چطور از پوستمان در برابر چروک افتادن محافظت کنیمجلوگیری از چین و چروک پوست صورت

با رعایت چند نکته می توانید کاری کنید تا پوستی صاف و بدون چروک داشته باشید‎

 

برای هیچکس خوشایند نیست که روی پوست صورتش چروک هایی مشاهده شود، با رعایت این چند نکته می توانید کاری کنید تا این چروک های پوست ظاهر نشوند و پوستی صاف و بدون چروک داشته باشید. این نکته را در نظر داشته باشید که همیشه می توانید از بوجود آمدن چنین مشکلی روی پوست پیشگیری کنید. حتما نیازی نیست پوست شما چروک افتاده یا پیر باشد تا بخواهید این نکات را رعایت کنید.

 

۱ ) به صبحانه تان ویتامین اضافه کنید 

کاهش عملکرد کلاژن ها از درون بدن رخ می دهد بنابراین برای مبارزه با بوجود آمدن چروک های پوست باید کاری کنید تا این کلاژن ها به سرعت بازسازی شوند. کلاژن ها نیز از ویتامین های خاصی کمک می گیرند. بهترین آنها ویتامین C است. یکی از روش های ساده برای جلوگیری از بوجود آمدن چروک پوست مصرف روزانه این ویتامین است، می توانید آن را به اولین وعده غذایی خود یعنی صبحانه اضافه کنید، بهتر است از مواد طبیعی که سرشار از ویتامین C هستند  مانند پرتقال کمک بگیرید. این مواد طبیعی تاثیر بیشتری در جوانسازی پوست و جلوگیری از بوجود آمدن چروک های پوستی دارند.

 

۲ ) از پوست در برابر نور خورشید محافظت کنید 

این مساله نیازی به گفتن ندارد. همیشه و هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. صبح ها پیش از اینکه از خانه بیرون بروید کرم ضد آفتاب بزنید تا در طول روز در برابر آفتاب محفوظ باشید. اگر کارتان به گونه یست که بیشتر روز را در فضای باز و در معرض نور خورشید قرار می گیرید، بهتر است هر دو ساعت کرم ضد آفتاب را تمدید کنید. استفاده از کرم ضد آفتاب یکی از مهم ترین مراحل جلوگیری از بوجود آمدن چروک های پوست است.

 

۳ ) پوست را از آلودگی ها پاک کنید 

در طول روز در معرض آلودگی های مختلفی قرار می گیرید و پوست صورت چه آرایش داشته باشد چه نداشته باشد یکی از اولین نقاطی ست که این آلودگی ها را جذب می کند. وقتی آلودگی روی پوست بنشیند پوست دیگر نمی تواند همانند قبل به درستی تنفس کند و این به مرور زمان باعث پیری پوست می شود. بهتر است هر شب صورتتان را با یک پاک کننده آرایشی مناسب پوستتان پاک کنید. می توانید از پاک کننده های آرایشی استفاده کنید که درون خود مرطوب کننده و آنتی اکسیدان دارند ، با این کار می توانید در جوانسازی پوست نیز قدمی برداشته باشید.

 

۴ )هر شب پوست را با یک کرم ضد چروک و کرم جوانسازی پوست مرطوب کنید 

وقتی پوست را پاک کردید و آماده ترمیم در طول شب شد از یک کرم ضد چروک و یا کرم جوانسازی پوست استفاده کنید تا به این روند ترمیم کمک کند. موادی که در این کرم ها وجود دارند به خوبی درطول شب جذب پوست می شوند و به ترمیم شدن پوست کمک می کند. بهتر است همیشه کرمی استفاده کنید که مناسب با نوع پوستتان باشد. برای اینکه ببینید کرم شبی که تهیه کرده اید خاصیت ضد چروک بودن دارد یا نه حتما به ترکیبات آن دقت کنید. شاید بهتر باشد بدانید کرم های جوانسازی پوست و ضد چروک چه ترکیباتی دارند.

 

منبع: بانوی شهر

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------