پوست صاف و موی براق با چای سبزچای سبز برای پوست, خواص چای سبز برای پوست, شستن صورت با چای سبز

خواص چای سبز برای پوست

 

چای سبز برای زیبایی پوست و مو

چای سبز، به جز همه خصوصیات درمانی که دارد، می‌تواند در نگهداری از پوست و زیبایی شما نیز اثر گذار باشد. چای سبز مملو از پلی‌فنول‌ها و آنتی‌اکسیدان‌ها است که آن را به یک ماده ضد پیری، ضد التهاب و ضد سرطان تبدیل نموده است.

خواص چای سبز برای پوست و مو

چای سبز یک نوشیدنی معجزه‌آسا در ترکیب بیشتر داروهای گیاهی مراقبت از پوست استفاده می‌شود. چای سبز همین طور به عنوان یک محافظ قوی، می‌تواند وظیفه مراقبت از پوست در معرض آفتاب، جذب رادیکال‌های آزاد و کاهش التهاب ناشی از اشعه های مضر UV را بر عهده بگیرد.

 

نخستین ویژگی چای سبز برای پوست از روحیه جنگنده این چای در برابر رادیکال‌های آزاد ریشه می‌گیرد. رادیکال‌های آزاد در وضعیت نرمال هنگامی که بدن در معرض نور خورشید، آلودگی و دود سیگار قرار می‌گیرد فعال می‌شوند.

 

چای سبز آنتی‌اکسیدان‌هایی دارد که وارد جریان خون می‌شوند و با این رادیکال‌ها مبارزه می کنند. تاثیر چای را بر این رادیکال‌ها می‌گذارد. 

 

چای سبز برای پوست, خواص چای سبز برای پوست,شستن صورت با چای سبز

چای سبز برای پوست

 

از این به بعد به جای شستن صورت خود با آب معمولی از چای سبز استفاده کنید. پس از شستن صورت با این محلول آن را خشک نکنید و بگذارید به صورت طبیعی خشک شود. انجام همیشگی از این شیوه می تواند به مرور جای زخم و جوش ها را در صورتتان بهتر می شود. و از پیدایش دوباره آکنه هم جلوگیری کند. همچنین شما با این شیوه میتوانید یک مرطوب کننده برای دست و صورت داشته باشید. چای سبز موادی دارد که مراحل پیری پوست را بر عکس می‌کند.

 

استفاده از چای سبز سن را کمتر نشان می دهد و با افزایش خاصیت ارتجاعی پوست مانع به وجود آمدن چروک می‌شود. یکی از مهم‌ترین خواص چای سبز روی پوست اشعه مضر خورشید را خنثی می‌کند. نقش یک لایه UV را برای پوست دارد. یکی از مهمترین خواص نوشیدن چای سبز این است که از ابتلا به سرطان‌ها از جمله سرطان پوست جلوگیری می‌کند.

 

چای سبز، در نگهداری از پوست و زیبایی آن تأثیر بسیاری دارد چون چای سبز منبع سرشار از پلی‌فنول‌ها و آنتی‌اکسیدان‌ها است که آن را به یک ماده ضدپیری، ضدالتهاب و ضدسرطان تبدیل نموده است.

 

رادیکال‌های آزاد در شرایط نرمال وقتی بدن در معرض نور خورشید، آلودگی و دود سیگار قرار می‌گیرد فعال می‌شوند. چای سبز آنتی‌اکسیدان‌هایی دارد که در جریان خون راه پیدا می‌کنند، به جنگ این رادیکال‌ها می‌روند. پیروزی چای بر این رادیکال‌های تأثیر خودش را روی پوست می‌گذارد. استفاده از چای سبز باعث براق مو می شود.

 

چای سبز برای پوست, خواص چای سبز برای پوست,چای سبز برای صورت

شستن مو با چای سبز

 

برطرف کردن سیاهی دور چشم با چای سبز

پف چشم و سیاهی دور چشم مسئله ای است که این روزها اشخاص بسیاری با آن دست و پنجه نرم می کنند. یکی از راه های درمان این مشکلات استفاده از کمپرس چای سبز است.

 

از این به بعد به جای دور ریختن کیسه های چای سبز ، آنها را در یخچال بگذارید تا خنک شوند. آنگاه حداقل به مدت 20 دقیقه از آنها به عنوان کمپرس روی چشم خود استفاده کنید. محتوای آنتی اکسیدانی برگ چای سبز چشم ها را تمیز می کند و تنش ها و فشارهای اطراف آن را بهبود می بخشد.

 

چای سبز برای پوست, خواص چای سبز برای پوست,فواید چای سبز برای پوست

چایی سبز برای مو

 

موهای خود را حالت دهید

بعد از شستن موهایتان با شامپو ، به جای استفاده از نرم کننده های مو ، به جای نرم کننده از عصاره چای سبز با آب استفاده کنید. چای سبز به دلیل داشتن بسیاری از مواد مغذی باعث رشد مو و بهبود تغذیه مو و براق شدن مو می شود.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 رازهای زیبایی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------