14 ماسک پرتقال که برای پوست شما معجزه می کندماسک پرتقال و ماست, ماسک پرتقال و عسل, انواع ماسک پرتقال

ماسک پرتقال برای روشن سازی پوست

 

طرز تهیه ۱۲ ماسک پرتقال برای صورت که حتماً باید امتحان کنید 

یکی از بهترین گزینه های برای ماسک خانگی صورت پرتقال است. موثر ترین ماده موجود در ماسک پرتقال ویتامین ث است که خاصیت لایه برداری ، روشن کنندگی ، جوان سازی و تحریک کلاژن سازی پوست را دارد. 

ماسک پرتقال برای پوست یک ترکیب جادویی است که خواص لایه بردار ، تغذیه کننده ، آبرسان و سفید کننده دارد. شما از این میوه خوشمزه میتوانید به صورت مستقیم برای روشن تر شدن رنگ پوستتان استفاده کنید. ماسک پرتقال برای پوست به خصوص برای پوست های چرب و دارای آکنه بسیار مفید است.

 

شما میتوانید هفته ای 1 – 2 بار با توجه به میزان چربی پوست تان از انواع ماسک پرتقال استفاده کنید، البته اگر پوست خشک و حساس دارید هم میتوانید از مزایای ماسک پرتقال برای پوست تان بهره مند شوید ولی بهتر است حداکثر ماهی 1 – 2 بار بیشتر از این ماسک مغذی استفاده نکنید چون میتواند خشکی پوستتان را تشدید کند. 

 

نکته مهم قبل از استفاده از هرگونه ماسک خانگی روی پوست صورت یا بدن این است که 24 ساعت قبل مقداری از ماسک را روی پوست داخل بازو امتحان کنید و بعد از 15 - 30 دقیقه بشویید و اجازه دهید 24 ساعت بگذرد تا از حساسیت نداشتن به مواد داخل ماسک مطمئن شود. 

 

فواید ماسک پرتقال برای پوست

- سرشار از آنتی اکسیدان است که با رادیکالهای آزاد مقابله میکند. 

- اسید سیتریک پرتقال به خشک شدن جوش ها و از بین رفتن آکنه کمک میکند. 

- ویتامین ث موجود در پرتقال یک سفید کننده طبیعی است و ضمن پاکسازی صورت باعث می شود پوستی شفاف و روشن تر داشته باشید. 

- ماسک پرتقال برای پوست چرب فوق العاده است و چربی اضافه پوست را از بین میبرد. 

- لک های قهوه ای پوست را کمرنگ کرده و به یکنواختی رنگ پوست کمک میکند.

- خاصیت لایه برداری دارد و برای پوست های کدر فوق العاده است. 

- خاصیت مرطوب کننده دارد.

- از پیری زودرس پیشگیری میکند. 

- منافذ باز پوست را جمع کرده و  پوستتان را نرم و صاف می نماید. 

 

معرفی انواع ماسک پرتقال

• ماسک پرتقال و ماست 

ماسک پرتقال و ماست یکی از ترکیبات طبیعی برای روشن کردن پوست است که خاصیت سفید کنندگی پوست را دارد. 

کافیست 1 - 2 قاشق غذاخوری پودر پوست پرتقال را با ماست ساده مخلوط کنید و روی پوست بکشید و بعد از 20 دقیقه با آب سرد بشویید. 

 

ماسک پودر پرتقال و ماست باعث می شود که پوستتان ظاهری شفاف تر ، شاداب و سفت تر داشته باشید. از این ماسک میتوانید علاوه بر کاهش تیرگی لک های پوستی برای کاهش تیرگی واژن ، زیر بغل ، زانو و آرنج هم استفاده کنید. 

 

ماسک پرتقال و عسل

ماسک پرتقال و عسل میتواند لکه ها و تیرگی های سرسخت را از بین ببرد. ترکیب پوست پرتقال و عسل و ماسک قدرتمند ترین ماسک برای اصلاح تغییر رنگ پوست و از بین بردن لک های پوست است. شما علاوه بر بهره مند شدن از خاصیت سفید کننده ماسک پرتقال عسل برای ضورت میتوانید برای کاهش تیرگی واژن ، زانو ، آرنج و زیر بغل از این ماسک استفاده کنید. 

 

2 قاشق چایخوری پودر پوست پرتقال را با 1 قاشق جایخوری عسل و 1 قاشق چایخوری ماست مخلوط کنید و روی پوست بکشید و بعد از 15 دقیقه بشویید. 

 

1 قاشق غذاخوری پودر پوست پرتقال را با 1 قاشق چایخوری زردچوبه و 1 قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید و خمیر را روی صورت بکشید و بعد از 15 دقیقه بشویید. اگر غلظت ماسک زیاد بود میتوانید از چند قطره گلاب برای رقیقتر شدن آن استفاده کنید. 

 

ماسک پرتقال, ماسک پرتقال و خواص آن, ماسک پرتقال گلاب

ماسک پرتقال و عسل 

 

• ماسک پرتقال و پاپایا

1 عدد پرتقال و یک چهارم عدد پاپایا را پوره کنید و روی پوست صورت و گردن بمالید و بعد از 15 – 20 دقیقه صورتتان را آبکشی کنید.

 

این ماسک حاوی ویتامیت ث و ویتامین آ است و باعث روشن شدن پوست صورت و کاهش تیرگی دور چشم می شود. 

 

ماسک پرتقال و موز

1 عدد موز و 1 عدد پرتقال را پوره کنید و روی پوست صورت بمالید و بعد از 15 – 20 دقیقه بشویید. 

این ماسک پرتقال برای صورت باعث کاهش التهاب و آبرسانی به پوست می شود و به از بین بردن آکنه کمک میکند. 

 

ماسک پرتقال و چریش

2 قاشق غذاخوری برگ چریش له شده را با دو قاشق غذاخوری پالپ پرتقال و 1 قاشق غذاخوری شیر سویا مخلوط کنید. و به مدت 20 دقیقه روی پوست صورت و گردن بمالید و سپس با آب سرد بشویید.  

این ماسک پرتقال برای صورت ، به کنترل چربی پوست کمک کرده در نتیجه منافذ باز پوست را می بندد و جوش ها را کاهش میدهد. 

 

ماسک پرتقال برای سفیدی پوست

برای تهیه ماسک پرتقال برای سفیدی پوست کافیست  2 قاشق غذاخوری آب پرتقال را با 2 قاشق غذاخوری آرد نخودچی و 1 قاشق چایخوری گلاب مخلوط کنید و خمیر بدست آمده را روی پوست بکشید و بعد از 20 دقیقه بشویید. 

این ماسک ضد باکتری است ، پوست را پاکسازی میکند و باعث کاهش رنگدانه های پوست و روشن شدن صورت می شود. 

 

ماسک پرتقال و چای سبز

این ماسک پرتقال برای پوست های چرب است . نصف قاشق چایخوری  پودر برگ چای سبز را با 1 قاشق غذاخوری پوره پرتقال مخلوط کنید و روی صورت بکشید و بعد از 20 دقیقه بشویید. 

این ماسک خاصیت لایه برداری دارد و چربی اضافه پوست را از بین می برد و منافذ باز پوست را می بندد.

 

ماسک پرتقال, ماسک پرتقال و خواص آن, ماسک پرتقال گلاب

ماسک پرتقال برای سفیدی و درخشندگی پوست 

 

ماسک پرتقال و چوب صندل

این ماسک پرتقال برای پوست چرب است . 1 قاشق غذاخوری پوره پرتقال را با 1 قاشق غذاخوری پودر چوب صندل ، 2 قطره آب لیمو ترش و 2 قاشق غذاخوری گلاب مخلوط کنید و خمیر بدست آمده را روی پوست بکشید و بعد از 10 دقیقه بشویید. این ماسک پرتقال برای سفیدی پوست و درخشندگی پوست بسیار موثر است و چربی اضافه پوست را از بین می برد.

 

ماسک پرتقال و روغن نارگیل

این ماسک پرتقال برای پوست خشک مناسب تر است . کافیست 1 قاشق چایخوری روغن نارگیل ذوب شده را با 1 قاشق غذاخوری پوره پرتقال مخلوط کنید و روی صورت بکشید و بعد از 30 دقیقه با پنبه صورت را تمیز کنید و بشویید. 

 

این ماسک مناسب پوست هایکدر است ، آلودگی های پوست را پاکسازی کرده و پوست را شفاف میکند ضمن این که خاصیت مرطوب کنندگی دارد و باعث می شود پوستی نرم و یکدست داشته باشید. 

 

• ماسک پرتقال و زردچوبه

این ماسک پرتقال برای سفیدی پوست مناسب است. کافیست 1 قاشق غذاخوری پودر پوست پرتقال را با 1 قاشق چایخوری زردچوبه و 2 قاشق غذاخوری گلاب مخلوط کرده و خمیر بدست آمده را روی پوست بکشید و بعد از 10 – 15 دقیقه با حرکات دایره ای و ملایم انگشتان مرطوب ، ماسک را از روی پوست تمیز کنید و بشویید. 

 

از این ماسک می توانید برای از بین بردن لک های تیره صورت و کاهش تیرگی زیربغل ، زانو ، آرنج و بیکینی استفاده کنید. 

این ماسک علاوه بر خاصیت روشن کنندگی ، خاصیت ضد باکتری هم دارد و مانع از ایجاد آکنه های پوستی می شود.

 

ماسک پرتقال و ماست, ماسک پرتقال و عسل, انواع ماسک پرتقال

ماسک پرتقال و زردچوبه

 

ماسک پوست پرتقال و خاک رس

این ماسک برای پوست چرب مناسب است. 1 قاشق غذاخوری پودر پوست پرتقال را با 1 قاشق غذاخوری خاک رس قهوه ای آرایشی و 1 - 2 قاشق غذاخوری گلاب خمیر کنید و روی پوست بکشید و به مدت 30 – 40 دقیقه صبر کنید تا خشک شود سپس با آب سرد بشویید. 

این ماسک خاصیت پاکسازی کننده عمقی دارد، منافذ مسدود شده پوست را باز میکند و برای کاهش جوش های سرسیاه و سر سفید مناسب است. 

 

ماسک پوست پرتقال و بلغور جو دوسر

2 قاشق غذاخوری پودر پوست پرتقال را با 1 قاشق چایخوری پودر جو دوسر مخلوط کنید و با 1 فنجان آب مخلوط نمایید تا حالت خمیری بگیرد. این ماسک را روی پوست بکشید و بعد از 15 – 20 دقیقه که خشک شد با آب سرد بشویید. 

این ماسک خاصیت لایه بردار دارد و چربی های سطحی پوست را پاک میکند و از پوست شما در برابر آسیب رادیکالهای آزاد محافظت میکند. 

 

• ماسک پوست پرتقال و گوجه فرنگی

برای تهیه  ماسک پرتقال برای سفیدی پوست کافیست نصف گوجه فرنگی را رنده کنید و با 1 قاشق غذاخوری پودر پوست پرتقال و 1 قاشق غذاخوری گلاب مخلوط کنید و روی پوست بکشید و بعد از 10 – 15 دقیقه با آب سرد بشویید. 

 

این ماسک پرتقال برای سفیدی پوست فوق العاده است و لک های تیره را از بین می برد و میزان چربی پوست را کنترل می کند. از این ماسک میتوانید برای از بین بردن تیرگی واژن ، تیرگی زیر بغل ، تیرگی آرنج و زانو استفاده کنید. 

 

ماسک پوست پرتقال و آلوئه ورا

2 قاشق غذاخوری پودر پوست پرتقال و ژل آلوئه ورا و آب نصف لیموترش را مخلوط کنید. خمیر بدست آمده را روی پوست بکشید و بعد از 15 دقیقه که خشک شد با آب سرد بشویید. 

این ماسک برای از بین بردن قرمزی پوست بعد از افتاب سوختگی مناسب است و رنگ و بافت پوست را روشن تر کرده لکه های پوستی را کمرنگ می کند. 

 

گردآوری : بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------