انواع روش های زیبایی در پزشکی و دندانپزشکی 
امروزه روشهای موثر بسیاری برای زیبایی وجود دارد که میتواند جایگزین مناسبی برای جراحی باشد. در این مقاله قصد داریم به انواع روش های زیبایی و کاربرد هر یک از آنها در پزشکی و دندانپزشکی بپردازیم.

1- لیزر موهای زائد:
لیزر پالسی از نور است که بدون آسیب رساندن به بافت های اطراف مو، موجب از بین رفتن موها می شود.

 

انواع روش های زیبایی - لیزر موهای زائد

 

لیزر برداشتن مو یا لیزر رفع موهای زائد دستگاهی است که فرایند از بین بردن مو‌های ناخواسته یا موهای زائد را با استفاده از قرار گرفتن در معرض پالس لیزر نور انجام می‌دهد و منجر به از بین بردن فولیکول مو و عدم رشد مجدد مو می‌شود.


شاید با شنیدن هزینه های لیزر موهای زائد ، تصور کنید که درمان گرانی است، اما اگر عمیق تر بررسی کنیم، متوجه خواهیم شد که انجام لیزر موهای زائد باعث صرفه جویی در هزینه ها نیز می شود.


اما توجه داشته باشید که شرط اصلی موفقیت لیزر موهای زائد، استفاده از لیزر متناسب با نوع پوست و دستگاه استاندارد می باشد.


2- جوانسازی پوست:

جوانی و زیبایی از نعمت‌های خدادادی است و باید برای حفظ آن تلاش کنید. افرادی که به چهره خود اهمیت می‌دهند، اعتماد به نفس بیشتری دارند. بد نیست شما هم بیشتر قدر نعمت زیبایی خود را بدانید و برای حفظ آن تلاش کنید.


جوانسازی پوست به معنی رفع یا کاهش چین و چروک، افتادگی پوست، لکه های مختلف بر روی پوست صورت و بدن می باشد، که تاثیر قابل توجهی در کاهش سن ظاهری افراد دارد.


بسته به نوع پوست و تغییراتی که برای جوانسازی باید انجام شود، پزشک ترکیب مطلوبی از درمان ها را انتخاب می کند که تاثیر سریع و ایمنی به همراه خواهد داشت.
 

 جوانسازی پوست تاثیر قابل توجهی در کاهش سن ظاهری افراد دارد

 
از روشهای متداول و رایج برای جوانسازی پوست که در کلینیک زیبایی انجام می شود می توان به لیفت با نخ، جوانسازی با لیزر، تزریق بوتاکس، تزریق ژل، تزریق چربی، مزوتراپی، میکرونیدلینگ ، میکرودرم، RF میکرونیدلینگ ، لیزر CO2 فرکشنال و . . . اشاره کرد.

3- تزریق ژل، بوتاکس و چربی
تزریق بوتاکس باعث فلج کردن موقتی ماهیچه ی محل تزریق می شود و با حرکت نکردن این ماهیچه ها ، چین های صورت کم تر می شوند یا از بین می روند.


بیشترین کاربرد تزریق بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک سطحی و پیشگیری از ایجاد چین و چروک می باشد.

 

شما می توانید نتایج درمانی خود را در طی چند روز بینید. طی یک هفته وضعیت خطوط شما بهتر خواهد شد. نتایج قابل مشاهده برای مدت 4-6 ماه باقی خواهد ماند. نتایج خود شما می تواند متغییر باشد.

 

تزریق بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک سطحی می باشد


تزریق ژل یکی از روش های مورد استفاده به عنوان فیلر (پر کننده) می باشد، و بیشترین کاربرد آن پر کردن چروک های عمیق و اسکار ها و همچنین حجم دادن و فرم دهی به اجزای صورت (گودی زیر چشم، گونه ها، لب ها، چانه و فک) می باشد.


از تزریق چربی هم به عنوان فیلر استفاده می شود که همانند ژل خاصیت پر کنندگی دارد با این تفاوت که چربی از بدن خود فرد تامین می شود و این نکته حائز اهمیت است زیرا این امر کمترین عارضه و واکنش های آلرژیک را به همراه خواهد داشت.


و بیشترین کاربرد تزریق چربی در صورت و همچنین سینه ها ، باسن و روی دست ها می باشد.


4- میکرودرم ابریژن
میکرودرم ابریژن با استفاده از مکش و پودر اکسید آلومینیوم باعث سایش فیزیکی ملایم پوست شده و لایه برداری بر روی پوست انجام می دهد.


از بین بردن ضخامت پوست منجر به بهتر شدن تبادلات فیزیولوژی پوست و همچنین تحریک کلاژن سازی برای تقویت قوام پوست می شود.

 

براي انجام اين روش آمادگي قبلي نياز نمي باشد و ضمن انجام، درد و ناراحتي نداشته و بعد از اتمام عمل نياز به استراحت نداشته و شخص مي تواند به محل کار خود مراجعه کند.


کاربردهای میکرودرم ابرژن عبارتند از:
رفع جای جوش ، جوان سازی پوست، بهبود لک های پیری یا کبدی ، بهبود لک های حاملگی، کوچک کردن منافذ باز پوست ، تمیز کردن پوست و از بین بردن جوش های سرسیاه ، بهبود چروک گردن

5- میکرونیدلینگ
میکرونیدلینگ روشی است که با استفاده از سوزن های ریز، به صورت مکانیکال، زخم های تعمدی خفیف و سوراخ های ریز بر روی پوست ایجاد می کند و باعث می شود که پوست در روند خود ترمیمی، کلاژن و الاستین تولید کند و آسیب های ساختاری پوست بهبود بخشیده شود.
 

 جوان سازی پوست یکی از کاربردهای میکرونیدلینگ می باشد

 
کاربردهای میکرونیدلینگ عبارتند از:
درمان اسکار جوش، جراحی و سوختگی ، بهبود چروک و خطوط ریز پوستی، جوان سازی پوست ، لیفت صورت ، کوچک کردن منافذ باز پوستی ، شفافیت پوست


6- مزوتراپی
مزوتراپی تکنیک تزریق مکرر دارو با مقدار بسیار کم در انواع لایه های پوست می باشد که استفاده وسیعی از مزوتراپی در زمینه پزشکی زیبایی وجود دارد.
 

استفاده وسیعی از مزوتراپی در زمینه پزشکی زیبایی وجود دارد


کاربردهای مزوتراپی عبارتند از:
بهبود شلی و افتادگی پوست، چربی زدایی ، لیفتینگ صورت ،بهبود چین و چروک ، بهبود ریزش مو ، بهبود اسکار، شاداب سازی پوست و . . .


7- زاویه سازی صورت
زاویه سازی صورت با استفاده از تزریق ژل به منظور ایجاد زاویه و فرم بخشیدن در ناحیه فک و چانه انجام می شود که  نیازی به جراحی نمی باشد و بیمار می تواند پس از تزریق ژل بلافاصله نتیجه مورد نظر خود را مشاهده نماید.

 زاویه سازی صورت با استفاده از تزریق ژل


تزریق ژل حتما باید زیر نظر پزشک متخصص و با توجه به آناتومی صورت انجام شود که پزشک میزان ژل و ناحیه تزریق ژل را مشخص کرده و با توجه به زیبا شناختی صورت در چانه و یا در راستای خط آرواره و یا هر دو، تزریق ژل را انجام می دهد.

8- کاشت مو و ابرو
یکی از شایع ترین مشکلاتی که افراد در حوزه زیبایی با آن مواجه هستند ریزش موی سر به صورت حاد یا مزمن است. بسیار اتفاق می افتد که علی رغم درمان های دارویی این عارضه درمان نشده و منجر به از بین رفتن دائمی موی سر می شود.


کاشت مو روشی است جهت بازگرداندن موهای از دست رفته با استفاده از جراحی، در این روش موهای ناحیه پشت سر به قسمتی از که دچار ریزش شده انتقال داده می شود.


طی ده روز ابتدایی پس از انجام کاشت تقریبا تمامی موهای کاشته شده ریزش می کنند که این امر طبیعی است زیرا موهای اهدا شده به علت جا به جایی آسیب پذیر شده اند و ریزش اتفاق می افتد که طی بازه زمانی دو تا سه ماه موها مجدد شروع به رشد می کنند و در طی ماه های آینده نیز ضخیم خواهند شد.

 

کسانی کاندید بهتری برای کاشت موی سر هستند که در ناحیه پشت سرشان تراکم بالایی ازفولیکولهای مو داشته باشند. تراکم به معنی تعداد موها در واحد سطح می باشد. البته به کمک متدهای نوین، برای افرادی که تراکم موی کمتری دارند نیز کاشت مو قابل انجام است و نتایج رضایت بخشی خواهد داشت.


شایان ذکر است که از کاشت مو برای بازسازی ابرو و مژه و محاسن هم استفاده می شود.


9- اصلاح طرح لبخند
اصلاح طرح لبخند به معنی فرآیند بهبود ظاهر لبخند و به نمایش گذاشتن دندان ها و لثه ها در وضعیت مناسبی گفته میشود که در دندانپزشکی از طریق یک یا چند روش زیبایی دندان مانند کامپوزیت، لمینیت دندان ، سفید کردن دندان، روکش گذاری ، جراحی زیبایی لثه (اصلاح بد فرمی و بلندی لثه ها یا بلند کردن طول تاج دندان ها) و غیره با توجه به صلاحدید دندانپزشک انجام می شود.

 

روش های زیبایی در دندانپزشکی - اصلاح طرح لبخند


10- ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان نوعی پایه تیتانیومی سازگار با سلول های بدن است. از ایمپلنت های دندانی به عنوان جایگزینی مناسب و دائمی به جای یک یا چند دندان از دست رفته استفاده می شو


در مورد بیمارانی که دندانهای زیاد یا همه دندانها را از دست داده باشند با قرار دادن چند ایمپلنت در فک آنها و استفاده از آنها به عنوان پایه، می توان پروتز متکی بر ایمپلنت جهت جایگزینی دندانهای از دست رفته قرار داد.


در مورد بیماران کاملأ بی دندان می توان با قرار دادن حداقل دو ایمپلنت در هر فک پروتزی متحرک ولی محکم و بدون لغزش و لقی در اختیار بیمار قرار داد.

 

 گردآوری: بخش آرایشی بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X پزشکی ، بهداشتی ، درمانی,خدمات زیبایی ، کاشت مو ، پوست ، لیزر و و..

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023