درمان خط اخم و چروک پیشانیدرمان خط اخم ,درمان خط اخم و چروک پیشانی,درمان سریع خط اخم و چروک پیشانی

درمان خط اخم و چروک پیشانی

 

روش های از بین بردن خط اخم و چروک پیشانی

شیوه های درمانی مختلفی شامل درمانهای پزشکی و درمانهای طبیعی برای از بین بردن خط اخم وجود دارد. ولی چنانچه این خطوط بسیار عمیق باشند، به احتمال زیاد تنها از طريق تزریق ژل یا انجام شیوه های تهاجمی تر و جراحی پلاستیک، قابل درمان خواهند بود.

خط اخم به چین و چروک هایی گفته می شود که در پیشانی و در بین دو ابرو قرار دارد. این خطوط یکی علامت های بارز پیری پوست است که البته گاهی امکان دارد در اشخاص جوان هم بروز کند. داشتن خط اخم سبب می شود که چهره ی شما، پیر، خسته، غمگین یا عصبانی و مشوش بنظر بیاید و ديگر تفاوتی نمی کند که شما واقعا چه قدر حالتان خوب باشد و حس خوش‌حالی داشته باشید، و به همین خاطر است که تقریباً همه ی اشخاص از داشتن خط اخم ناراضی و غمگین هستند.

 

درمان خط اخم ,درمان خط اخم و چروک پیشانی,درمان سریع خط اخم و چروک پیشانی

درمان خط اخم

 

عوامل ایجاد خط اخم عبارت اند از:

-پیری: با شروع روند پیری، پوست صورت کم کم نازك شده و رطوبت طبیعی و خاصیت ارتجاعی خویش را از دست می دهد و در طول زمان علایم اخم قابل رویت می گردد.

-سیگار کشیدن

-قرار گرفتن بیش ازحد در معرض خورشید

-اضطراب، استرس، تنش و كار زیاد

 

گزینه های درمانی بسياري ازجمله روشهای طبیعی از بین بردن خط اخم و برطرف کردن چین وچروک های پیشانی وجود دارد . به دلیل اینكه چین وچروک های پیشانی براثر حركت عضلات بوجود می آیند، استفاده از مواد شل كننده عضلات مثل بوتاكس راه بسیار مؤثرتری برای كاهش این خطوط است.

 

برای خطوط بسیار عمیق تزریق ژل و چربی میتواند کمک کننده باشد.، تركیب دو شیوه تزریق بوتاكس و ژل راه ديگر برای رفع خطوط اخم و چین وچروک پیشانی است. با این كار فیلرها ماندگاری بیشتری پیدا می کنند و علاوه‌براین نتایج تركیب این دو شیوه میتواند بیش از ۱۵ ماه ماندگاری داشته باشد.

 

درمان خط اخم ,درمان خط اخم و چروک پیشانی,درمان سریع خط اخم و چروک پیشانی

درمان های طبیعی برای از بین بردن خط اخم

 

درمان های طبیعی برای از بین بردن خط اخم

داشتن یک زندگی سالم

آیا اطمینان دارید که سبک زندگی سالمی دارید؟ آیا خوب غذا می خورید؟ به موقع و به اندازه می خوابید؟ آیا در انتهای روز حس خستگی می کنید؟ آیا چیزهای کوچک در اطرافتان شما را ناراحت می کند؟ پاسخ این سوالات بیانگر این است که شما سبک زندگی مناسبی دارید یا خیر.

 

به ویژه در ابتدای 40 سالگی باید تغییراتی در زندگی خود داده و با یک رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن سبک زندگی خود را بهبود بخشید. برای این کار سبزی و غذاهای دارای آنتی اکسیدان را در رژیم غذایی خود قرار داده و روزانه حداقل یک ساعت ورزش و یا پیاده روی کنید. این کار را برای یک ماه انجام دهید تا شاهد تغییرات بوجود آمده روی چهره تان باشید.

 

ورزش های صورت را دنبال کنید

کارشناسان معتقد هستند که ۵۷ ماهیچه در صورت و گردن انسان وجود دارد که حفظ تناسب و عملکرد آن دقیقاً به اندازه تمام عضلات ديگر بدن دارای اهمیت است. بنا بر نتیجه یک مطالعه جدید، ۳۰ دقیقه­ ورزش صورت که حداقل هر یک روز در میان اجرا شود، بعد از ۲۰ هفته ظاهر پوست خانم های میانسال را تا حد زيادي تقویت می کند. این تمرین های ساده نه تنها نواحی پیشانی، بلکه تمام عضلات صورت از جمله پلک، گونه و چانه را تقویت خواهند کرد.

 

روغن نارگیل یا روغن زیتون 

می توانید یکی از روغن ها را به مدت ۱۰ دقیقه به آرامی روی خط اخم و خطوط پیشانی ماساژ دهید. این روغن ها به علت آبرسانی بالا، با گذشت زمان خطوط را از بین می برند. حتی می توانید برای تأثير بیشتر، سفیده تخم مرغ را با روغن نارگیل مخلوط کنید و بعد آنرا روی پیشانی ماساژ دهید.

 

چنانچه پوستتان خشک است، بهتر است از روغن نارگیل استفاده کنید.

 

درمان خط اخم ,درمان خط اخم و چروک پیشانی,درمان سریع خط اخم و چروک پیشانی

درمان سریع خط اخم و چروک پیشانی

 

روغن کرچک و رفع خط اخم

از بهترین درمان ها برای از بین بردن خط اخم، استفاده از روغن کرچک است. قدری از این روغن را به آرامی روی خطوط ماساژ دهید و بگذارید یک شبانه روز بماند.

 

ماسک موز یک بوتاکس طبیعی

بسياری از تحقيقات ثابت کرده است که استفاده از ماسک های حاوی موز، همانند بوتاکس عمل می کنند! برای استفاده از موز شما میتوانید یکی از ۲ شیوه زیر را استفاده کنید:

 

یک موز رسیده را کامل له کنید، قدری عسل را همراه با آووکادو له شده به آن بیفزایید. این مخلوط را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی پیشانی و خط اخم خویش نگه دارید و سپس با آب گرم بشویید.

 

همینطور میتوانید یک موز رسیده را کامل له کنید و ۱ قاشق غذاخوری ماست بهمراه ۲ قاشق غذاخوری جو دوسر به آن اضافه کنید و به خوبی با هم ترکیب کنید. بگذارید این مخلوط برای ۱۵ دقیقه روی خطوط اخم بماند و بعد آنرا بشویید.

 

سفیده تخم مرغ دشمن خط اخم

به مدت ۱۰ دقیقه سفیده تخم مرغ را روی خطوط پیشانی و بین دو ابرو نگه دارید بعد با آب سرد بشویید. همینطور میتوانید یک سفیده تخم مرغ را همراه با قدری گلاب و ۲ قاشق غذاخوری گلیسیرین به خوبی ترکیب کنید. ماسک را به مدت ۳۰ دقیقه روی پیشانی نگه دارید و آنگاه آنرا بشویید.

 

درمان خط اخم ,درمان خط اخم و چروک پیشانی,درمان سریع خط اخم و چروک پیشانی

موثرترین روش رفع خط اخم و چین چروک پیشانی

 

شیوه های درمان پزشکی خط اخم

تزریق ژل

تزریق ژل میتواند به صورت سریع و نسبتاً بدون درد، در رفع خط اخم، چروک های صورت و چروک پیشانی مؤثر باشد. این ژل ها برای پُر کردن خطوط اطراف دهان، بینی و پیشانی و رفع چروک پیشانی استفاده میشوند و باعث لطیف و جوان شدن پوست این قسمت ها می شود.

 

انواع مختلفی از ژل های تزریقی در بازار وجود دارند که از مواد مختلفی مثل کلاژن، کلسیم هیدروکسیل آپاتایت، اسید هیالورونیک و پلی – ال – لاکتیک اسید( PLLA) ساخته شده اند. تزریق این ژل ها در داخل کلینیک انجام می گیرد و یک شیوه درمانی سریع و مناسب برای رفع خطوط اخم بین دو ابرو می باشد. در بسياري از موارد در ترکیب این محصولات، یک عامل بی حس کننده هم وجود دارد که سبب راحتی و بدون درد بودن عمل می شود. میتوان انتظار داشت که نتیجه این عمل در حدود 6 تا 24 ماه ماندگار باشد.

 

عمل تزریق چربی به صورت عبارت است از فرآیند انتقال سلول های چربی که از خود مریض گرفته شده است به قسمت دیگری از بدن وی که با هدف فرم دهی و جوانسازی آن قسمت از بدن انجام می شود.قیمت تزریق چربی برای هر بیمار باتوجه به مقدار چربی تخلیه شده و تعداد تزریق ها و نوع بی حسی تعيين می شود، البته این هزینه مراقبت قبل و پس از عمل را هم شامل می شود.

 

تزریق چربی به صورت و بدن میتواند :

-در رفع جای زخم های موجود در صورت از جمله جای جوش و اکنه مؤثر باشد.

-به رفع بدشکلی و عارضه های پوستی در صورت از قبیل آتروفی همی فاسیال( نیمه صورت) کمک کند.

-سبب چاق شدن گونه های تورفته و رفع چروک های پوست شود.

-باعث شکل دهی و خوش فرم شدن اندام ها شود.

-در چاق شدن قسمت هایی از بدن مثل بالاتنه و باسن ها مؤثر باشد.

-چربی مورد استفاده برای تزریق را میتوان از اغلب بخش های بدن که در آن چربی اضافه وجود دارد، برداشت کرد.

 

درمان خط اخم ,درمان خط اخم و چروک پیشانی,درمان سریع خط اخم و چروک پیشانی

درمان و رفع خط اخم دو ابرو

 

بوتاکس

بوتاکس یک پروتئین خالص است که خطوط اخم، چین و چروک های پیشانی، خطوط دور چشم و خطوط ضخیم روی پوست گردن را بطور موقتی کاهش می دهد یا از بین می برد. این خطوط در طول زمان و با حرکات روزانه عضلات صورت ظهور پیدا می کنند. بوتاکس با شل کردن عضلات و جلوگیری از انقباض آن ها، چین و چروک ها را صاف می کند.

 

لیزر فرکشنال

لیزر فرکشنال هم یک شیوه درمان خط اخم است که در آن از انرژی لیزر استفاده می شود. هزاران مجرای میکروسکوپی بسیار ریز در این شیوه روی پیشانی و اطراف خط اخم ایجاد می شود. ناحیه های درمان شده تحت‌تأثیر القاء کلاژن قرار می گیرند و پوست با تولید کلاژن بیشتر صاف می شود و وضعیت شل و افتاده آن از بین می رود.

 

یک تا چهار جلسه لیزر درمانی در فواصل سه تا شش هفته انجام می شود تا بهترین نتیجه بدست آید. بهبود کامل باتوجه به عمق درمان بعد از یک هفته مشاهده می شود. اکثر بیماران بعد از یک هفته میتوانند آرایش کنند و فعالیت های روزانه را از سر بگیرند. پوست درمان شده با لیزر به نور حساس تر است و باید با ضد افتاب و پوشش مناسب از آن مراقبت شود.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------