علل و درمان خارش بازوهاعلت خارش بازوها, خارش بازو, خارش ساعد دست

علت خارش بازوها

 

علت خارش بازوها چیست؟

خارش بازو، یک نشانه رایج است که هر کسی در هر زمانی آن را تجربه می کند. وقتی خارش اتفاق می افتد که اعصاب خاص در پوست شما تحریک می شوند و آنگاه این اطلاعات را از طریق نخاع به مغز شما انتقال می دهد. خارش پوست می تواند علامتی از انواع گوناگون بیماری های پوستی باشد. در ادامه همراه بیتوته باشید تا در مورد خارش بازو بیشتر بدانید.

رایج ترین علل خارش بازو کدامند؟

خشکی پوست رایج ترین دلیل خارش بازو است. حتی خشکی پوست معمولا با پوسته پوسته شدن آشکار می گردد. خشکی پوست رایج ترین دلیل خارش بالای بازوها، به‌ خصوص در اشخاص سالمند است و می‌تواند به علت حمام کردن زیاد، استفاده از صابون‌های خشک‌کننده یا استفاده مرتب از بخاری باشد.

 

علتش هرچه که باشد، بهترین راهکار این است که به صورت منظم از مرطوب کننده های منعطف و مورد تایید متخصص پوست استفاده کنید. پوست خشک با استفاده منظم از مرطوب کننده به آسانی درمان می شود، که به خصوص در فصل زمستان خیلی اهمیت دارد.

 

علت خارش بازوها, خارش بازو,علت خارش بازو چیست

خارش بازو

 

اگزما

درماتیت آتوپیک یا اگزما نوعی بثورات است که بیشتر در کسانی که دیگر بیماری‌های آلرژیک مثل آسم یا آلرژی غذایی دارند دیده می‌شود. در بعضی اشخاص، اگزما می تواند به وسیله ژنی به وجود آید که به پوست اجازه می دهد بیشتر در مقابل آلرژی ها و محرک ها حساس باشد. نشانه بارز اگزما خارش است که معمولا می تواند راش را بدتر کند. چنانچه اگزما دچار خشکی نشود، می تواند سبب خارش بازوها هم گردد. نشانه های اگزما شامل خارش شدید، بثورات پوسته پوسته و پوستی است که ضخیم تر به نظر می آید و خارش اغلب آن را بدتر می کند.

 

درمان اگزما مطابق شدت آن است. درمان اصلی استفاده مکرر از مرطوب کننده های غلیظ، همراه با استفاده از محصولات مراقبت از پوست بدون عطر و ضد حساسیت است. کرم های استروئیدی موضعی می توانند به پاکسازی نواحی ملتهب کمک کنند. چنانچه اگزمای شما خیلی شدید باشد، یک متخصص آلرژی یا متخصص پوست امکان دارد داروهای تخصصی دیگری را هم توصیه کند.

 

کرم حلقوی 

کرم حلقوی به وسیله یک قارچ (نه یک کرم واقعی) روی سطح پوست به وجود می آید. چند نوع قارچ وجود دارد که درماتوفیت هم نامیده می شود که می تواند سبب ایجاد خارش گردد. کرم حلقوی خیلی مسری است و شما می توانید بعد از تماس با کسی که آن را دارد، سطح آلوده یا حیوانی که به این بیماری مبتلا است، مبتلا شوید. کرم حلقوی اغلب با یک کرم ضد قارچ موضعی قابل درمان است که می‌توانید آن را بدون نسخه یا با نسخه تهیه کنید.

 

علت خارش بازوها, خارش بازو,علت خارش کمر و بازو

دلیل خارش بازوها

 

چطور خارش بازوها درمان کنیم؟

 

از قرار دادن بازوی خود در مقابل نور خورشید خودداری کنید

قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند خارش را تشدید کند بنابراین تلاش کنید بازوی خود را دور از نور خورشید بگذارید لباس آستین بلند بپوشید و از ضد آقتاب های بر پایه اکسید روی استفاده کنید.

 

بازوی خود را مرطوب نگه دارید و از فلس های پوست خودداری کنید

فلس های خشک بر روی پوست به آسانی می توانید با حرکت هوا و لباس تحریک شوند هر دو صدمات عصبی و پوست خشک شدن در افراد مسن تر شایع تر است پس اهمیت دارد که معمولا از مرطوب کننده بر روی پوست بازوهای خود استفاده کنید.

 

از بسته یخ استفاده کنید

بسته های یخ برای مقابله با اثرات خارش ناشی از گرما کمک خواهد کرد و می تواند تکانه های عصبی عامل خارش بازوها را مهار کند.

 

برخی از لوسیون های ضد خارش را بر روی پوست خود پاک کنید

محصولات دارای مواد تشکیل دهنده مثل پراموکسین، منتول و  یا کافور می تواند به تسکین خارش پوست تحریک شده کمک کنند برای تسکین بیشتر، تلاش کنید این محصولات را در یخچال ذخیره سازی کنید تا زمانی که شما از آنها بر روی پوست خود استفاده می کنید حس خوب و سردی بر روی پوست داشته باشید.

 

از خارش پوست خود دوری کنید

خاراندن فقط علائم را بدتر و باعث صدمه به پوست شما می شود و پوست شما را ضخیم و چرمی می کند آن هم باعث افزایش سایز اعصاب در پوست و تشدید حساسیت می شود.

 

از کرم ها استفاده کنید

شما همین طور می توانید از کرم های زیر برای از بین بردن بازوهای خارش دار استفاده کنید.

 

– کرم های دارای کپسایسین، ترکیبی است که باعث حذف فرستنده شیمیایی از انتهای عصب می شود. البته بر روی پوست خارش دار سالم استفاده کنید.

 

– کرم ها با داروهای بی حس کننده موضعی.

 

– کرم ها و ژل های حاوی عوامل ضد تشنج، برای مثال گاباپنتین و پره گابالین.

 

– کرم کتامین و آمی تریپتیلین موضعی.

 

علت خارش بازوها, خارش بازوها نشانه چیست

خارش کتف و بازو

 

راه حل های دیگر 

به عنوان جایگزین برای درمان های معمول سعی کنید از بعضی اسپری های آنتی هیستامین بر روی بازوهای خود برای کاهش خارش استفاده کنید درمان ضد خارش موضعی، مثل منتول، همچنین امکان دارد کمک کند .

 

خوردن داروهای خوراکی ضد افسردگی های سه حلقه ای، مثل آمی تریپتیلین در شب می توانید به کاهش بعضی از دردها کمک کند بعضی از بیماران بلغور جو دوسر و یا تانن ( موجود در چای سیاه ) را در بازوهای خود استفاده می کنند در حالی که بعضی دیگر با طب سوزنی علامات خود را تسکین می دهند.

 

خارش بازو و یا عارضه براکیورادیال بیماری خسته کننده و مدیریت آن سخت است با صبر و تلاش و خطا درمان مناسب مورد نیاز خود را با امتحان کردن پیدا کنید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------