چه روش‌هایی برای جوان‌سازی صورت و چشم‌ها وجود دارد؟جوانسازی صورت, راههای جوان سازی پوست, جوان سازی پوست صورت

راههای جوانسازی صورت

 

با افزایش سن، یکی از آشکار ترین تغییراتی که در ظاهر اشخاص به وجود می آید، پیدا شدن چین و چروک در پوست صورت به علت از بین رفتن چربی و خاصیت کشسانی پوست است. خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی به آسانی می توان تاثیرات افزایش سن و پیری را تا مقدار زیادی کاهش داد. در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با بهترین شیوه های جوانسازی پوست صورت آشنا کنیم.

برای حفظ جوانی پوست دو راه بیشتر وجود ندارد.

برای این که از جوانی خود به خوبی مراقبت کنید و پوست شادابی داشته باشید؛ دو راه کلی وجود دارد. راه اول این است که از پوست خود به خوبی محافظت کنید و تاثیرات پیری را به عقب بیندازید و راه دوم استفاده از شیوه های درمانی است تا علامت ‌های پیری به وجود آمده را رفع کنید.

 

در واقع بهترین شیوه ای که می توان برای حفظ جوانی پوست انجام داد؛ محافظت و رسیدگی است. ولی چنانچه به هر علتی با نشانه های پیری مواجه شده اید می‌توانید در بین شیوه های گوناگون جوانسازی یکی را به دلخواه و یا با توجه به شرایط خود انتخاب کنید. معمولا تاثیرات پیری در ابتدای سی سالگی به وجود می آید و خطوط روی صورت عمیق تر می شود و افتادگی پوست کم کم به وجود می آید.

 

زمان روبرو شدن با نشانه های پیری باید مراقبت های پوستی را جدی تر بگیرید تا شرایط تان از آن چیزی که هست بدتر نشود. بنابراین به جز انجام شیوه های زیبایی، مراقبت های پوستی را به صورت همیشگی انجام دهید و از جوانی و شادابی پوست خود لذت ببرید.

 

جوانسازی صورت, راههای جوان سازی پوست, جوان سازی پوست صورت

جوانسازی صورت

 

محافظت های عمومی  مورد نیاز از پوست برای جوانسازي صورت :

- از کرم های ضد آفتاب زمان قرار گرفتن در معرض آفتاب استفاده کنید.

- صورتتان را صبح و شب بشویید.

- از کشیدن سیگار به طور جدی پرهیز کنید.

- رژیم غذایی مناسب داشته باشد.

- پوست خود را مرطوب نگه دارید.

- از مواد آرایشی سالم و معتبر استفاده کنید.

 

جوانسازی صورت چه فوایدی دارد:

- سبب برطرف شدن چین و چروک صورت می شود

- افتادگی پوست را از بین می برد.

- سبب طراوت و شادابی پوست می شود.

- جوانسازي پوست صورت سبب بالا رفتن اعتماد به نفس در اشخاص می شود.

 

جوانسازی صورت, راههای جوان سازی پوست, جوان سازی پوست صورت

جوان سازی پوست صورت

 

شیوه های متداول جوانسازی صورت

 

تزریق بوتاکس

اگرچه داروی بوتولینوم توکسین سال‌هاست که ساخته شده اما وارد شدن آن به دنیای جراحی پلاستیک و پوست تقریباً متقارن با فیلر یعنی حدود دو دهه پیش بوده است.

 

شایع ترین استفاده تزریق بوتاکس در یک سوم فوقانی صورت یعنی قسمت اخم،  پیشانی و دور چشم می باشد اما در دیگر نواحی صورت هم قابل تزریق است ( اگرچه خیلی رایج نیست).

 

مثلاً تزریق در لب برای پیشگیری از ظاهر شدن خطوط شعاعی لب، همینطور تزریق جهت اصلاح خنده هایی که باعث پیدا شدن بیش از حد لثه ها می شود.

 

یکی دیگر از استفاده های بوتاكس در اشخاصی است که بعضی از عضلات صورت آن ها به علتی فلج شده و هنگام خنده یا صحبت کردن عدم تقارن مشخصی در صورتشان آشکار می‌ شود.

 

همینطور در بعضی اشخاص که به علت تیک های عصبی به طور ناخواسته حرکاتی ناشی از انقباض ناخواسته عضلات در صورتشان آشکار می شود می‌توان با تزریق بوتاکس این مشکل را به طور کامل یا نسبی برطرف کرد،دارد.

 

تزریق ژل / فیلر (پرکننده)

تزریق ژل که در بیست سال اخیر وارد عرصه پزشکی شده که یکی از پرطرفدارترین اقدامات پزشکی است و در جدیدی را در جهان جراحی پلاستیک و پوست باز کرده و جای بعضی از اقدامات جراحی صورت شده است.

 

به عنوان مثال در مطب در چند دقیقه می ‌توان با تزریق ژل گونه ها را بزرگ کرد در حالی که با تکنیک جراحی بینی این کار احتیاج به بی هوشی عمومی و زمان بسیار طولانی تری دارد.

 

البته در موارد خاصی مانند بد شكلی های ناشی از نقص های استخوانی صورت، اقدامات جراحی استخوانهای صورت یا كارگذاری پروتزها هنوز كاربرد و جایگاه خود را دارند.

 

‎تزریق ژل را می ‌توان در نواحی مختلف صورت انجام داد.

 

نواحی شایع  تزریق ژل خط خنده، لب، گونه ها و دوطرف صورت می باشد اما در نقاط دیگری از صورت از جمله گودی زیر چشم یا ناودان اشک، گودی قسمت فوقانی چشم یا به عبارتی حدقه چشم، چانه ،خط فک، زاویه فک، شقیقه ها و بینی هم تزریق می‌شود.)

 

لیزر و لایه برداری شیمیایی (پیلینگ)

نقش لیزر و پیلینگ در جوانسازی صورت محدود به پوست و بافت زیر پوستی می باشد. انواع گوناگون لیزر برای این کار استفاده می شود اما لیزرها در میزان برطرف کردن چینها و مدت زمان اثر گذاشتن، با یکدیگر فرق دارند. بیشتر بیماران متوجه این اختلافات نبوده و در انتخاب نوع لیزر اشتباه می کنند. باید دقت کرد در سنین بالا چون علاوه بر پوست بافتهای چربی، عضلات و استخوانها هم تغییر می کنند، لیزر و پیلینگ به تنهایی آنچنان تاثیر گذار نبوده و باید با شیوه های دیگر جوانسازی ترکیب شود. 

 

جوانسازی صورت, راههای جوان سازی پوست, جوان سازی پوست صورت

جوان سازی پوست

 

پی آر پی

از جدیدترین شیوه های جوانسازی پوست می‌توانیم به پی آر پی (PRP) اشاره کنیم. معمولا از این شیوه برای کلاژن سازی پوست صورت، گردن و دست‌ها استفاده می‌شود. در این شیوه مقداری خون از ورید دست گرفته می‌شود، آنگاه خون گرفته شده سانتریفیوژ شده و سرمی دارای مقادیر زیادی پلاکت زنده تهیه می شود.

 

لازم است این شیوه زیر نظر یک پزشک متخصص در این رابطه انجام شود. پلاکت‌هایی که بدست می‌آیند باید کاملا زنده باشند تا بتوانند فاکتور‌های رشد را ترشح کنند. از روش PRP برای درمان ریزش مو هم استفاده می‌شود. در کیت های لوله ای PRP با کیفیت مطلوب به دست نمی آید.

 

شیوه PRP به طور کلی دارای ۳ مزیت اصلی می‌باشد. اولین مزیت آن تحریک سلول‌های بنیادی می‌باشد، دوم اینکه از خود شخص به خود او می‌باشد و احتمال انتقال عفونت و بیماری‌هایی از قبیل ایدز و هپاتیت را ندارد و مزیت سوم اینکه در این شیوه ،سلول‌سازی انجام می‌شود. سلامت کامل بعد از انجام این شیوه طی ۴ الی ۸ ماه اتفاق می‌افتد. البته در اشخاص گوناگون می‌تواند این پروسه مدت زمان متفاوتی داشته باشد.

 

تزریق چربی

با بالا رفتن سن بعضی از بخش‌های بدن به‌ صورت طبیعی فرم و حجم خود را از دست می‌دهد. زیرا شیوه تزریق چربی شامل استفاده از سلول‌های چربی بیمار و ذخیره این چربی به قسمت موردنیاز می‌باشد بنابراین این شیوه یک راهکار عملی برای برطرف کردن این مشکل است.

 

لیفت یا بالا کشیدن قسمتهای مختلف صورت

لیفت با نخ شیوه راحتی برای جوانی صورت است که احتیاجی به بیهوشی عمومی، بستری شدن یا دوره بهبودی طولانی‌مدتی ندارد و نتیجه آن به سرعت دیده می شود و مراحل بهبودی نتایج بعد از فرایند هم ادامه دارد. برای هدف قرار دادن یک نقطه مشخص یا جوان‌سازی کلی قیمت ابرو تا گردن، می‌توان لیفت را بر روی صورت و گردن انجام داد.

 

با اینکه لیفت با نخ در زمانی که احتیاج به برداشتن پوست اضافه می‌باشد، نمی‌تواند جایگزین لیفت کامل صورت شود ولی این شیوه گزینه مناسبی برای اشخاصی است که به دنبال التیام طبیعی و حتمی چهره خود هستند بدون اینکه بخواهند استرس و نگرانی‌های فرایند جراحی کامل را تحمل کنند.

 

ماسک خانگی برای جوانسازی پوست

عصاره رازیانه از قدیم برای جوانسازی و شادابی پوست صورت و از بین بردن چروک مورد استفاده قرار می گرفت شما می توانید عصاره رازیانه را در خانه تهیه نمایید.

 

اثر عصاره رازیانه برای جوانسازی پوست

برای تهیه عصاره رازیانه کافی است 3 قاشق از گیاه خشک شده رازیانه را با دو لیوان آب جوش دم کنید.

هنگامی که آب به جوش آمد و یک لیوان از آب رازیانه باقی ماند شعله را خاموش و مخلوط را از صافی عبور دهید و کنار بگذارید تا عصاره رازیانه خنک شود.

یک پارچه سفید نخی برداشته و آنرا به عصاره رازیانه آغشته کنید و آنگاه به همه پوست صورت خود بکشید.

بگذارید عصاره برای 20 دقیقه روی پوست شما بماند و چنانچه لازم شد قدری عصاره رازیانه روی پوست خود بمالید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------