شیوه میکرونیدلینگ استفاده کرد. این شیوه هیچ عوارضی بر روی پوست ابرو ندارد. باید بگوییم که به علت نزدیکی به چشم و حساس بودن کار، انجام دادن آن را حتما به پزشک کارآزموده و با تجربه بدهید. برای اینکار باید از دستگاه و سوزن های استاندارد استفاده نمود در غیر این صورت پوست بیمار دچار عوارضی خواهد شد که خطرناک و اذیت کننده است.

 

میکرونیدلینگ چه کاری انجام میدهد, میکرونیدلینگ,شیوه انجام میکرونیدلینگ

شیوه انجام میکرونیدلینگ

 

شیوه انجام میکرونیدلینگ

این شیوه غیرتهاجمی اغلب با درد خیلی کم و قابل‌تحملی همراه است. اغلب این شیوه به چندین جلسه احتیاج دارد که با توجه به قسمت پوستی تحت درمان و شدت مشکل پوستی، هر جلسه بین چند دقیقه تا یک ساعت طول می‌ کشد.

 

ازجمله مواردی که پیش از انجام این شیوه باید رعایت کرد این است که اغلب توصیه می‌شود در روزی که درمان میکرونیدلینگ انجام می‌شود، هیچ‌ نوع لوسیون، یا مواد بهداشتی و آرایشی نباید روی پوست محل موردنظر استفاده گردد.

 

برای آغاز درمان ابتدا پزشک درمانگر بر روی محل موردنظر پماد بی‌حسی مالیده و یا اینکه قدری ماده بی‌حسی در محل موردنظر تزریق می‌ کند. این شیوه برای از بین بردن درد کم و ناراحتی این شیوه استفاده می‌شود اما کلا استفاده از بی‌حس‌کننده اجباری نیست. بعدازآن بر پوست فرد با استفاده از ابزار نیدلینگ و بر اساس الگوی خاصی سوراخ‌هایی به وجود می آید. برای گرفتن بهترین نتیجه، ابزار نیدلینگ چندین دفعه بر روی  محل موردنظر چرخانده می‌شود.

 

در بعضی موارد برای گرفتن نتیجه بهتر، هم‌زمان با به وجود آوردن این سوراخ‌های ظریف، از محصولاتی که باعث تحریک تولید کلاژن می‌شوند، مثل اسید هیالورونیک یاسرم ویتامین سی یا روشن‌کننده پوست استفاده می‌شود.

 

با سوراخی که هر نیدل بر روی پوست محل موردنظر به وجود می آورد، کانال و یا اصطلاحاً میکرو زخمی به وجود می آید که سلول پوست را تحریک به بازسازی می‌کند.

 

سر غلتک بخشی دارد که یک‌بارمصرف بوده و معمولاً دوازده سوزن ظریف استریل روی آن آماده شده است.

 

مراحل میکرونیدلینگ بسته به مشکل پوست بیمار، بین  5 تا 60 دقیقه کامل می‌شود.

 

توصیه می‌شود برای تکرار فرآیند درمانی میکرونیدلینگ، حداقل شش هفته به پوست زمان داده شود تا بتواند به‌طور طبیعی کلاژن تولید کند.

 

البته باید گفت که تعداد جلسات میکرونیدلینگ به شرایط پوست شخص بستگی دارد؛ ولی کلا می‌توان گفت برای جای جوش‌های معمولی، سه تا چهار جلسه احتیاج خواهد بود. اسکارهای به وجود آمده از سوختگی هم اغلب به پنج جلسه میکرونیدلینگ احتیاج دارند.

 

در مورد چین‌وچروک و پیری پوست هم اغلب سالانه یک تا دو جلسه توصیه‌شده است.

 

مدل‌های ویژه ای از ابزارهای میکرونیدلینگ نیز وجود دارند که نیدل های خیلی ظریفی با ارتفاع دودهم میلی‌متر دارند و می‌توانند دو تا سه بار در هفته (در خانه) مورداستفاده قرار بگیرند تا: منافذ پوست بسته‌تر شود، سطح چربی پوست کمتر شود ،خطوط و چین‌وچروک‌های پوست کاهش پیدا کند نفوذ و اثر کرم‌های بهداشتی پوستی افزایش یابد ، جوش کمتر به وجود بیاید.

 

- برطرف کردن خط خنده

 

-  افزایش سفتی و استحکام پوست

 

میکرونیدلینگ چه کاری انجام میدهد, میکرونیدلینگ,عملیات میکرونیدلینگ

مزایای میکرونیدلینگ

 

اقدامات لازم بعد انجام از میکرونیدلینگ

- تا ۱۲ ساعت تمرین های ورزشی شدید انجام ندهید.

- تا ۱۲ ساعت آرایش نکنید .

- تا ۱۲ ساعت از کرم های ضد آفتاب استفاده نکنید .

- چند ساعت بعد از درمان صورت را به آرامی با آب ماساژ دهید و آثار خون خشک شده را پاک کنید.

- ۱۰ تا ۱۴ روز الکل استفاده نکنید .

- حداقل به مدت ۱۰ روز در معرض تابش آفتاب قرار نگیرید .

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X پزشکی ، بهداشتی ، درمانی,سایر موارد

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023