اگر میخواهید جوانتر بمانید انجام این 5 مرحله برای پاک کردن آرایش لازم استروش پاک کردن آرایش , پاک کردن آرایش از صورت

پاک کردن آرایش از صورت

 

زنان با آرایش زیباتر به نظر می رسند و ما برای انجام آرایش تکنیک های خاص و زمان زیادی در نظر می گیریم. ولی فراموش میکنیم که پاک کردن و شستن آن هم کار ساده ای نیست. برای پاک کردن آرایش نکته های خاصی وجود دارد که حتما باید جدی گرفته شود.

ما در این مقاله 5 مرحله ساده را آورده ایم تا برای پاک کردن آرایش بدون آسیب رساندن به پوست به شما کمک میکند و این را بدانید که فقط شستن صورت به تنهایی کافی نیست.

 

مرحله 1: قبل از پاک کردن آرایش

پاک کردن آرایش با انجام دادن این کارها آغاز می شود . ابتدا باید محصولاتی را که برای پاک کردن آرایش مورد نیاز است را تهیه کنید . اگر پوست چرب دارید ، باید محصولاتی را تهیه کنید که فاقد چربی باشند در حالیکه برای پوست های خشک محصولاتی که مرطوب کننده هستند مناسب می باشند و بهتر است که برای چشم ها یک محصول پاک کننده جدا تهیه خریداری کنید.

قبل از استفاده از پاک کننده ها ابتدا موهای خود را کنار ببرید . بهتر است از قبل پوست خود را با یک دستمال مرطوب تمیز کنید.

 

مرحله دوم: پاک کردن آرایش از روی چشم

می توانید از مواد آرایشی ضد آب یا هر پاک کننده ای که برای شما مناسب باشد استفاده کنید و یا ممکن است پاک کننده های روغنی را ترجیح دهید . یک پد پنبه را اغشته به مواد کنید و آن را روی چشم فشار دهید . 10 تا 20 ثانیه صبر کنید و سپس پد را به آرامی بدون مالیدن روی چشم حرکت دهید. مراقب باشید پوست چشم بسیار ظریف است.

 

پد را به جلو و عقب حرکت ندهید. آن را یک جهت از طرف داخلی چشم به سمت بیرونی منتقل کنید. سپس پد را به طرف قسمت تمیز آن  برگردانید و آنرا روی مژه ها بکشید.

 

روش پاک کردن آرایش , پاک کردن آرایش از صورت

ضرورت پاک کردن آرایش

 

مرحله 3: پاکردن آرایش از روی لب

در مرحله بعد ، آرایش را از روی لب پاک کنید ، چون رژ لب را روی صورت خود پخش نمی کنید. شما می توانید از محصولات ویژه ای استفاده کنید ، گر چه ژل روغی معمولی نیز فوق العاده است . آن را روی لب خود بمالید ، تا 5 دقیقه صبر کنید و آن را با یک پنبه پاک کنید. خیلی محکم نکشید ، تا به لبهایتان آسیب نرسد.

 

مرحله چهارم: پاک کردن آرایش از صورت

می توانید با پاک کننده ملایم شروع کنید. یک مقداری پنبه را با مواد مرطوب کنید و صورت خود را پاک کنید. ناحیه زیر فک و پشت گوش را فراموش نکنید. حتماً موهای خود را تمیز کنید ، زیرا مواد ممکن است روی موها نیز مالیده شود . پس از آن می توانید از پاک کننده آرایش استفاده کرده و آن را با حرکات دایره ای بر روی صورت و گردن بمالید.

 

صورت خود را با آب بشویید و با حوله آنرا خشک کنید. برای جلوگیری از شیوع باکتری ها می توانید از یک حوله کاغذی استفاده کنید. پوست خود را مالش ندهید.

 

روش پاک کردن آرایش , پاک کردن آرایش از صورت

طریقه پاک کردن آرایش

 

مرحله 5: پس از پاک کردن آرایش

مراقبت بعد از پاک کردن آرایش  بسیار مهم است . این آخرین مرحله است. می توانید با مرطوب کننده صورت خود را به آرامی ماساژ دهید تا به آن حالت ارتجاعی داده شود و جریان خون را افزایش دهد.

 

روش پاک کردن آرایش , پاک کردن آرایش از صورت

پس از پاک کردن آرایش

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------